stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9632
  • Uživatelů: 6591

Zabezpečte svůj Android a chraňte se na internetu

Autor: Redakce  |   Publikováno: 14.5.2023 | Zobrazeno: 12584x

Počet virů a dalších nebezpečných útoků na mobilní telefony s Androidem (a tablety též) raketově roste. Zároveň jsou bezpečnostní programy zkvalitňovány rok co rok a to mílovými kroky. V jaké situace se tedy nacházíme dnes? Je vhodné, nebo dokonce potřebné, si na svůj telefon nahrát antivirový program?

Moderní antiviry baterii nevysají

První otázka, která zajímá uživatele mobilních zařízení, je výdrž, nebo by alespoň měla.  Obecně každá aplikace, která zasahuje do systému, ať už jde o app-killery, nebo právě antiviry, má v tomto ohledu velmi špatnou pověst. Nové testy společnosti AV-Comparatives však potvrzují, že antivirové programy mají zanedbatelný vliv na výdrž baterie. Není se tedy čeho bát, přítomnost antiviru ve vašem mobilu vám dobu jeho fungování na jedno nabití nezkrátí, respektive zkrátí, ale pod rozlišovací hranicí.

Kvalitní detekce je samozřejmostí

Základní dovedností antivirů je samozřejmě hlídání systému před malwarem. Většina antivirů to zvládá docela s přehledem. Vyzdvihnout musíme, jako ostatně téměř vždy, výsledky Avastu, který dosáhl jedněch z nejlepší výsledků (detaily brzy v samostatném článku) a přitom je zdarma. Všechny antiviry zachytily přes 90 % nakažených apk souborů, velká část dokonce i více než 99 %.

Telefony si žádají nové funkce

Většina bezpečnostních problémů mobilních zařízení se však netýká virů. Nejhorší jsou drahé SMS služby, krádeže, ztráta citlivých dat a podobně. Mobilní bezpečnostní aplikace tedy musí zvládat úplně něco jiného, než ta desktopová.

Ochrana proti krádeži

Ne, telefon nedá zloději elektrickou ránu, ani mu neexploduje v ruce. Ochrana proti krádeži problémům nepředchází, ale dokáže je docela účinně řešit. Bojíte se o svá data? Můžete telefon ovládat na dálku a smazat je.

Chcete najít ztracený/odcizený smartphone? Jednoduše si necháte poslat polohu zjištěnou díky GPS. Různé aplikace se liší svými možnostmi, ale ochrana proti krádeži bývá v té či oné míře vždy zastoupena.

Pryč s Adware

Nechcete si natahat do mobilu programy, které jsou jen snůškou reklam a jiných propagačních technik? Kvalitní antivir působí i jako anti adware. Ano, většina hlavně bezplatných aplikací na Androidu i iOS nějaké ty reklamy má, ale čeho je moc, toho je příliš. Tato vlastnost je však součástí většinou jen placených antivirů.

A další…

Mobilní bezpečnostní software toho umí opravdu hodně. Avast například obsahuje firewall pro zařízení s ROOTem, nebo filtrování hovorů a zpráv. Podobné aplikace pak nabízejí třeba rodičovský zámek, možnost skrytí aplikací, SMSek a hovorů a podobně.

Který si vybrat?

Doporučit jeden antivirový program není vůbec snadné. V současné době jsou rozdíly hlavně v doplňkových službách, proto pro vás brzy připravíme kompletní srovnání antivirů, kde se o každém dozvíte i něco víc. Jako kvalitní univerzální řešení však můžeme s čistým svědomím doporučit český, bezplatný a hlavně kvalitní Avast.

Značky

Podobné články

Logo Quiz odpovědi, nápověda 2. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 2. díl

Návod na vypnutí in-app nákupů v mobilech a tabletech

Návod na vypnutí in-app nákupů v mobilech a tabletech

Powerbank  - jakou kapacitu v mAh vybrat?

Powerbank - jakou kapacitu v mAh vybrat?

Nejlepší hry na tablet a smartphone ke stažení zdarma 4

Nejlepší hry na tablet a smartphone ke stažení zdarma 4

Hra o trůny – nejen seriálový fenomén

Hra o trůny – nejen seriálový fenomén

Jak spustit WhatsApp na počítači – online a bez instalace

Jak spustit WhatsApp na počítači – online a bez instalace

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  4 5 6 8 1 2  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce