stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9631
  • Uživatelů: 6591

Petr

93 %

Vizuální programovací jazyk

Petr je velmi zajímavou alternativou ke klasickým programovacím jazykem. Díky tomu, že vývoj programů a aplikací v něm je založen na používání ikon - obrázků místo textových příkazů, jedná se o skvělý výukový nástroj .


Program umožňuje používání základních programovacích nástrojů, mezi které patří cykly, podmínky nebo větvení . Podobně jako v programu Baltík lze využít poličkový animace, která slouží jako jednoduchý způsob pro vytváření pohybu. Dále je možné využít zvuky, obrázky, funkce data a času, matematické funkce a mnoho dalšího. Program je mimo češtiny a slovenštiny k dispozici i ve němčině a angličtině. Zajímavostí je, že v programu se nepoužívají celočíselné datové typy.


Nově program podporuje 3D grafiku. Vše je řešeno souřadným systémem, který umožňuje zvlášť začátečníkům snadnou práci jako s 2D, tak 3D objekty. Mimo to je možné vytvořit základní 3D obrazce jednoduchým příkazem, který je okamžitě vytvoří. Předměty jsou vkládány postavičkou Petra nebo Lucky. Postavičky jsou předem připravené a hráč se o ně nemusí vůbec starat. Jejich zobrazení je pak možné vypnout, takže může celková animace probíhat v reálném čase, bez nutnosti čekat na přesun postavy.


Od září 2012 je pak program kompletně uvolněný jako freeware a to jak pro osobní, tak komerční použití. K dispozici je mnoho tutoriálů, obrázků a kompletních programů, které jsou také volně k dispozici.

PetrPříklad jednoduchého kódu

Hlavní funkce a vlastnosti:

  • Obrázkové programování
  • Skvělý výukový nástroj
  • Podobný programovacímu nástroji Baltík

Doporučujeme

Značky

Podobné programy ke stažení

R Project

R Project

Python

Python

Gemtree Petr

Gemtree Petr

UltraEdit

UltraEdit

Code::Blocks

Code::Blocks

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  7 6 6 3 3 0  :
 
Vzkaz:

Recenze

 
 
 
Petr

Petr

Příklad jednoduchého kódu

Příklad jednoduchého kódu

 

Položit otázku

Jméno:
Opište znaky opačně  1 9 3 f 8 d  :
 
Nadpis:
Text:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce