stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 6127
  • Uživatelů: 5822

Přihlášení

zapomenuté heslo | nová registrace

Stronghold Crusader

Verze Crusader - 92,36 MB

Stronghold Crusader

89 %

Opravdová dobyvatelská strategie

Název Stronghold patří herní sérii, která nadchla svými počátečními díly. Následující pokračování už ale takový úspěch nezaznamenala. Za vrchol série je tedy považován právě Stronghold Crusader – druhý vydaný díl (i když číslo 2 má v názvu jiný díl hry).

Pokud je hráč zvyklý na tradiční herní strategie, tak se v Crusaderovi neztratí. Základní ovládání je totiž totožné. Jenže tato hra zdaleka není základní a už vůbec ne její možnosti. Mimo základní herní prvky je totiž hra vybavena velmi propracovanou ekonomickou stránkou a hlavně spoustou předmětů, budov a jednotek.

Prvotní rozdíl je ve sběru jednotlivých surovin nebo nástrojů a nářadí. Předně, když nějaká herní postava potřebuje pro svoji činnost nástroj, je třeba jej nejprve vyrobit, dodat do skladu a poté je teprve možné vytvořit danou jednotku (toto pravidlo se týká primárně vojenských jednotek – vyrábí se luky, meče, palcáty, štíty). Pro výrobu předmětů je třeba postavit správnou dílnu – každá se hodí pro výrobu jiných typů předmětů.

Suroviny, které vypěstujete nebo posbíráte, je třeba uložit. K tomu slouží sklady. Jakmile není dostatek skladů, vesničané nemohou výrobky ukládat a produkce se zastavuje. Mimo to, vesničané jsou lidé, kteří potřebují jíst a dokonce i pít. Proto jídlo, které vypěstujete, postupně spotřebováváte. A občasné pivo jen prospěje městské morálce.

Zmíněné pivo slouží pro posílení nálady a to v obou významech daného slova. Vesničané totiž musí financovat chod armády – platí daně a pracují. Jakmile ale nemají žádnou zábavu, začnou být nespokojení, klesá nálada a s ní i proud financí. Pro jejich rozveselení proto slouží různé speciální budovy.

Dalším z rysů hry je snaha o detailnost. Pokud na vás zaútočí nepřítel zápalnými šípy a zapálí vám slaměnou střechu, střecha shoří. Od ní samozřejmě vzplanou budovy v okolí a po chvíli máte po městě. Z toho důvodu je dobré stavět další specializovanou budovu – nádrž s vodou včetně hasičské jednotky. Jakmile vypukne požár, hasiči se o něj postarají.

Stronghold Crusader hráči přináší velmi detailní a realistickou hru, která je vybavena velmi příjemným grafickým zpracováním. Ovládání je intuitivní, i když obsahuje velkou spoustu nejrůznějších prvků. Celkově se tak jedná o klasickou strategii, která jen tak nebude překonána.

Stronghold CrusaderDobývání hradu

Hlavní funkce a vlastnosti:

  • Poutavá grafika
  • Skvělé ovládání
  • Zajímavé mise
  • Spousta jednotek, budov, nástrojů
  • Propracovaná ekonomika

Doporučujeme

Značky

Podobné programy ke stažení

King Arthur 2

King Arthur 2

OpenTTD

OpenTTD

Northgard

Northgard

Kingdom Wars

Kingdom Wars

Sins of a Dark Age

Sins of a Dark Age

Executive Assault

Executive Assault

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  c b d 0 c a  :
 
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)