stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8962
  • Uživatelů: 6534

Návod, jak najít a zkrotit axolotle v Minecraftu

Autor: Redakce  |   Publikováno: 25.5.2022 | Zobrazeno: 333x

Axolotl je nejen v Minecraftu rozkošným zvířátkem, které je ale zároveň poměrně náročné nalézt. Tento zlaťoučký obojživelník se na naší planetě vyskytuje jedině v Mexiku, a podobné omezení platí i v kostkovaném světě.

V obou případech může mít různé zbarvení, některé běžné, jiné mimořádně vzácné. Chcete vědět, kde axolotla v Minecraftu najít, jak jej získat nebo chovat u své základny? Poradíme vám, kde hledat i jak jej využít v boji.

Kde najdeme axolotla v Minecraftu?

Od updatu 1.18 herního světa lze axolotla nalézt v biomu Lush Caves a to v různých barevných variacích. V této lokalitě pak stačí najít strom akácie (Accacia tree) a vydat se k jeho kořenům, kdy se postupně překopete až k jeskyni s vodní plochou a axolotly.

Abyste svého růžového, oranžového či modrého krasavce chytili, měli byste s sebou mít kbelík, do kterého ho jednoduše naberete. Potom si ho můžete odnést, kamkoli chcete. Pokud se vám náhodou podaří objevit modrofialového axolotla, vyhráli jste – jde totiž o nejvzácnější formu obojživelníka, jakou v Minecraftu naleznete.

Jak zkrotit axolotle v Minecraftu

K tomu, abyste axolotla chytili, potřebujete kbelík, do kterého ho jednoduše naložíte. Samozřejmě, že nejprve ho musíte najít na speciální lokalitě. Následně si ho můžete přenést kamkoli a vytvořit si farmu s rozkošnými jedinci hýřícími barvami. Nebo, a co je také praktické, je využijete v boji ve vodě.

Jak využít axolotla v boji?

Kromě estetické funkce mají axolotle i jiné využití. Přestože si můžete při svém příbytku vytvořit farmu, kde je budete chovat, pomohou vám i v bojích ve vodním prostředí a to proti mořským mobům. Vše, co budete potřebovat, je jen plné kbelík s těmito obojživelníky, které následně vypustíte ve vodě v případě, že vás napadly mořské příšerky.

Samotné axolotly jsou po vypuštění divoké, a chcete-li, aby vás následovali, měli byste v ruce držet tropickou rybu. V malém počtu v boji nejsou zvláště efektivní, ale pomohou zejména v případě, že jste si z nich vytvořili armádu.

Zajímavou schopností je hraní si na mrtvolu. Axolotl má možnost dostat se do stavu nehybnosti, kdy na něho nebudou nepřátelé útočit a začne se mu regenerovat zdraví. Tato regenerace se pak může přesunout i na vaši herní postavu, čímž se vám efektivně a rychle doplní životy.

Chov axolotlů není žádná věda

Tyto malé potvůrky můžete chovat u sebe na farmě tak, že je budete krmit tropickými rybami. Po 20 minutách od krmení se z mladého jedince stane dospělý a vy tak budete sledovat, jak vám rostou před očima jako houby po dešti.

 

Nejvzácnější modrofialový axolotl – jak jej získat?

Vždy máte i malou šanci, že naleznete modrofialového axolotla. Nebo si ho vytvoříte doma pářením. Každé mládě totiž přebírá jednu ze dvou barev svých rodičů a šance, že právě takového jedince získáte, je 1:1200.

Pokud se vám ale nechce spoléhat náhodě, využít můžete i cheaty: Pokud hrajete Java edici, napište do konzole '/summon axolotl~~~{Variant:4}' a pokud máte spuštěnou Bedrock edici, do konzole napište '/summon axolotl~ ~ ~ minecraft:entity_born'.

Značky

Podobné články

Medieval Engineers – z vesmíru do středověku

Medieval Engineers – z vesmíru do středověku

Valve chystá několik nových her

Valve chystá několik nových her

Call of Duty: Black Ops Cold War novinky

Call of Duty: Black Ops Cold War novinky

Black Ops Cold War představilo minimální HW požadavky

Black Ops Cold War představilo minimální HW požadavky

Oculus Rift preview development kit

Oculus Rift preview development kit

Fortnite Episode 2 je plný nového obsahu a herních mechanismů

Fortnite Episode 2 je plný nového obsahu a herních mechanismů

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  7 0 a 5 c 0  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce