stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8587
  • Uživatelů: 6451

Linux Mint

93 %

Nejoblíbenější distribuce operačního systému Linux

Nejoblíbenější z nich je v současné době distribuce Linux Mint. Ta předehnala Ubuntu poté, co jeho se jeho vývojáři rozhodli pro změnu uživatelského prostředí na Unity, které si nezískalo spoustu fanoušku. I tak má ale Ubuntu spoustu uživatelů a v současné době chystá ambiciózní systém na mobilní telefony a určitě se máme na co těšit.

Linux Mint byl vždy označován jako systém, který není uživatelsky nenáročný a přechod na něj nebude žádným problémem pro běžného uživatele počítače. Ano, každému chvíli trvá, než si na změny zvyknete, ale rozhodně se při práci v systému neztratíte. Systém je dostupný i v české lokalizaci.

Poslední verze tohoto operačního systému je nazvána Olivia a nabízí několik uživatelských prostředí. Prvním z nich je Cinnamon, kteří vyvíjejí stejní lidé, co se starají o tento operační systém a druhým z nich je MATE. Cinnamon se snaží relativně úspěšně integrovat moderní funkce, zatímco MATE se drží spíše klasických zásad.

Téměř všechny aplikace si můžete nainstalovat skrze softwarové centrum a vždy můžete pohodlně aktualizovat aplikace díky nástroji mintUpdate. Linux je v dnešní době plnohodnotný systém, ve kterém můžete provádět vše, co děláte v systému Windows. K předem nainstalovaným programům patří internetový prohlížeč Firefox a kancelářský balík LibreOffice.

Linux Mint je vynikající alternativou k operačnímu systému Windows, která je zcela zdarma. Jde o Live verze systému, což znamená, že si systém můžete vyzkoušet, aniž byste jej museli instalovat. Obraz disku, který si stáhnete, stačí vypálit na CD nebo nahrát na USB. Poté jednoduše vyberete dané médium v bootovacím menu a můžete si vyzkoušet tento úžasný systém.

Linux MintElegantní vzhled

Hlavní funkce a vlastnosti:

  • Operační systém zcela zdarma
  • Několik různých uživatelských prostředí
  • Snadná aktualizace aplikací
  • Bezproblémová instalace programů
  • Bezpečný systém

Doporučujeme

Značky

Podobné programy ke stažení

macOS Catalina

macOS Catalina

Microsoft Windows XP Service Pack 3

Microsoft Windows XP Service Pack 3

React OS

React OS

Windows 10

Windows 10

UNetbootin

UNetbootin

Celebrio

Celebrio

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  5 3 5 8 c 2  :
 
Vzkaz:

Recenze

 
 
 
Linux Mint

Linux Mint

Elegantní vzhled

Elegantní vzhled

Přehledné nastavení systému

Přehledné nastavení systému

Softwarové centrum

Softwarové centrum

Nejpopulárnější linuxová distribuce

Nejpopulárnější linuxová distribuce

Vynikající operační systém

Vynikající operační systém

 

Položit otázku

Jméno:
Opište znaky opačně  8 1 0 8 e 9  :
 
Nadpis:
Text: