stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9328
  • Uživatelů: 6550

Umělá inteligence v mobilu: 11 užitečných AI nástrojů pro každodenní využití

Autor: Redakce  |   Publikováno: 2.5.2023 | Zobrazeno: 278x

Ani mobilním aplikacím se umělá inteligence nevyhýbala příliš dlouho. Ve skutečnosti zde již byla mnohem dříve, než vznikl nedávný boom s ChatGPT nebo generátorem obrázků Midjourney. AI využívaly mnohé aplikace při překladech jazyků, výuce nebo i úpravě fotek. Teď, když už je umělá inteligence světovým fenoménem a doslova hitem, máme k dispozici stovky skvělých nástrojů s různým zaměřením. V našem článku si představíme ty nejzajímavější mobilní aplikace s AI, ať už nové nebo starší, ale o to více prověřenější.

Seznam obsahuje mobilní aplikace postavené na AI se zaměřením na:

  • Editování fotek a videí
  • Generování obrázků a fotek
  • Tvorbu textového obsahu
  • Chatování
  • Procházení internetu

SuperImage - Zaostřete obrázky s nízkým rozlišením pomocí funkce AI upscaling

SuperImage je nástroj pro upscaling obrazu založený na neuronových sítích vytvořený pomocí rámce hlubokého učení MNN a algoritmu Real-ESRGAN.

Využitím výkonu grafického procesoru vašeho zařízení dokáže SuperImage zvýšit škálu a obnovit detaily vašich obrázků, aniž by je odesílal na internet, čímž zachovává bezpečnost vašich údajů. Vynikající nástroj pro zvýšení ostrosti obrázků a fotografií, to je SuperImage.

StarryAI - Nádherná umělecká díla pomocí AI v pár krocích

Aplikace StarryAI slouží ke generování obrázků umělou inteligencí. Kromě nádherných kreací potěší i dostupností - je totiž zcela zdarma a jediné omezení u free verze je na 5 obrázků na den. Opět jde o nástroj, který vám pomůže s kreativitou a nápady, ale stejně tak vám vytvoří také plnohodnotné dílo, které si dále můžete ještě editovat podle potřeby.

Stačí, když uživatelé zaznačí v obrázku místo nebo objekt, který se má předělat, ao zbytek se již postará StarryAI sama. Používání je maximálně intuitivní a lze tvořit realistická díla, ta abstraktní, různě stylizovaná a v podstatě vše, co vás napadne.

Lensa AI - Pokročilá úprava fotek založená na umělé inteligenci

Aplikace Lensa AI je průkopníkem, pokud jde o úpravu fotografií pomocí umělé inteligence. Dokáže je editovat a retušovat tak, jako žádný jiný nástroj a poskytuje pokročilé funkce úprav. Vy tak získáte zajímavou selfie, která svojí originalitou překoná vše, co jste dosud viděli.

O aplikaci se postarala společnost Prisma Labs, která do ní zakomponovala základy umělé inteligence – neuronové sítě, počítačové vidění a techniky hloubkového učení. Díky tomu dostanete na fotkách nádherné detaily a možnosti jako editace pozadí, zostření rozmazaných fotek, vyblednutí fotek, editaci teplot barev nebo efekty jako vintage či uměleckou fotografii.

Imagine - Vygeneruje krásné obrázky podle vašeho zadání

Mobilní aplikace Imagine slouží ke generování obrázků umělou inteligencí dle vašeho zadání. Stačí tak do aplikace napsat, co chcete, aby vám vytvořila a je to. Snažte se, aby bylo zadání co nejpodrobnější, případně si jej můžete během procesu upravit dodatečně.

Stejně tak výsledné obrázky si můžete upravit dodatečně a odstranit z nich například nežádoucí objekty. Na výběr máte různé grafické styly, ve kterých vám aplikace vytvoří dílo a nechybí ani předpřipravené šablony. V bezplatné verzi si musíte při každém tvoření obrázku prohlédnout nějakou tu reklamu, což je ale v aplikacích s umělou inteligencí běžné. Existuje také v placené verzi, kde si můžete zvolit typ předplatného.

Facetune - Profi úprava obličeje na fotografiích díky AI

Facetune je velmi užitečný a spolehlivý nástroj založený na AI, pokud se chystáte upravovat fotografie. Nejen, že se snadno ovládá, on dokonce nabízí obrovské množství funkcí, které při úpravách můžete využít.

V jednoduchém prostředí je ke každé funkci přidáno i malé instruktážní video, se kterým se funkce naučíte používat. Fotky a nedokonalosti na tváři upravujete pohyby prstu. Chcete si rozšířit koutky nebo vybělit zuby? Hotovo. Rádi byste odstranili efekt červených očí nebo zvýraznili oční stíny? Není problém. Nejste spokojen s pihami, vráskami, vyrážkami? Facetune je odstraní pár pohyby prstu po obrazovce. Tento chytrý pomocník vám pomůže na fotkách vypadat jako filmové hvězdy – vždy krásné a připravené.

Poradí si také s celkovou úpravou fotek, kde lze přidávat různé efekty a filtry, zaostřit či rozmazat pozadí, přidat speciální textury a pod.

Ask AI - Umělá inteligence poháněná ChatGPT vám s radostí odpoví

S aplikacemi založenými na umělé inteligenci se roztrhl pytel. Novinkou je také Ask AI, která vám odpoví na většinu vašich otázek. Postavena je na chatovacím botovi GPT a stejně tak využívá i novější technologii GPT-3.

Vy tak do aplikace Ask AI zadáte otázku a ona vám, je-li to v jejích silách, odpoví. Z několika desítek otázek, které jsme jí zadali a následně ověřili odpověď, si vedla velmi přesně a spolehlivě. V některých případech ale musíte otázku přeformulovat, abyste obdrželi požadovanou odpověď.

Ask AI je k dispozici formou předplatného – týdenní předplatné je poměrně drahé vzhledem k tomu, že podobné nástroje jsou k dispozici zdarma, ale při doživotní licenci už jde o příjemnou částku, která vám dá chytrý nástroj do mobilu na stálo.

Nova AI - Revoluční AI bot založený na ChatGPT

Nova AI Chatbot je aplikace využívající technologii ChatGPT a GPT-3/GPT-4. Tento chytrý nástroj funguje podobně jako všechny chatboty – vy tak zadáte do pole otázku a Nova AI vám na ni odpoví. Zároveň je ale, podobně jako jiné chatboty, limitována jen do roku 2021, takže novinky ze světa od ní až tak neočekávejte. Na druhé straně si s nimi ale osobitě dokáže poradit, jen pro jistotu si informace ještě ověřte pro správnost.

Aplikaci můžete klást neomezené množství otázek, obdržíte stejný počet odpovědí a podporováno je až 140 jazyků včetně češtiny a slovenštiny. Pohodlně tak můžete vést dialog s umělou inteligencí, jak jste na to zvyklí z jiných služeb. Výhodou Nova AI je, že je k dispozici jako mobilní aplikace, nevýhodou zase jen zkušební verze. Chcete-li aplikaci na stálo, musíte si za ni zaplatit. Součástí aplikace je také vestavěný AI Writer, který vám pomůže při tvorbě reklam, blogů, článků, popisků a podobně.

Copyist: AI Content Writer - Pomůže vám při psaní nejlepšího obsahu

Umělá inteligence je aktuálně velmi horkým tématem, protože dokáže generovat originální díla. Týká se to obrázků a nově i celých textů. Aplikace Copyist: AI Content Writer staví přesně na principu umělé inteligence (AI), díky které je tvorba obsahu jednodušší, intuitivnější i kvalitnější. Má sice své mezery, ale ve správných rukou poslouží jako ideální nástroj ke zlepšení obsahu, efektivnějšímu psaní a tvorbě jedinečných textů.

Copyist: AI Content writer je založen na GPT-3 umělé inteligenci a nabízí více než 40 nástrojů. Patří mezi ně nástroje pro psaní blogu, 9 nástrojů pro sociální sítě, 8 marketingových nástrojů, 4 nástroje digitálních reklam, nástroje pro skriptování videa nebo pomocník při psaní emailů. Zároveň si s tímto nástrojem můžete pomoci, když vám dojde inspirace a pomůže vám nakopnout.

Microsoft Edge: Web Browser - Mobilní edge už i s chatem AI

Microsoft Edge je podceňován prohlížeč. Funguje poměrně dobře a umožňuje vám zapojit se do jiného ekosystému než Google nebo Apple. Společnost Microsoft udělala v roce 2023 obrovské vlny, když do služby Bing zavedla vyhledávání založené na technologii Chat GPT. Tuto technologii nakonec integroval také do mobilních verzí prohlížeče Edge.

Funguje to jako většina chatbotů. O něco ho požádáte a on vám vyhledá web. Není stoprocentně přesný, takže doporučujeme ověřit si fakta, ale zdá se, že v prvních dnech se mu daří lépe než Google Bard. Očekáváme, že Microsoft bude nadále prosazovat svůj náskok v oblasti umělé inteligence a vy se můžete stát jeho součástí díky tomuto prohlížeči.

Dream by WOMBO - Vytvoří nádherná umělecká díla pomocí umělé inteligence

Dream by WOMBO je aplikace, která dokáže vaše zadání přeměnit na realitu. Obrázkovou realitu. Činí tak díky umělé inteligenci, která se postará o ta nejlepší umělecká díla, jaká jste kdy viděli. Vám stačí zadat několik klíčových slov, primárně podstatných jmen v angličtině, ao zbytek se postará Dream. A když chcete být ještě specifičtější, zvolíte si styl grafiky, v jaké chcete výsledek mít k dispozici.

Tím, že se jedná o mobilní aplikaci, máte tato hotová umělecká díla kdekoli k dispozici s sebou. Výsledky pak můžete pohodlně sdílet například přes sociální sítě. A přitom je to tak jednoduché. Vše, co potřebujete, je jen nápad ao zbytek se postará Dream.

Socratic by Google - Vyřeší matematické úkoly za pochodu pomocí AI

Aplikace Socratic by Google představuje pomocníka při řešení domácích úkolů z matematiky, jakož iz jiných předmětů jako historie, biologie, chemie atp. Stačí vyfotit zadání, být připojen k internetu a chvíli počkat, aby se zobrazilo řešení. Matematická část je propracovaná nejvíce a vždy se zobrazí také správný postup, barevné odlišení jednotlivých částí řešení nebo i instruktážní video.

Socratic si poradí se středoškolskou i vysokoškolskou matematikou. Na správné výsledky a odpovědi využívá více zdrojů. Pro matematiku je to MathPapa, pro videa zase Khan Academy nebo Crash Course. Aplikace je velmi oblíbená a stále aktualizována. K dispozici je pro Android a iPhone

Značky

Podobné články

Velký test nejlepších mobilních navigací: Google Mapy tentokrát nevyhráli

Velký test nejlepších mobilních navigací: Google Mapy tentokrát nevyhráli

Oprava chyby: Nelze nainstalovat do úložiště USB nebo SD card

Oprava chyby: Nelze nainstalovat do úložiště USB nebo SD card

Nejlepší mobilní vědomostní kvízy pro Android a iPhone

Nejlepší mobilní vědomostní kvízy pro Android a iPhone

Nejlepší hry pro iPad a tablety s Androidem zdarma

Nejlepší hry pro iPad a tablety s Androidem zdarma

Spotify zdarma a bez reklam - tipy a triky

Spotify zdarma a bez reklam - tipy a triky

Návod, jak si přizpůsobit náhodné přehrávání na Spotify

Návod, jak si přizpůsobit náhodné přehrávání na Spotify

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  8 f 1 5 2 9  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce