stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9329
  • Uživatelů: 6551

Návod, jak najít a zkrotit axolotle v Minecraftu

Autor: Redakce  |   Publikováno: 25.5.2022 | Zobrazeno: 3667x

Axolotl je nejen v Minecraftu rozkošným zvířátkem, které je ale zároveň poměrně náročné nalézt. Tento zlaťoučký obojživelník se na naší planetě vyskytuje jedině v Mexiku, a podobné omezení platí i v kostkovaném světě.

V obou případech může mít různé zbarvení, některé běžné, jiné mimořádně vzácné. Chcete vědět, kde axolotla v Minecraftu najít, jak jej získat nebo chovat u své základny? Poradíme vám, kde hledat i jak jej využít v boji.

Kde najdeme axolotla v Minecraftu?

Od updatu 1.18 herního světa lze axolotla nalézt v biomu Lush Caves a to v různých barevných variacích. V této lokalitě pak stačí najít strom akácie (Accacia tree) a vydat se k jeho kořenům, kdy se postupně překopete až k jeskyni s vodní plochou a axolotly.

Abyste svého růžového, oranžového či modrého krasavce chytili, měli byste s sebou mít kbelík, do kterého ho jednoduše naberete. Potom si ho můžete odnést, kamkoli chcete. Pokud se vám náhodou podaří objevit modrofialového axolotla, vyhráli jste – jde totiž o nejvzácnější formu obojživelníka, jakou v Minecraftu naleznete.

Jak zkrotit axolotle v Minecraftu

K tomu, abyste axolotla chytili, potřebujete kbelík, do kterého ho jednoduše naložíte. Samozřejmě, že nejprve ho musíte najít na speciální lokalitě. Následně si ho můžete přenést kamkoli a vytvořit si farmu s rozkošnými jedinci hýřícími barvami. Nebo, a co je také praktické, je využijete v boji ve vodě.

Jak využít axolotla v boji?

Kromě estetické funkce mají axolotle i jiné využití. Přestože si můžete při svém příbytku vytvořit farmu, kde je budete chovat, pomohou vám i v bojích ve vodním prostředí a to proti mořským mobům. Vše, co budete potřebovat, je jen plné kbelík s těmito obojživelníky, které následně vypustíte ve vodě v případě, že vás napadly mořské příšerky.

Samotné axolotly jsou po vypuštění divoké, a chcete-li, aby vás následovali, měli byste v ruce držet tropickou rybu. V malém počtu v boji nejsou zvláště efektivní, ale pomohou zejména v případě, že jste si z nich vytvořili armádu.

Zajímavou schopností je hraní si na mrtvolu. Axolotl má možnost dostat se do stavu nehybnosti, kdy na něho nebudou nepřátelé útočit a začne se mu regenerovat zdraví. Tato regenerace se pak může přesunout i na vaši herní postavu, čímž se vám efektivně a rychle doplní životy.

Chov axolotlů není žádná věda

Tyto malé potvůrky můžete chovat u sebe na farmě tak, že je budete krmit tropickými rybami. Po 20 minutách od krmení se z mladého jedince stane dospělý a vy tak budete sledovat, jak vám rostou před očima jako houby po dešti.

 

Nejvzácnější modrofialový axolotl – jak jej získat?

Vždy máte i malou šanci, že naleznete modrofialového axolotla. Nebo si ho vytvoříte doma pářením. Každé mládě totiž přebírá jednu ze dvou barev svých rodičů a šance, že právě takového jedince získáte, je 1:1200.

Pokud se vám ale nechce spoléhat náhodě, využít můžete i cheaty: Pokud hrajete Java edici, napište do konzole '/summon axolotl~~~{Variant:4}' a pokud máte spuštěnou Bedrock edici, do konzole napište '/summon axolotl~ ~ ~ minecraft:entity_born'.

Značky

Podobné články

DOOM 4 - 2016 recenze

DOOM 4 - 2016 recenze

Výběr 12 nejlepších sportovních her a herních sérií pro rok 2023

Výběr 12 nejlepších sportovních her a herních sérií pro rok 2023

Minecraft zdarma ke stažení – jde to i legálně

Minecraft zdarma ke stažení – jde to i legálně

Steam Deck kompatibilita her, datum vydání a hardwarové požadavky

Steam Deck kompatibilita her, datum vydání a hardwarové požadavky

Nejlepší módy a trucky pro Spin Tires (1. díl)

Nejlepší módy a trucky pro Spin Tires (1. díl)

Návod: Jak založit Minecraft server

Návod: Jak založit Minecraft server

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  c 1 5 8 b e  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce