stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9289
  • Uživatelů: 6548

10 nejlepších tipů pro Twitter

Autor: Redakce  |   Publikováno: 21.10.2014 | Zobrazeno: 5274x

V dnešním článku vám dáme 10 skvělých tipů pro příjemnější používání Twitteru. Najdete v něm odkaz na pokročilé vyhledávání, nebo aplikaci analyzující, proč vás opouštění Sledující a podobně.

1. Kdy a proč vám utíkají Sledující?

Copak jste provedli, že vás ostatní přestávají na twitteru sledovat? Díky nástroji Qwitter to snadno zjistíte, respektive dostanete informace, kdo a kdy vás opustil, z čehož se dá usuzovat i na konkrétní příspěvek či příspěvky. Qwitter nabízí i placené rozšíření, které vám dá informace i o vašich přírůstcích v oblasti sledujících.

2. Skryjte, ale nemažte (sledované)

Nechcete se dotknout někoho, koho sledujete na twitteru, ale už ho prakticky sledovat nechcete? Skryjte ho ve výpisu nových tweetů. Lze tak provést u každého příspěvku dané osoby – v pravém spodním rohu najdete položku Víc a zde vyberete volbu Skrýt.

3. Pokročilé vyhledávání

Twitter je naplněn zprávami a uživateli až po okraj, takže když hledáte něco specifičtějšího, můžete tím taky strávit pár životů. Větší šanci máte s pokročilým vyhledáváním, které má twitter přístupné třeba odtud.

4. Změňte odpověď ve veřejný tweet

Pokud je na začátku vašeho tweetu zavináč a jméno osoby, jde o soukromou zprávu, kterou si přečte jen adresát a lidé, kteří mají vás i adresáta ve sledovaných. Pokud se tomu chcete vyhnout a z odpovědi udělat veřejný tweet, jednoduše dejte před zavináč jakýkoliv znak, čímž zamezíte tomu, aby se tweet choval jako odpověď.

5. Udělejte si zálohu tweetů

Twitter nabízí, stejně jako třeba Facebook nebo Goole, zálohu dostupnou na pár kliknutí. Vlezte do Nastavení, klikněte na záložku Účet a poté na Vyžádat si archiv, načež vám odkaz ke stažení dojde na mail.

6. Využívejte klávesové zkratky

Pakliže patříte mezi šťastné uživatele PC, kteří jsou zvyklí si ovládání ulehčovat klávesovými zkratkami, Twitter vás nenechá na holičkách. Stačí zmáčknout otazník a seznam klávesových zkratek se před vámi objeví. Nebo se mrkněte na obrázek:

7. Více twitterových účtů na jeden gmail

Oblíbený mailový server od Googlu má několik specifik. Pokud za uživatelské jméno přidáte znaménko plus a další znaky, Gmail bude stále vědět, že jde o ten samý účet. Tedy adresy stahnu.cz@gmail.com a stahnu.cz+mamevasradi@gmail.com jsou de facto stejné – emaily odeslané na obě adresy dojdou na účet stahnu.cz (není skutečná adresa!), ale Twitter obě adresy vnímá jako rozdílné. To znamená, že se ně můžete zaregistrovat dva různé účty, přičemž notifikace vám pořád budou chodit na váš skutečný účet (v gmailu navíc můžete podle pasáže za pluskem i filtrovat).

8. Vypněte upozornění

V Nastavení Twitteru existuje položka E-mailová upozornění, která vám umožňuje velmi detailně nastavit, při jakých událostech vám mají upozornění chodit. Navíc můžete veškeré emaily od twitteru umlčet jediným tlačítkem.

9. Analytický nástroj zdarma

Chcete pokročilý analytický nástroj pro Twitter zdarma? Jestliže vás alespoň trochu zajímá, jak se vám na téhle sociální síti daří, určitě ho vyzkoušejte – nenabízí toho zrovna málo. Jediným zásadním omezením bezplatné verze je, že poskytuje analýzy maximálně 4 týdny do minulosti, ale i to většině uživatelů bohatě postačí.

10. Vyhledávejte s použitím operátorů

Ne těch mobilních, ale vyhledávacích. Twitter podporuje celou řadu parametrů, které po zapsání do vyhledávacího pole nějakým způsobem upraví výsledky vyhledávání. Operátory jsou velmi podobné až totožné těm u Googlu a není se co divit, právě Google je má skvěle propracované. Mrkněte se do této tabulky, ve které jsou všechny vypsány. 

Podobné články

7 tipů, jak chránit chytré telefony před kyberzločinci

7 tipů, jak chránit chytré telefony před kyberzločinci

Kvarteto nejlepších hudebních přehrávačů pro váš mobil

Kvarteto nejlepších hudebních přehrávačů pro váš mobil

Nejpoužívanější dotyková gesta pro Windows 8 a Windows 8.1 Blue

Nejpoužívanější dotyková gesta pro Windows 8 a Windows 8.1 Blue

Farmářské hry pro PC, tablet a prohlížeč ke stažení zdarma

Farmářské hry pro PC, tablet a prohlížeč ke stažení zdarma

Hearthstone: Heroes of Warcraft přichází na mobily

Hearthstone: Heroes of Warcraft přichází na mobily

Jak nahrát hudbu do iPhonu přes iTunes

Jak nahrát hudbu do iPhonu přes iTunes

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  c 7 2 2 0 5  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce