stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9288
  • Uživatelů: 6548

Výnosy Microsoftu a Sony prudce stouply. Zásluhu na tom mají Xbox Series X i PS5

Autor: Redakce  |   Publikováno: 2.5.2021 | Zobrazeno: 2649x

Ani rok celosvětové pandemie nezpomalil trh s prodejem počítačů, právě naopak. Vyplývá to i ze zveřejněné finanční zprávy společnosti Microsoft za poslední čtvrtletí. Za toto období vykázala tržby 41,7 miliard dolarů se ziskem 15,5 miliard dolarů.

Tržby tak vzrostly o 19 %, čistý zisk dokonce o 44 %, a podle Satya Nadella, výkonného ředitele Microsoftu, je to jen začátek. "Budujeme cloud pro další desetiletí, rozšiřujeme náš trh a inovujeme ve všech technologických oblastech, abychom našim zákazníkům pomohli v přizpůsobení", dodal.

Xbox dominuje se svými novými next-gen konzolami

I přes (nebo díky?) aktuální situaci ve světě poptávka po PC hardwaru stále stoupá. webový portál The Verge informovalže podle CEO z Microsoftu je aktuálně aktivních 1,3 miliardy zařízení s operačním systémem Windows 10. Příjmy z OEM (Original Equipment Manufacturer) produktů Windows vzrostly o 10 %: Pro edice sice zaznamenaly pokles o 2 %, ty základní ale nárůst o 44 %.

Poptávka rovněž stoupá i na poli Xbox zařízení a cloudových služeb. Z pohledu Xbox obsahu a služeb se příjmy zvýšily o 739 milionů amerických dolarů (34 %). Pokud se podíváme pouze na segment Xbox hardwaru a her, kterému aktuálně v Microsoftu kralují next-gen konzole Xbox Series X a Series S, díváme se na nárust výnosů o celých 232 %.

Xbox Series X

Výnosy z komerčních Office produktů a cloudových služeb vzrostly o 14 % a příjmy ze spotřebitelských Office produktů za zvýšily o 5 %. U dynamických produktů a cloudových služeb jde o 26 % nárůst, stejně jako u produktů spojených se serverem a cloudovými službami. I LinkedIn se může pochlubit zvýšenými příjmy o 25 %.

Microsoft Azure, cloudová výpočetní služba pro vývojáře, vytvořená pro účely tvorby, testování a nasazování mobilních a webových aplikací, rovněž zaznamenala nárůst příjmů. Celý segment Microsoft Intelligent Cloud, do kterého spadá i služba Azure, vykázal příjmy 15,1 miliard amerických dolarů, což je o 23 % více ve srovnání s loňským čtvrtletím. Podle ředitelky Microsoftu pro vztahy s investory, Kyle Vikströmovej, se tento segment dostane k tak vysokým číslům, že "se v průběhu času nárůst příjmů zpomalí". Microsoft dále uvedl, že v rámci Intelligent Cloud sekce předpokládá nárůst ve čtvrtém čtvrtletí 2021 na 16,2 až 16,45 miliard amerických dolarů.

Daří se i Sony a jejich konzole PlayStation 5

Nedostatkové zboží - i tak by se aktuálně dala popsat na trhu situace kolem konzoly PS5 od Sony. Za poslední fiskální rok se po celém světě prodalo přesto 7,8 milionů kusů. PS5 se tak dostala na druhé místo v prodeji produktů Sony v tomto fiskálním roce. Jen pro zajímavost, starší konzole PS4 dosáhla za toto období prodeje 5,7 milionů kusů.

Japonské společnosti se daří i s prodejem softwaru. V posledním fiskálním roce zaznamenala 338,9 milionů zakoupených her, z čehož 220 milionů (65 %) si hráči zakoupili v digitální podobě.

PlayStation 5

Kvůli nedostatečnému množství produktů se nám zde rozšířil i méně příjemný aspekt, a to kupčení s konzolami v rámci běžných uživatelů, nebo dokonce i e-shopů s velkými přirážkami. Frustrace mezi čekajícími hráči na konzolu přerostla do nekonečně dlouho trvajícího hořkého vtipu, kdy se v internetových obchodech vytvořili pořadníky a zboží se dodává buď podle toho, kdy dorazí na sklad, nebo druhé straně těm zákazníkům, kteří si PS5 rezervovali mezi prvními.

No a situace se podle všeho nezlepší ani v průběhu tohoto roku. Kvůli nedostatku klíčových součástek se objem výroby konzol nezvedne a PS5 tak bude nejbližší měsíce stále nedostatkovým zbožím. Informaci prozradil Hiroki totok, finanční ředitel Sony.

A jak si na tom ty? Užíváš si svou novou konzoli, nebo stále čekáš na dodání?

 

Značky

Podobné články

Infografika: Zajímavá data o online hrách a jejich hráčích

Infografika: Zajímavá data o online hrách a jejich hráčích

E3 2018 hry a trailery online – AC Odyssey, Cyberpunk 2077

E3 2018 hry a trailery online – AC Odyssey, Cyberpunk 2077

Nejlepší módy a stroje pro Farming Simulator 2015 (2. Díl)

Nejlepší módy a stroje pro Farming Simulator 2015 (2. Díl)

Návod na hraní Blizzard Overwatch na PC - Soldier 76

Návod na hraní Blizzard Overwatch na PC - Soldier 76

Nové ikony ve FIFA 23: Vše, co o nich potřebujete vědět

Nové ikony ve FIFA 23: Vše, co o nich potřebujete vědět

Farmářské hry pro PC, tablet a prohlížeč ke stažení zdarma

Farmářské hry pro PC, tablet a prohlížeč ke stažení zdarma

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 e 3 7 3 d  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce