stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9715
  • Uživatelů: 6601

Nejlepší karetní hra současnosti konečně i v mobilu

Autor: Redakce  |   Publikováno: 21.4.2015 | Zobrazeno: 3973x

Mluvíme samozřejmě o Hearthstonu od Blizzardu. Fenomenální online CCG (sběratelská karetní hra) si bere známé hrdiny z univerza Warcraftu, které je tím zdaleka nejbohatším v portfoliu Blizzardu, a využívá je pro taktikou nabité souboje 1vs1, online i proti AI. Hra byla dlouhou dobu dostupná pouze pro tablety, nebo phablety s úhlopříčkou nad 6 palců, ale konečně se dočkaly i mobilní telefony.

Pro mobilní telefony bylo upravené hlavně bitevní rozhraní, které si nemůže dovolit zobrazení všech karet ve vaší ruce v dostatečné velikosti. Karty jsou tak defaultně v minimalizovaném pásu, abyste měli dostatečný přehled o bojišti. Teprve po klepnutí na tento pás dojde k jeho zvětšení do použitelných rozměrů. Teprve odtud můžete kartu vytáhnout a použít - nebo nad ní podržet prst a prohlédnout si ji detailně, což se hodí hlavně v případě, kdy nevíte, co umí.

Na opravdu velkých telefonech ale možná budete mít tendence tahat karty už z minimalizovaného pásu, protože dokud jich není v ruce moc, tak by se daly v pohodě nahmatat. Časem si ale zvyknete, že je potřeba na pás nejprve klepnout a až pak kartu zahrát. U většiny úhlopříček ale bez maximalizace moc neuvidíte, což platí hlavně třeba pro takový iPhone 4S, na kterém je hra dostupná - tři a půl palce je na Hearthstone opravdu hodně málo.

Minimalizovaný pás karet na 5,7 palcovém FullHD displeji svádí k přímému hraní karet, u menších úhlopříček ale podobné nutkání nehrozí

Další změny? Žádné. I kdyby Blizzard chtěl svoji hru pro mobily více upravit, nemůže. Důvodem je, že Hearthstone neštěpí hráčskou základnu - všichni hrají jednu hru, takže váš Battle.net účet na PC jen propojíte s tím na mobilu a pokračujete ve svých karetních dobrodružstvích tam, kde jste na velké obrazovce skončili. To přináší i cross-platform multiplayer, takže je opravdu fuk, na čem hrajete. A to je mnohem větší pozitivum než případná hlubší optimalizace pro mobilní telefony.

Náš test ukázal, že hra je poměrně náročná - osmijádrový stroj s 2 GB paměti se občas zadýchával, ale hra vypadá skvěle. Zajímala by nás i optimalizace na slabší stroje, protože hra nenabízí grafické nastavení - pokud dokáže grafické kvality vhodně osekat, nemusel by být problém. Hearthstone je nejhezčí karetní hra s animovaným prostředím a různými efekty útoků a kouzel, takže nároky nejsou neoprávněné.

Na závěr musíme ale zmínit jednu velkou vadu Hearthstonu, kterou je velikost - díky více než gigabajtu potřebného místa na hodně telefonů ani tuhle pecku nenainstalujete. Stahování pak doporučujeme pouze přes Wi-Fi, což je ale rada, kterou byste se měli řídit obecně, protože jinak i "neomezený" tarif vyplácáte na jednu dvě hry.

Značky

Podobné články

Návod na Pokémon GO

Návod na Pokémon GO

Logo Quiz odpovědi, nápověda 2. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 2. díl

Farmářské hry pro PC, tablet a prohlížeč ke stažení zdarma

Farmářské hry pro PC, tablet a prohlížeč ke stažení zdarma

Jak vyřešit chybu přihlášení 409 do služby Spotify: Rychlé opravy

Jak vyřešit chybu přihlášení 409 do služby Spotify: Rychlé opravy

Nejlepší rodinné mobilní aplikace a hry

Nejlepší rodinné mobilní aplikace a hry

Windows 10 Mobile Continuum

Windows 10 Mobile Continuum

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  9 4 4 c d 2  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce