stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8419
  • Uživatelů: 6359

Continuum slibuje udělat z mobilu s Windows 10 skoro-PC

Autor: Redakce  |   Publikováno: 20.10.2015 | Zobrazeno: 3489x

Příchod Windows 10 se stal poměrně velkou událostí ve světě počítačů a podobný dopad by chtěla mít také mobilní verze tohoto operačního systému. K jeho úspěchu by měla přispět i funkce Continuum, díky které byste měli z mobilu v mžiku udělat takřka plnohodnotný pracovní nástroj ne nepodobný PC.

Continuum ke svému fungování potřebuje jednak Windows 10 a jednak i hardware – rychlý proces, dostatek paměti, USB-C konektor a pro plné využití ještě dokovací stanice. Z toho všeho vyplývá, že na Continuum budete se současnými Windows Phone smartphony krátcí, byť se Windows 10 Mobile dočkají i současné Lumie.

Jak Continuum funguje

Idea je poměrně prostá. Váš běžný mobil s Windows 10 Mobile (nástupe Windows Phone 8.1) připojíte k monitoru, klávesnici a myši, načež se na monitoru zobrazí ovládací prostředí vhodné pro tento způsob ovládání, na kterém si můžete pustit univerzální aplikace vytvořené pro Windows Store. To jsou aplikace společné pro PC, tablety i mobilní telefony.

Na monitoru se vám tedy nezobrazí klasická Plocha, ostatně by vám byla i k ničemu, protože Continuum zvládne pouštět pouze univerzální aplikace, klasické (x86) programy ze stolních počítačů na Windows 10 Mobile nedostanete. Zcela zásadní tak bude přístup vývojářů třetích stran – pokud se najde dostatek kvalitních univerzálních aplikací, bude Continuum životaschopnou platformou, která mnoha uživatelům postupně nahradí stolní počítače a notebooky.

V Continuu můžete naráz používat pouze dvě aplikace – jednu na mobilním telefonu (který i po napojení na příslušenství dále jako telefon funguje) a jednu na monitoru. Na nějaká okna a rozdělení obrazovky zapomeňte, na to ještě mobilní telefony výkonem nemají. Přesto by univerzální aplikace měly nabídnout dostatečný komfort pro poněkud intenzivnější nasazení.

Které mobily Continuum budou mít?

Pro Continuum jsou důležité tři věci – Windows 10 Mobile, konektivita a výkon. Proto přinejmenším zpočátku můžeme Continuum očekávat pouze u highendových strojů, ať už je vytvoří kdokoliv.

Sám Microsoft chce jít příkladem, což dokládají dvě již oznámené Lumie – 950 a 950XL. To jsou poměrně hodně drahé telefony (startující tuto zimu s cenou nad 16 000 Kč za menší verzi), jejichž cenu ještě zvýší, že bez dokovací stanice si s nimi asi moc legrace na velkém monitoru neužijeme. Samotný dok by měl totiž stát dalších 100 dolarů.

Trochu zajímavěji tak vypadá Acer Jade Primo, který měl mít všechno potřebné příslušenství již v ceně, kterou neočekáváme vyšší než u modelů od Microsoftu. Ať už to s Windows 10 Mobile i Continuem dopadne jakkoliv, jde o krok zajímavým směrem. Do budoucnosti, kde by jeden kus techniky mohl zastat roli přenosného komunikačního zařízení i domácího počítače. 

Podobné články

Fortnite Episode 2 je plný nového obsahu a herních mechanismů

Fortnite Episode 2 je plný nového obsahu a herních mechanismů

Nejlepší navigace do mobilu a tabletu (Android i iOS)

Nejlepší navigace do mobilu a tabletu (Android i iOS)

Nejlepší hry na tablet a smartphone ke stažení zdarma 2

Nejlepší hry na tablet a smartphone ke stažení zdarma 2

Recenze Windows 8: nízká cena při upgradu

Recenze Windows 8: nízká cena při upgradu

Programy pro zálohování a obnovu dat v počítači

Programy pro zálohování a obnovu dat v počítači

Nová herní streamovací služba Apple Arcade - cena, dostupnost a hry

Nová herní streamovací služba Apple Arcade - cena, dostupnost a hry

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  9 0 7 8 b f  :
 
Vzkaz: