stahnu.cz

 • Aplikací ke stažení zdarma 9288
 • Uživatelů: 6548

5 nejlepších programů pro úpravu a střih videa zdarma

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 10.10.2012 | Zobrazeno: 168676x

Ještě nedávno amatérským filmařům při práci s videem život ztěžovaly finance – úprava si vyžadovala drahý software i hardware. Nejeden amatér tak byl odrazen od sestříhání vlastního filmu, nebo třeba jen videa z dovolené. V současnosti je však většina domácích počítačů natolik výkonných, že si s editací videa hravě poradí. V rámci softwaru též existují mnohé video editory, které jsou pro domácí použití k dispozici zcela bezplatně. Teď si některé z nich představíme.

Windows Live Movie Maker

Pokročilí uživatelé nad tímto programem asi ohrnou nos a pro editaci videa raději použijí sofistikovanější nástroje. To ale nic nemění na faktu, že Movie Maker je vynikající volbou pro běžné uživatele, kteří si chtějí jen rychle upravit video z dovolené. Ovládání programu je velmi jednoduché a přehledné, takže se v něm rychle zorientuje doslova kdokoliv. Sáhnout můžete po více než stovce video přechodů a efektů. Pokud by vám výběr nestačil, z internetu si můžete stáhnout další. Program je určen především pro každého, kdo se nechce zdržovat výběrem z milionů funkcí, ale jde mu pouze o základní editaci video souborů.

 • Dokáže: kombinovat videa s fotografiemi, sdílet filmy online, zpomalovat nebo zrychlovat video
 • Hlavní výhody: jednoduchost a přehlednost, což šetří čas

VirtualDub

Pokročilejší amatérší filmaři před Movie Makerem upřednostní spíše video editor VirtualDub. V tomto mocném nástroji totiž najdete vše, co budete při práci s videem potřebovat: obrovskou databázi nejrůznějších filtrů a přechodů i plug-iny, které rozšiřují už tak dost bohaté funkce programu. VirtualDub umožňuje dávkové spracování, odstranění rušivých vlivů, upravování podílu komprese (i zvukové) a podobně. Program funguje v 32bitových i 64bitových systémech Windows.

 • Dokáže: pokročilou editaci videa a nedělat jednoduchou práci složitě
 • Hlavní výhody: kvalitní editační nástroj, rychlá obsluha i fungování programu (při práci s videem je rychlost zcela zásadní)

WAX

Z původně studentského projektu se stal postupně výkonný a flexibilní video editor, který si zaslouží pozornost každého amatérského filmaře. WAX vyniká nejvíce v práci s efekty a to ve 2D i ve 3D. Navíc do programu můžete lehce importovat 3D objekty ve formátu 3DS, se kterým pracuje populární 3D Studio Max.

Zajímavostí je, že WAX můžete používat jako samostatnou aplikaci, nebo jako plug-in do video editorů jako je například Sony Vegas, nebo Adobe Premiere.

 • Dokáže: fungovat i jako plug-in, vytvářet 3D efekty, importovat 3D modely
 • Hlavní výhody: práce s 3D objekty a efekty

Avidemux

Avidemux patří stejně jako klasický Movie Maker k uživatelsky nejpřívětivějším video editorům vůbec. To mu ale nic neubírá na přednostech, díky kterým konkurentům ukazuje, že i vysoce komplexní program je možné ovládat bez velkého trápení. Mimo klasického střihu videa a základních úprav Avidemux také obsahuje pokročilé nástroje určené pro postprodukci. A to včetně uživatelsky definovaných filtrů, posunu zvuku, zpracování titulků a podobně. Potěší i možnost automatizace jednotlivých úloh, čímž je možné při práci ušetřit spoustu času.

 • Dokáže: nekompromisně editovat video a přitom být uživatelsky zcela přehledný a jednoduchý na ovládání, automatizovat některé úkony
 • Hlavní výhody: snadné ovládání při zachování rozsáhlých schopností

VideoSpin

Pokud hledáte lehce použitelný video a foto editor, Pinnacle VideoSpin je určitě dobrou volbou. Jak s největší pravděpodobností tušíte, jde o zjednodušenou a ořezanou verzi programu Pinnacle Studio. Nejde sice o náhradu za mnohem robustnější editory, jako je například Adobe Premiere, nebo Sony Vegas, ale o to se program ani nepokouší. Jeho místo je úplně jinde. VideoSpin je totiž výborným nástrojem pro obyčejné uživatele, kteří nechtějí pronikat do tajů filmu nijak hluboko, ale potřebují rychlé a účinné zpracování videa, nebo vytvoření fotoprezentace.

 • Dokáže: základní editaci videa, tvorbu slide-show
 • Hlavní výhody: jednoduché ovládání při slušné porci editačních nástrojů

Značky

Podobné články

Nejlepší hudební přehrávače pro PC

Nejlepší hudební přehrávače pro PC

Nejlepší programy na úpravu fotek zdarma

Nejlepší programy na úpravu fotek zdarma

3D programy pro návrh interiérů zdarma

3D programy pro návrh interiérů zdarma

Adobe Photoshop CS6 - nové funkce

Adobe Photoshop CS6 - nové funkce

Jak přejmenovat youtube písničky – nejlepší id3 tag editor

Jak přejmenovat youtube písničky – nejlepší id3 tag editor

Playstation 4 vs Xbox One

Playstation 4 vs Xbox One

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  d f 1 b f 9  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce