stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9289
  • Uživatelů: 6548

Bezpečnost na veřejné WiFi?

Autor: Redakce  |   Publikováno: 25.8.2015 | Zobrazeno: 6049x

Bezpečnost a veřejná wifina, to nejde moc dohromady. Některé věci byste na ní rozhodně nikdy dělat neměli a i ty ostatní raději se zvýšenou opatrností. A opatrnost by měla začít už u nastavení počítače, který se k veřejné wifi připojuje. Celkem byste měli respektovat alespoň tři základní pravidla.

1. Nainstalujte si dobrý antivir

Bez dobrého antiviru na veřejnou wifi nechoďte. Riziko útoku je výrazně vyšší než na zabezpečené domácí síti, ať už po zaheslované WiFi nebo po kabelu. Mějte také zapnutý firewall a nepovolujte žádné podezřelé pokusy o komunikaci vašeho počítače s vnějším světem.

Mezi kvalitními bezplatnými antiviry vyčnívá hlavně český Avast, který se pravidelně účastní náročného testování po boku placených produktů od jiných firem v režii AV-Comparatives.

2. Řekněte počítači, že se připojuje k veřejné síti

Toto je zcela zásadní – váš počítač se po připojení k wifi síti chová jedním ze tří základních způsobů, podle toho o jakou síť jde. V Domácí síti je tak například počítač viditelný i pro ostatní zařízení na téže síti, což samozřejmě někde v kavárně nechceme. Proto, až na vás po připojení vyskočí okno s volbou, vyberte, že jde o síť Veřejnou.

Pokud si nejste jistí, jak variantu jste vybrali, nebo si jistí jste a vybrali jste špatně, můžete své rozhodnutí samozřejmě změnit. Učiníte tak v Centru síťových připojení a sdílení, kam se dostanete nejjednodušeji kliknutím pravým tlačítkem myši na tuto  ikonu v pravém spodním rohu obrazovky v systémové liště a výběrem volby Otevřít centrum síťových připojení a sdílení.

V tomto menu najdete označení, zda jde o síť Veřejnou nebo Domácí, na které když kliknete, tak můžete vybírat znovu.

3. Nepřihlašujte se k bankovnictví a podobně důležitým službám

Svět internetu je neuvěřitelně propojený a každému útoku nelze rozhodně předem zabránit. Běžný uživatel by však měl být poměrně v klidu, pokud bude následovat základní rady ohledně bezpečnosti. Na veřejných wifi sítích se k nim připojují ještě další rady – třeba nelogovat se do účtů, jejichž napadení by pro vás mohlo být velkou nepříjemností. Vždy raději počítejte s tím, že existuje určitá pravděpodobnost, že vaše činnost na veřejné wifi síti je pozorována někým, kdo by mohl jakékoliv citlivé údaje zneužít.

Značky

Podobné články

Výkonnostní test antivirů - říjen 2016

Výkonnostní test antivirů - říjen 2016

Jak vypnout auto-play videí na Facebooku

Jak vypnout auto-play videí na Facebooku

Nejlepší vypalovací programy zdarma

Nejlepší vypalovací programy zdarma

Návod na stahování videí ze soukromých stránek na Facebooku

Návod na stahování videí ze soukromých stránek na Facebooku

AV-Comparatives test antivirů – září 2014

AV-Comparatives test antivirů – září 2014

Větší výdrž baterie notebooku: 4 osvědčené rady, jak toho dosáhnout

Větší výdrž baterie notebooku: 4 osvědčené rady, jak toho dosáhnout

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  6 c 7 1 d 2  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce