stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9681
  • Uživatelů: 6598

Amoriax

81 %

Taktická hra na bázi římských deskových her

Amoriax (nebo v českém prostředí „Kořist“) je klasická desková hra, jejímž cílem je zmocnit se taktickými manévry korunky uprostřed desky. Hrací kameny se po desce pouze posouvají, to znamená – nepřeskakují se ani se nevyřazují.

Hra má tato pravidla:

Hrací kámen se může přemístit jen na poslední možné pole ve zvoleném směru. Mimo vyznačenou středovou plochu je možné táhnout kamenem do písmene L (stejně jako jezdcem v šachu). Hrací kámen může táhnout z úplného rohu do protějšího rohu po úhlopříčce šikmo, pokud je tam prázdné pole. Červený kámen je společný oběma hráčům a může jím táhnout kdokoliv. Cílem hry je ovládnout střed hrací desky. Vyhrává tedy ten hráč, který jako první ovládne středové pole s korunkou.

Jedná se o klasickou deskovou hru vycházející z principů starých římských deskových her. Vhodné posouvání kamenů a jejich kombinování vytváří nepřeberné množství variací a taktických situací, kdy jen pomocí tempa, blokování a spoluprací kamenů mezi sebou hráči umožňuje směřovat k vítězné strategii a zároveň překazit strategii soupeře. Ojedinělý je prvek společného červeného kamene, kterým mohou táhnout oba hráči a který tak může ovlivnit taktiku na obou stranách. Červený kámen může jednou pomoci jednomu hráči, příště zase druhému a je třeba s jeho existencí za každé situace počítat.

Kameny lze v kterékoli fázi hry kameny náhodně rozmíchat. Lze si vybrat mezi 3 úrovněmi umělé inteligence. Hra umožňuje také hru mezi dvěma lidskými soupeři.

AmoriaxAmoriax

Hlavní funkce a vlastnosti:

  • Taktická desková hra
  • Zmocněte se královny
  • Posouvání kamenů
  • Jednoduchý princip
  • Logická hra ve třech úrovních náročnosti

Doporučujeme

Značky

Podobné programy ke stažení

EuroShogi

EuroShogi

Logaterix

Logaterix

The Treasures Of Montezuma 2

The Treasures Of Montezuma 2

War of Omens

War of Omens

A Magnetic Adventure

A Magnetic Adventure

Říše víl

Říše víl

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  1 c 4 c 5 a  :
 
Vzkaz:

Recenze

 
 
 
Amoriax

Amoriax

Amoriax

Amoriax

Amoriax

Amoriax

Amoriax

Amoriax

 

Položit otázku

Jméno:
Opište znaky opačně  2 e e 2 f 5  :
 
Nadpis:
Text:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce