stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9637
  • Uživatelů: 6592

Kdy vyjde The Sims 5: Všechny novinky o očekávaném pokračování simulátoru života

Autor: Redakce  |   Publikováno: 24.12.2022 | Zobrazeno: 4006x

Je velmi pravděpodobné, že The Sims 5 je na obzoru. EA oficiálně pznámila svoji další novou hru ze série pod zatím pracovním názvem Project Rene, aby hráče navnadila. Vždyť je to už celých 8 let, co hrajeme zatím poslední The Sims 4 a chtělo by to už něco nového ze světa Simíků. Na druhé straně je Sims 4 stále živá díky novým cheatům, CC packům nebo sex módům.

Až dosud bylo studio Electronic Arts ohledně The Sims 5 poměrně střídmé na informace, ale s oznámením Project Rene jsou zde i první náznaky o tom, kdy hra vyjde i co vůbec od novinky očekávat.

Oficiální datum vydání The Sims 5

Prvním náznakem nové hry ze série The Sims bylo ohlášení Projektu Rene. V něm jsme se dozvěděli io několika změnách ve hře, ale datum vydání The Sims 5 zatím neznáme. Co víme, je, že Project Rene je předběžným přístupem ke hře (early access), takže je velmi pravděpodobné, že už brzy bude moci pár vybraných jedinců zkusit, jak se hře daří.

To je příjemný krok ze strany EA, která chce do vývoje zapojit i feedback od samotných hráčů. V příštích letech se tak pravděpodobně dočkáme více alfa a beta verzí. Výsledný produkt v podobě The Sims 5 (pokud se tak bude jmenovat) může být ale ještě léta vzdálen. Pro ty nedočkavé je zde ale možnost získat všechny novinky mezi prvními. EA hráčům doporučuje registraci na oficiální stránce hry, kde pak budou dostávat všechny novinky jako na dlani.

Dosud všechny čtyři předešlé hry The Sims vyšly od sebe v rozpětí pěti let, což se s pátým pokračováním rozhodně nestane. The Sims 3 a The Sims 4 byly obě vydány v létě, takže se může stát, že The Sims 5 vyjde rovněž v těchto měsících. Velcí optimisté se nyní mohou upínat k roku 2024, protože toto léto se to s největší pravděpodobností nestihne. Nic ale není oficiální a na informace si budeme muset počkat.

The Sims 5 změny v hratelnosti a možnostech úprav

Hratelnost dostane v The Sims 5 zcela nový rozměr. Prvotní informace z Projektu Rene slibují změny v aplikování nábytku. Koberce či gauče, nebo menší věci než polštáře či ornamenty mohou být umístěny naprosto libovolně. Na šikmo, po straně, rovně, nakloněné: vše si můžete přizpůsobit podle sebe.

The Sims 5 gameplay

Dokonce i jednotlivé kusy nábytku mohou být přizpůsobeny víc, než jen změnou barvy nebo vzorem. Vidět to na příkladu postele, kde je zcela změněno čelo postele, přikrývka i podnožka. Další změnou z ukázané demo verze Project Rene je sdílení herního obsahu.

The Sims 5 duchovia

Rádi trávíte hodiny při pořádání a vylepšování jednotlivých kusů nábytku i celých místností? Celou vámi navrženou kolekci si budete moci nově uložit a teprve poté sdílet online pro ostatní hráče.

Totéž platí io obsahu sdíleném komunitou, který si budete moci stáhnout a užít si jej ve vámi vytvořeném světě. A máme i několik screenshotů přímo z vývoje The Sims 5, které si postupně ukážeme.

The Sims 5 nové možnosti úprav interiéru

Jelikož víme, že půjde o další simulátor života a po tolika letech, určitě se dočkáme i nové, roku vydání odpovídající grafiky. Na řadu přijdou činnosti jako hygiena, interakce postav, zaměstnání, starání se o potomstvo, společenský život či potřeba se nakrmit.

Bude The Sims 5 podporovat multiplayer?

Ani jeden z předešlých dílů série The Sims multiplayer nepodporoval. To se ovšem změní s příchodem The Sims 5, kde budou mít hráči možnost hrát online s jinými hráči. Samozřejmě, že k dispozici bude také sólo hra, ale multiplayer je opět něco, co hru posune na nový level.

The Sims 5 párty

A že by se po tolika letech patřilo. Je velmi pravděpodobné, že v simulátoru jako The Sims bude podporován také cross-play, tedy podpora online hry napříč platformami. Zda půjde o klasickou kooperaci nebo i jinou interakci ukáže čas.

The Sims 5 - Platformy

Aktuálně o podporovaných platformách nemáme žádné informace. Vzhledem k tomu, že hra Project Rene vyjde až za pár let, lze předpokládat, že vedle PC si ji budeme moci zahrát i na PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Čeština v The Sims 5

Vzhledem k tomu, že The Sims 2, 3 i The Sims 4 disponovaly českou lokalizací, můžeme předpokládat podporu češtiny i v The Sims 5. A pokud by z nějakého důvodu nepřišla oficiálně, určitě se jí chopí nějací šikovní modeři. Vždyť řada The Sims má u nás obrovskou herní základnu.

The Sims 5 postavy

Potěšil by opět otevřený herní svět

Kdysi, v dobách The Sims 3, jsme si mohli užívat otevřeného a jednolitého herního světa. The Sims 4 tuto možnost vzala, ai když celkovou rozlohu hry rozšířila, rozdělila svět na několik území.

Nevýhodou je, že hráči při přesunu z jednoho pozemku na druhý musí neustále dívat na načítací obrazovku, což zabere čas a po čase je to otravné. V The Sims 5 by tak nebylo na škodu, kdyby tvůrci ponechali rozmanitost světa, ale bez rozkouskování. Otevřený herní svět je to, co hráči opravdu chtějí.

The Sims 5 si žádá rozšířit vztahové možnosti

Je rok 2022 a do vydání plnohodnotného pátého dílu ještě nějaké ty roky uběhnou. I proto by bylo vhodné rozšířit možnosti vztahů Simíků, které jsou v The Sims 4 prostě nedostačující. I když v červenci roku 2022 přišla aktualizace na sexuální orientaci postav, stále je to málo.

The Sims 5 vzťahy

Vztahy jsou komplikované, chaotické, různorodé, otevřené, na dálku, asexuální, polyamorfní... Je tolik možností, jak se přiblížit hráčům, tak proč to neudělat v nejnovějším Sims 5? Randěním počínaje a samotným vztahem a sexuální orientací konče.

Návrat vzpomínek bude také vítanou součástí The Sims 5

Pomocí vzpomínek dokážete přivést Simíka k životu. V The Sims 2 jsme měli výborný systém vzpomínek, který se ze čtvrtého pokračování ve výrazné míře vytratil. Vlastní osudy a pozadí každé postavy spolu s motivací jsou to, co bychom chtěli vidět iv Project Rene, respektive nové Sims hře, ať už se bude jmenovat jakkoli.

Schody základem domu - dočkáme se změn?

Schodiště je v domech dominantou, na kterou by ani v The Sims neměli zapomínat. Co takhle změnit klasické schodiště a přidat si do domu točité schody? To je jen malý detail, který by mnoho hráčů zvedl ze sedaček. Jen si představte ty možnosti, jak si nadesignovat interiér s různými schodišti.

Znamení Simíků jsou pro mnohé nutností

Pamatujete si ještě na to, když jste Simíkům mohli při jejich tvoření dát znamení, a tím pádem i přibližné datum narození? Rak, Lev či Panna pak měly vliv na osobnosti herních postav, a ne vždy jen pozitivní.

V prvních dvou Sims hrách byla tato možnost k dispozici, ale postupně se vytratila. Lze ji přidat do pátého pokračování jako volitelnou položku při tvorbě postavy? To bychom si uměli představit a potěšeny by byly obě strany.

Co bychom si ještě přáli vidět v The Sims 5

Je mnoho věcí, na kterých lze v The Sims 5 zapracovat. Jednou z nich je například propracovanější stárnutí postav, jakož i narození maličkých dětí. Na druhé zmíněné sice existuje mód, který je napříč lety mimořádně oblíbeným, ale bez něj jsou hráči takříkajíc ztraceni.

The Sims 5 hardwarové požadavky

Aktuálně nevíme o hře The Sims 5 z hlediska minimálních ani doporučených požadavků nic. Jakmile nám tvůrci sdělí hardwarové nároky, rádi se s vámi o tyto informace podělíme.

Značky

Podobné články

Tipy pro čištění dotykového displeje

Tipy pro čištění dotykového displeje

Do hry Fortnite přichází v rámci Halloweenu dvojice postav z Resident Evil série

Do hry Fortnite přichází v rámci Halloweenu dvojice postav z Resident Evil série

F1 Online – formule zdarma a ovládané myší

F1 Online – formule zdarma a ovládané myší

Jak na spuštění starých her v DOSBoxu

Jak na spuštění starých her v DOSBoxu

Pokémon GO - Hra pro iPhone a Android

Pokémon GO - Hra pro iPhone a Android

Pixwords nápověda (3) - odpovědi ke všem obrázkům zdarma

Pixwords nápověda (3) - odpovědi ke všem obrázkům zdarma

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  4 b 5 5 5 9  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce