stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9670
  • Uživatelů: 6597

Vrácení tlačítka Start do Windows 8

Autor: Redakce  |   Publikováno: 22.10.2012 | Zobrazeno: 19613x

Ačkoliv Microsoft se drží modernizace ovládání ve Windows 8 zuby nehty a nespokojeným uživatelům vzkazuje, že Start je přežitá a nepoužívaná nabídka, už měsíce si do testovacích verzí můžete stáhnout programy, které vrátí nabídku Start na její právoplatné místo. A protože Windows 8 naplno startuje už za pár dnů, je správný čas si je blíže představit.

ViStart

Pro ultrakonzervativní uživatele navyklé na nabídku Start z posledních dvou verzí OS od Microsoftu je ViStart jasnou volbou. Svým designem zcela odpovídá stejné nabídce z Windows 7, pokud si tedy nevyberete jeden ze skinů, které mohou vzhled výrazně pozměnit. I samotnou ikonu Startu si můžete zvolit podle svých představ, možností jsou desítky. Samotná nabídka je zcela tradiční i ve své funkčnosti – nenabízí žádné hlubší možnosti na stavení, ale skvěle plní to, co od ní většina běžných uživatelů čeká, totiž přístup k nainstalovaným programům a dalším nabídkám a funkcím.

Pozor: ViStart si při instalaci automaticky zaškrtává nainstalování toolbaru a přenastavení defaultního vyhledávače internetového prohlížeče, jak je v neblahém zvyku mnoha aplikací. Pokud o to nestojíte (a kdybyste o to stáli, asi byste si pochybný toolbar nainstalovali sami), je třeba při instalaci zachovat obezřetnost a tyto volby odškrtnout.

Vlevo vidíte tradiční skin "Glass" a vpravo moderní skin, který si za vzor bere právě dotykové rozhraní Metro.

 

 

 

 

 

 

Classic Shell

Mnohem pokročilejší program než ViStart, který kromě nabídky Start přináší i další funkce, které v nejnovější verzi Windows chybí. Navíc je vysoce přizpůsobitelný a to jak po stránce vzhledu, tak i funkčnosti a ergonomie. Dokonce nabízí i starou nabídku Start v jednosloupcovém provedení, ale i několik skinů pro moderní dvousloupcové řešení.

Classic Shell původně přidává funkce vyřazené už z Windows Vista a Windows 7, tudíž je jeho záběr mnohem širší. Od doplnění stavového řádku ve Windows Exploreru po přidávání různých užitečných tlačítek, které bohužel ze systému Windows postupně vymizely. Program je samozřejmě zcela zdarma a lze do něho instalovat různé skiny.

Start Button 8

Kvalitní program, který přidá do Windows 8 skinovatelné Start menu. Výhodou programu je jeho univerzálnost – lze ho použít pod Windows XP, Vista, 7 i 8, ale to u tohoto druhu programů není nic výjimečného. Výrobce se chlubí podporou hardwarové akcelerace grafiky menu, takže by se jeho používání nemělo negativně promítnout na rychlosti běhu počítače.

Všechny výše zmíněné programy poslouží k navrácení tlačítka Start více než dostatečně, ale musíme uvést ještě jeden program, kterým je Start8. Ten přináší i graficky perfektně zpracované Start menu složené z dlaždicových ikonek, které vypadá opravdu náramně. Jenže za krásu se v tomto případě platí a Start8 stojí 5 dolarů.

Jak se zbavit otravného startu do „Metra“?

Microsoft si na své nové dotykové rozhraní potrpí. Dokonce tak moc, že do něj Windows 8 vždy startuje a uživatel nemá možnost toto chování přenastavit. Pomoci ale můžou aplikace třetích stran, které zajistí start do klasického desktopového Aera.

Nejlepší služby, alespoň u neplacených programů, nabízí Classic Shell, který obsahuje volbu pro přeskočení Metra a přímé naběhnutí tradiční Plochy. Kromě toho umožňuje vypnout aktivní rohy obrazovky, takzvané „hot corners“. Další program, který podobné možnosti nabízí, se nazývá Skip Metro Suite od společnosti WINAERO, nebo RetroUI, který je však už placený.

Značky

Podobné články

Jak nahrát hudbu do iPhonu přes iTunes

Jak nahrát hudbu do iPhonu přes iTunes

Recenze Windows 8: nízká cena při upgradu

Recenze Windows 8: nízká cena při upgradu

Jak zjistím, jestli byl můj email hacknutý (NÁVOD)

Jak zjistím, jestli byl můj email hacknutý (NÁVOD)

Nejlepší hudební přehrávače pro PC

Nejlepší hudební přehrávače pro PC

CCleaner nyní zlepšuje výkon počítačů. Starých i nových

CCleaner nyní zlepšuje výkon počítačů. Starých i nových

Jaký je nejlepší antivirus roku 2017?

Jaký je nejlepší antivirus roku 2017?

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  b f 1 1 3 2  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce