stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9288
  • Uživatelů: 6548

Nejlepší karetní hra současnosti konečně i v mobilu

Autor: Redakce  |   Publikováno: 21.4.2015 | Zobrazeno: 3515x

Mluvíme samozřejmě o Hearthstonu od Blizzardu. Fenomenální online CCG (sběratelská karetní hra) si bere známé hrdiny z univerza Warcraftu, které je tím zdaleka nejbohatším v portfoliu Blizzardu, a využívá je pro taktikou nabité souboje 1vs1, online i proti AI. Hra byla dlouhou dobu dostupná pouze pro tablety, nebo phablety s úhlopříčkou nad 6 palců, ale konečně se dočkaly i mobilní telefony.

Pro mobilní telefony bylo upravené hlavně bitevní rozhraní, které si nemůže dovolit zobrazení všech karet ve vaší ruce v dostatečné velikosti. Karty jsou tak defaultně v minimalizovaném pásu, abyste měli dostatečný přehled o bojišti. Teprve po klepnutí na tento pás dojde k jeho zvětšení do použitelných rozměrů. Teprve odtud můžete kartu vytáhnout a použít - nebo nad ní podržet prst a prohlédnout si ji detailně, což se hodí hlavně v případě, kdy nevíte, co umí.

Na opravdu velkých telefonech ale možná budete mít tendence tahat karty už z minimalizovaného pásu, protože dokud jich není v ruce moc, tak by se daly v pohodě nahmatat. Časem si ale zvyknete, že je potřeba na pás nejprve klepnout a až pak kartu zahrát. U většiny úhlopříček ale bez maximalizace moc neuvidíte, což platí hlavně třeba pro takový iPhone 4S, na kterém je hra dostupná - tři a půl palce je na Hearthstone opravdu hodně málo.

Minimalizovaný pás karet na 5,7 palcovém FullHD displeji svádí k přímému hraní karet, u menších úhlopříček ale podobné nutkání nehrozí

Další změny? Žádné. I kdyby Blizzard chtěl svoji hru pro mobily více upravit, nemůže. Důvodem je, že Hearthstone neštěpí hráčskou základnu - všichni hrají jednu hru, takže váš Battle.net účet na PC jen propojíte s tím na mobilu a pokračujete ve svých karetních dobrodružstvích tam, kde jste na velké obrazovce skončili. To přináší i cross-platform multiplayer, takže je opravdu fuk, na čem hrajete. A to je mnohem větší pozitivum než případná hlubší optimalizace pro mobilní telefony.

Náš test ukázal, že hra je poměrně náročná - osmijádrový stroj s 2 GB paměti se občas zadýchával, ale hra vypadá skvěle. Zajímala by nás i optimalizace na slabší stroje, protože hra nenabízí grafické nastavení - pokud dokáže grafické kvality vhodně osekat, nemusel by být problém. Hearthstone je nejhezčí karetní hra s animovaným prostředím a různými efekty útoků a kouzel, takže nároky nejsou neoprávněné.

Na závěr musíme ale zmínit jednu velkou vadu Hearthstonu, kterou je velikost - díky více než gigabajtu potřebného místa na hodně telefonů ani tuhle pecku nenainstalujete. Stahování pak doporučujeme pouze přes Wi-Fi, což je ale rada, kterou byste se měli řídit obecně, protože jinak i "neomezený" tarif vyplácáte na jednu dvě hry.

Značky

Podobné články

Nejlepší hry na tablet a smartphone ke stažení zdarma 2

Nejlepší hry na tablet a smartphone ke stažení zdarma 2

Logo Quiz odpovědi, nápověda 2. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 2. díl

Novinky v iOS 9

Novinky v iOS 9

Pixwords nápověda (3) - odpovědi ke všem obrázkům zdarma

Pixwords nápověda (3) - odpovědi ke všem obrázkům zdarma

Powerbank  - jakou kapacitu v mAh vybrat?

Powerbank - jakou kapacitu v mAh vybrat?

Nejlepší tipy, jak přenést soubory mezi mobilem a PC

Nejlepší tipy, jak přenést soubory mezi mobilem a PC

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  f 3 0 1 a e  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce