stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9631
  • Uživatelů: 6591

Prince of Persia

90 %

Unikát mezi všemi herními peckami

Prince of Persia přinesl do herního světa kompletně nový koncept hry. První díl série o princi perském se tak stal základním kamenem nejen úspěšné a na díly bohaté herní série, ale ukázal, že lze ve hrách jednat i přemýšlet jinak, než bylo do té doby zvykem.

Opravdovým šokem pro všechny hráče i tehdejší vývojáře byl neskutečný posun, co se grafiky a animací týče. Přestože byl první díl na trh uveden již v roce 1989, hra svou krásu neztrácí ani v dnešní době. I když se jednalo o zobrazení, které balancovalo na pomezí mezi 2D a 3D, s chutí se na něj hráči podívají kdykoli znovu, i když jsou obklopeni opravdovým 3D ve své nejčistší podobě.

Prince of Persia nepřinesl pouze nový nápad a náboj pro grafické zpracování her. Stal se i ikonou v mnoha dalších odvětvích. Kupříkladu ovládání bylo na svou dobu nemyslitelné. Hráč mohl různě skákat, chytat se hran, závěsů nebo se spouštět z velkých výšek. Vše bylo možné zajistit základní sadou ovládacích prvků a ještě takovým způsobem, že si hráč složitost pohybů vůbec neuvědomoval. K dokonalosti pak tento prvek přivedly další herní díly, které nabízí neskutečné možnosti.

Průběh hry je klasicky arkádový. Hlavní hrdina postupuje lineárně a neustále vpřed, aby zabránil vezírovi převzít moc v sultanátu. Sultán odjel na delší dobu mimo zemi a vezír toho chce využít. Jedinou překážkou je sultánova dcera. Zavře ji tedy ve věži a pod pohrůžkou smrti ji donutí souhlasit se sňatkem. Hráč ovládá postavu princeznina milého, který byl uvržen do palácového vězení. Během šedesáti minut se musí dostat ven, přemoci vezíra a osvobodit princeznu.

Průběh podzemím a posléze i samotným palácem je plný pastí, propadlišť, bodců a stráží. Pasti je třeba překonat, stráže zabít a co nejrychleji se dostat k princezně. V tom však ještě brání několik složitých logických úkolů. Ty sice hráče zdrží, ale skvěle jej pobaví.

Na nic nečekejte a podívejte se do skvělé herní historie v podobě Prince of Persia.

Pro správný chod hry Prince of Persia budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde.

Prince of PersiaNástrahy

Hlavní funkce a vlastnosti:

  • Snadné ovládání
  • Poutavý příběh
  • Neskutečná grafika a animace
  • Souboje, úkoly, pasti
  • Záchrana princezny

Doporučujeme

Značky

Podobné programy ke stažení

Paladin

Paladin

Master of Shadows

Master of Shadows

Poslední vzdor

Poslední vzdor

Mayhem Triple

Mayhem Triple

Broken Sword 2.5

Broken Sword 2.5

DubWars

DubWars

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  4 b e c 3 7  :
 
Vzkaz:

Recenze

Honza
gold stargold stargold stargold stargray star
Honza
Pro
  • Jednoduchý, stále upotá i po letech
Proti
  • Editor s novou stránkou se načítá celý, neposouvá se postupně

Moc dobře se mi hra nehraje, meč tasim klávesnicí Shift a při třetím zmáčknutí, hra padá do Windovs s hláškou-sjednodušení klávesnice

2.6 16:21

 
 
 
Prince of Persia

Prince of Persia

Nástrahy

Nástrahy

Nalezení meče

Nalezení meče

Možné skrýše

Možné skrýše

 

Položit otázku

Jméno:
Opište znaky opačně  0 4 8 e 6 0  :
 
Nadpis:
Text:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce