stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9637
  • Uživatelů: 6592

World of Warplanes: nástupce World of Tanks na nebesích

Autor: Redakce  |   Publikováno: 11.10.2012 | Zobrazeno: 10633x

Jedna z nejúspěšnějších free-to-play her dneška, World of Tanks (ke stažení ZDE), se už poměrně brzy dočká svého nástupce, nebo spíše alternativy. Otázkou je, pro koho je tato alternativa určená, jelikož zobrazuje boj mezi letadly, ale pro příznivce bojových simulátorů rozhodné určena není. Více v samotném článku.

Druhý ze tří

World of Warplanes je druhým přírůstkem v rodině nenáročných bojových simulátorů. Ve World of Tanks, tedy hře s asi 20 miliony registrovaných hráčů, se mezi sebou mydlí obrněné tanky. World of Warplanes přesouvá boj na nebe, samozřejmě prostřednictvím letadel druhé světové války a roků následujících. Tato hra je teď ve fázi uzavřené beta verze, takže už je známo opravdu mnoho informací. Tak trochu tajemstvím zůstává třetí chystaný díl, World of Warships, který pravděpodobně vyjde opět až po delší odmlce od vydání World of Warplanes, kterého bychom se mohli dočkat na sklonku roku 2012, možná o něco později, protože oficiální datum vydání ještě nikdo z tvůrců nesdělil.

Svižná a nenáročná hratelnost

Z prozatímních zkušeností hráčů lze jasně vydedukovat, že World of Warplanes bude čistokrevná arkáda. Tvůrci sice prohlašují, že půjde o hybrid mezi arkádou a simulací, ale faktem je, že simulovány jsou spíše obecná pravidla jako aerodynamika, nebo gravitace, ale konkrétní přednosti letounů jsou, přinejmenším v současném stavu, nepostihnuty. Letecký model byl navíc maximálně zjednodušen, takže divoké akrobacii nestojí nic v cestě. Ačkoliv se většina soubojů odehrává těsně nad zemí, pád z důvodu chyby při řízení takřka nehrozí. Letadla jsou prostě poslušná až hanba. Podobně je to se samotným bojem, ve kterém se při zamíření na cíl zobrazuje pomocný zaměřovač, který ukazuje, kam je potřeba vystřelit, aby byl pohybující se cíl zasažen.

Tato razantní zjednodušení jsou hlavní překážkou pro to, aby si hru mohli užít i milovníci leteckých simulátorů. Je nutné tak k World of Warplanes přistupovat jako k bohapusté arkádě, kde i velká vzdušná bitva trvá kolem 5 minut. Pro běžného hráče jde ale o výhodný systém, kdy u hry nemusí trávit velké množství času a přesto se plnohodnotně pobaví.

Mraky letadel

Stejně jako u World of Tanks, i zde je hlavní motivací zpřístupňování nových a lepších strojů. Plánovány jsou stovky letadel a počet se má neustále zvyšovat, aby i zkušení harcovníci měli důvod se ke hře vracet. V betaverzi a při spuštění plné verze budou přístupná německá, sovětská a americká letadla, ale později by se měla přidat i letectva Británie, nebo Japonska. Opět budete začínat s tím nejlehčím a nejslabším stíhačem a svou cestu k bombardérům, nebo těžkým stíhačům si budete muset tvrdě vybojovat (nebo koupit).

Systém tak zůstává zcela totožný s úspěšným předchůdcem. Co se týče map, jejich velikost je v průměru kolem 200 kilometrů čtverečních a obsahují vždy dostatečně členitý terén pro zajímavé souboje v nízké výše i dostatek pozemních cílů pro bombardéry. Hra proti sobě staví jednotlivé týmy, které spolu bojují o vítězství, ale tyto týmy jsou automaticky určovány až před startem hry, aby bylo dosaženo rovnováhy sil. Ohled není brán ani na původ letadla, takže Němci sestřelují Japonce a spolupracují s Američany a podobně. Stejných „nelogičností“ se dočkáte i v bitvách, kde proti sobě nastoupí dvouplošníky proti raným proudovým letadlům. Jenže World of Warplanes na logiku kašle a snaží se přinášet jen čirou hratelnost podpořenou návykovým odemykáním nových letadel. To vše skrze několikaminutové intenzivní bitvy v krásné grafice (na poměry free-to-play titulů).

Značky

Podobné články

Nejlepší výukové programy a hry pro děti

Nejlepší výukové programy a hry pro děti

Jakou verzi Minecraftu si vybrat? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verze

Jakou verzi Minecraftu si vybrat? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verze

Dostane Counter-Strike 2 nový a efektivnější anti-cheat systém?

Dostane Counter-Strike 2 nový a efektivnější anti-cheat systém?

Navodí správnou sváteční atmosféru: Top 10 nejlepších vánočních her na PC

Navodí správnou sváteční atmosféru: Top 10 nejlepších vánočních her na PC

Excalibur.cz opět online a Overwatch na PC zdarma

Excalibur.cz opět online a Overwatch na PC zdarma

God of War: Ragnarok a vše, co zatím víme před vydáním

God of War: Ragnarok a vše, co zatím víme před vydáním

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  1 5 a 5 2 7  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce