stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8707
  • Uživatelů: 6489

Dobývání hradu

Verze 1.0.0 - 30,08 MB

Dobývání hradu

85 %

Známá česká stolní hra období z 80. let

Stará stolní hra Dobývání hradu opět ožila i na počítačích a my si ji můžeme zahrát, aniž by jsme cokoliv museli instalovat. Na výběr je ze tří obtížností a v nastavení nechybí možnosti pro vypnutí počasí nebo zvolení silnějšího efektu prvku náhody. V dolní části obrazovky se nachází ukazatel počtu kroků, který však nemá žádný efekt a je pouze informativní.

 

Pravidla

Cíl hry - Dobýt soupeřův vnitřní hrad (tj. zmocnit se soupeřova klíče).

Výchozí situace - Na začátku hry jsou rytíři na vrcholech hradeb svého hradu.

Hra - První tah má žlutý, dál se hráči v tazích pravidelně střídají. Hráč na tahu smí svého libovolného rytíře posunout o jedno nebo více volných polí ortogonálně (tj. stejně jako věž v šachu, ne tedy šikmo). Stejným způsobem se smí pohybovat rytíři po hradbách. Chce-li hráč vystoupit na hradby nebo z nich sestoupit, může posunout rytíře jen o jedno pole. Rytíř nesmí vstoupit do vnitřního pole svého vlastního hradu (tzn. pole, v jehož středu je klíč), ani přes něj přejít. Jestliže rytíř skončí tah na poli, na kterém je soupeřův rytíř, je odstraněn z desky. Přeskakovat rytíře (vlastní i cizí) není dovoleno.

Kanály - Do hradu lze volně vstupovat přes kanály. Počet průchodů přes kanály má ale každý hráč omezen: level 1=>8 průchodů level 2=>7 průchodů level 3=>6 průchodů Zbývající počet průchodů ukazuje pro každého hráče lišta vlevo nahoře. Jakmile tento počet hráč vyčerpá, už nemůže přes kanály přecházet a musí do hradu přes zeď. Při přechodu rytíře přes lebky (někde náhodně uprostřed pole) se rovněž odečítá 1 průchod.

Konec hry - 1. Hra končí, když je obsazeno pole s klíčem některého hráče a tím je dobyt jeho hrad. 2. Hra končí, pokud jeden z hráčů přijde o všechny rytíře. Remíza není možná (vždy se někomu podaří dobýt hrad).

Dobývání hraduHrací pole

Hlavní funkce a vlastnosti:

  • Klasická stará hra
  • Množství kombinací
  • Souboj proti umělé inteligenci
  • Žádné násilí

Doporučujeme

Značky

Podobné programy ke stažení

Lotus 3 - The Ultimate Challenge

Lotus 3 - The Ultimate Challenge

UFO: Enemy Unknown

UFO: Enemy Unknown

Vlak

Vlak

Winter Challenge

Winter Challenge

Halo

Halo

Ignition

Ignition

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  1 a 2 f 4 e  :
 
Vzkaz:

Recenze

 
 
 
Dobývání hradu

Dobývání hradu

Hrací pole

Hrací pole

Level 2

Level 2

Nastavení

Nastavení

 

Položit otázku

Jméno:
Opište znaky opačně  7 9 7 c 6 6  :
 
Nadpis:
Text: