stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9288
  • Uživatelů: 6548

F1 Online – formule zdarma a ovládané myší

Autor: Redakce  |   Publikováno: 20.9.2012 | Zobrazeno: 17445x

Už několik měsíců se milovníci PC závodění mohou zcela zdarma přihlásit do otevřeného betatestu hry F1 Online: The Game. Tu vytvářejí ve studiu Codemasters a několikaměsíční betatestování už je znát – hra je skoro hotová a na nějaké nedodělky nebo chyby hráč jen těžko narazí. O čem to celé online závodění je?

Licence, tvorba týmu a formule

Ačkoliv hra oplývá kompletní licencí na F1 ročník 2011, hlavním lákadlem je tvorba vlastního týmu, vlastního jezdce, vlastní formule. V první řadě dochází hlavně k personalizaci pomocí barevných kombinací na logu stáje, ale i samotné formuli, nebo jezdcově helmě. Poté je hráč vržen do víru manažerských a závodních zájmů. Závodění je totiž pouze částí celého zážitku. Neméně důležitá je starost o formule (vyvíjení nových součástek, které zvyšují výkon monopostu) a o sídlo stáje. V této hře jde takřka všechno upgradovat, takže zkušenosti a peníze nasbírané při závodění jsou zpravidla obratem utraceny za lepší motor, nebo rozšíření hráčova HQ.

Netradiční hratelnost

Aby bylo jasno, F1 Online: The Game je čistokrevná arkáda, kterou od běžné závodní hry rozeznáte na první pohled. Hráč svůj monopost ovládá z velmi oddáleného pohledu shora a k řízení využívá primárně myš. Na klávesnici jsou namapovány pouze tři základní činnosti – 2 druhy boostu a resetování formule. I z toho je naprosto zřejmé, jak moc arkádovou hratelnost nová F1 Online přináší.Myš pak řídí všechno ostatní – směr, kterým formule pojede i zrychlení/brždění, pro které je vyhrazeno levé/pravé tlačítko myši. A to je vše, prostě stačí sednout k počítači, spustit hru v prohlížeči a v klidu prohánět svou formuli po reálných i vymyšlených tratích.Za největší zápor tohoto přístupu lze označit kameru, která se příliš nenatáčí, tudíž formule jednou jede vzhůru (to je ještě příjemné), pak doprava, pak dolů a nakonec doleva, případně v opačném pořadí. To je matoucí nejenom zpočátku, ale při troše tolerance se na to dá zvyknout a závodění si užít.

Zábavné soutěžení

Hře se však i přes jednoduchost (až primitivnost) nedá upřít velká zábavnost. Ta nespočívá až tolik v ovládání formule, jako v čistě multiplayerovém zážitku, kdy proti sobě vždy stojí živí hráči se svými chybami a přednostmi, rozdílnou výkonností a nepředvídatelností.A jak je to s kvalitou protihráčů? Velmi různorodě – zkušený hráč, kterému není myš na obtíž, se může i bez tréninku pohybovat na uspokojivých pozicích, ale i tato hra už má své mistry. Ale hra nenutí vyhrávat každý závod, odměnu poskytuje i za slušná umístění a plnění týmových požadavků („skončete do Xtého místa, dokončete závod, postavte/vyviňte to a to,…“).

Shrnutí

Bez diskuzí čeká F1 Online: The Game velká budoucnost. Zcela profesionálních a propracovaných her zdarma není nikdy dost. Na druhou stranu budou náročnější hráči jen nechápavě kroutit hlavou, jak moc se dá ovládání formule zjednodušit. Multiplayerové pojetí a vylepšování stáje to však vynahrazuje měrou vrchovatou.

  • Hlavní výhody: svižná multiplayerová arkáda, vylepšování stáje (formule, HQ,…), nenáročné na HW, široké možnosti vzhledové personalizace formule/jezdce
  • Hlavní zápory: možná až příliš jednoduché ovládání, grafická stránka hry by mohla být nablýskanější

Hru si můžete zcela zdarma zahrát na webu https://www.f1onlinethegame.com

Značky

Podobné články

Half Life hry jsou na Steamu dočasně zdarma

Half Life hry jsou na Steamu dočasně zdarma

Dota Underlords tutoriál nejen pro začátečníky

Dota Underlords tutoriál nejen pro začátečníky

Nejlepší počítačové programy pro hráče počítačových her

Nejlepší počítačové programy pro hráče počítačových her

Jaká je FIFA 23? Recenze labutí písně od EA rozebírá četné novinky

Jaká je FIFA 23? Recenze labutí písně od EA rozebírá četné novinky

World of Warships už brzy rozšíří svět World of Tanks

World of Warships už brzy rozšíří svět World of Tanks

FIFA 23 dostala nový trailer. Odhalil řadu revolučních novinek

FIFA 23 dostala nový trailer. Odhalil řadu revolučních novinek

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  b e d b 3 3  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce