stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8666
  • Uživatelů: 6476

Prince of Persia

Verze 1990 - 0,35 MB

Prince of Persia

90 %

Unikát mezi všemi herními peckami

Prince of Persia přinesl do herního světa kompletně nový koncept hry. První díl série o princi perském se tak stal základním kamenem nejen úspěšné a na díly bohaté herní série, ale ukázal, že lze ve hrách jednat i přemýšlet jinak, než bylo do té doby zvykem.

Opravdovým šokem pro všechny hráče i tehdejší vývojáře byl neskutečný posun, co se grafiky a animací týče. Přestože byl první díl na trh uveden již v roce 1989, hra svou krásu neztrácí ani v dnešní době. I když se jednalo o zobrazení, které balancovalo na pomezí mezi 2D a 3D, s chutí se na něj hráči podívají kdykoli znovu, i když jsou obklopeni opravdovým 3D ve své nejčistší podobě.

Prince of Persia nepřinesl pouze nový nápad a náboj pro grafické zpracování her. Stal se i ikonou v mnoha dalších odvětvích. Kupříkladu ovládání bylo na svou dobu nemyslitelné. Hráč mohl různě skákat, chytat se hran, závěsů nebo se spouštět z velkých výšek. Vše bylo možné zajistit základní sadou ovládacích prvků a ještě takovým způsobem, že si hráč složitost pohybů vůbec neuvědomoval. K dokonalosti pak tento prvek přivedly další herní díly, které nabízí neskutečné možnosti.

Průběh hry je klasicky arkádový. Hlavní hrdina postupuje lineárně a neustále vpřed, aby zabránil vezírovi převzít moc v sultanátu. Sultán odjel na delší dobu mimo zemi a vezír toho chce využít. Jedinou překážkou je sultánova dcera. Zavře ji tedy ve věži a pod pohrůžkou smrti ji donutí souhlasit se sňatkem. Hráč ovládá postavu princeznina milého, který byl uvržen do palácového vězení. Během šedesáti minut se musí dostat ven, přemoci vezíra a osvobodit princeznu.

Průběh podzemím a posléze i samotným palácem je plný pastí, propadlišť, bodců a stráží. Pasti je třeba překonat, stráže zabít a co nejrychleji se dostat k princezně. V tom však ještě brání několik složitých logických úkolů. Ty sice hráče zdrží, ale skvěle jej pobaví.

Na nic nečekejte a podívejte se do skvělé herní historie v podobě Prince of Persia.

Pro správný chod hry Prince of Persia budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde.

Prince of PersiaNástrahy

Hlavní funkce a vlastnosti:

  • Snadné ovládání
  • Poutavý příběh
  • Neskutečná grafika a animace
  • Souboje, úkoly, pasti
  • Záchrana princezny

Doporučujeme

Značky

Podobné programy ke stažení

Mario Forever

Mario Forever

Naruto – The Way of the Ninja

Naruto – The Way of the Ninja

Re-Embodied

Re-Embodied

Stay Dead

Stay Dead

Atomový míč 2

Atomový míč 2

Clean'Em Up

Clean'Em Up

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  7 2 f 5 3 c  :
 
Vzkaz:

Recenze

Honza
gold stargold stargold stargold stargray star
Honza
Pro
  • Jednoduchý, stále upotá i po letech
Proti
  • Editor s novou stránkou se načítá celý, neposouvá se postupně

Moc dobře se mi hra nehraje, meč tasim klávesnicí Shift a při třetím zmáčknutí, hra padá do Windovs s hláškou-sjednodušení klávesnice

2.6 16:21

 
 
 
Prince of Persia

Prince of Persia

Nástrahy

Nástrahy

Nalezení meče

Nalezení meče

Možné skrýše

Možné skrýše

 

Položit otázku

Jméno:
Opište znaky opačně  6 d d 4 d a  :
 
Nadpis:
Text: