stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9681
  • Uživatelů: 6598

F1 Online – formule zdarma a ovládané myší

Autor: Redakce  |   Publikováno: 20.9.2012 | Zobrazeno: 19140x

Už několik měsíců se milovníci PC závodění mohou zcela zdarma přihlásit do otevřeného betatestu hry F1 Online: The Game. Tu vytvářejí ve studiu Codemasters a několikaměsíční betatestování už je znát – hra je skoro hotová a na nějaké nedodělky nebo chyby hráč jen těžko narazí. O čem to celé online závodění je?

Licence, tvorba týmu a formule

Ačkoliv hra oplývá kompletní licencí na F1 ročník 2011, hlavním lákadlem je tvorba vlastního týmu, vlastního jezdce, vlastní formule. V první řadě dochází hlavně k personalizaci pomocí barevných kombinací na logu stáje, ale i samotné formuli, nebo jezdcově helmě. Poté je hráč vržen do víru manažerských a závodních zájmů. Závodění je totiž pouze částí celého zážitku. Neméně důležitá je starost o formule (vyvíjení nových součástek, které zvyšují výkon monopostu) a o sídlo stáje. V této hře jde takřka všechno upgradovat, takže zkušenosti a peníze nasbírané při závodění jsou zpravidla obratem utraceny za lepší motor, nebo rozšíření hráčova HQ.

Netradiční hratelnost

Aby bylo jasno, F1 Online: The Game je čistokrevná arkáda, kterou od běžné závodní hry rozeznáte na první pohled. Hráč svůj monopost ovládá z velmi oddáleného pohledu shora a k řízení využívá primárně myš. Na klávesnici jsou namapovány pouze tři základní činnosti – 2 druhy boostu a resetování formule. I z toho je naprosto zřejmé, jak moc arkádovou hratelnost nová F1 Online přináší.Myš pak řídí všechno ostatní – směr, kterým formule pojede i zrychlení/brždění, pro které je vyhrazeno levé/pravé tlačítko myši. A to je vše, prostě stačí sednout k počítači, spustit hru v prohlížeči a v klidu prohánět svou formuli po reálných i vymyšlených tratích.Za největší zápor tohoto přístupu lze označit kameru, která se příliš nenatáčí, tudíž formule jednou jede vzhůru (to je ještě příjemné), pak doprava, pak dolů a nakonec doleva, případně v opačném pořadí. To je matoucí nejenom zpočátku, ale při troše tolerance se na to dá zvyknout a závodění si užít.

Zábavné soutěžení

Hře se však i přes jednoduchost (až primitivnost) nedá upřít velká zábavnost. Ta nespočívá až tolik v ovládání formule, jako v čistě multiplayerovém zážitku, kdy proti sobě vždy stojí živí hráči se svými chybami a přednostmi, rozdílnou výkonností a nepředvídatelností.A jak je to s kvalitou protihráčů? Velmi různorodě – zkušený hráč, kterému není myš na obtíž, se může i bez tréninku pohybovat na uspokojivých pozicích, ale i tato hra už má své mistry. Ale hra nenutí vyhrávat každý závod, odměnu poskytuje i za slušná umístění a plnění týmových požadavků („skončete do Xtého místa, dokončete závod, postavte/vyviňte to a to,…“).

Shrnutí

Bez diskuzí čeká F1 Online: The Game velká budoucnost. Zcela profesionálních a propracovaných her zdarma není nikdy dost. Na druhou stranu budou náročnější hráči jen nechápavě kroutit hlavou, jak moc se dá ovládání formule zjednodušit. Multiplayerové pojetí a vylepšování stáje to však vynahrazuje měrou vrchovatou.

  • Hlavní výhody: svižná multiplayerová arkáda, vylepšování stáje (formule, HQ,…), nenáročné na HW, široké možnosti vzhledové personalizace formule/jezdce
  • Hlavní zápory: možná až příliš jednoduché ovládání, grafická stránka hry by mohla být nablýskanější

Hru si můžete zcela zdarma zahrát na webu https://www.f1onlinethegame.com

Značky

Podobné články

Killsquad Steam hra - recenze

Killsquad Steam hra - recenze

Jak na spuštění starých her v DOSBoxu

Jak na spuštění starých her v DOSBoxu

Jak lovit a zkrotit zvířata ve Fortnite?

Jak lovit a zkrotit zvířata ve Fortnite?

Grand Theft Auto 5 a GTA Trilogy dostanou remaster. Známe datum vydání

Grand Theft Auto 5 a GTA Trilogy dostanou remaster. Známe datum vydání

Excalibur.cz opět online a Overwatch na PC zdarma

Excalibur.cz opět online a Overwatch na PC zdarma

Veverka s pistolí je hitem internetu. Nová hra přinese nevídanou zábavu

Veverka s pistolí je hitem internetu. Nová hra přinese nevídanou zábavu

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  4 6 7 a a 9  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce