stahnu.cz

 • Aplikací ke stažení zdarma 9729
 • Uživatelů: 6602

5 nejlepších programů pro úpravu a střih videa zdarma

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 10.10.2012 | Zobrazeno: 176143x

Ještě nedávno amatérským filmařům při práci s videem život ztěžovaly finance – úprava si vyžadovala drahý software i hardware. Nejeden amatér tak byl odrazen od sestříhání vlastního filmu, nebo třeba jen videa z dovolené. V současnosti je však většina domácích počítačů natolik výkonných, že si s editací videa hravě poradí. V rámci softwaru též existují mnohé video editory, které jsou pro domácí použití k dispozici zcela bezplatně. Teď si některé z nich představíme.

Windows Live Movie Maker

Pokročilí uživatelé nad tímto programem asi ohrnou nos a pro editaci videa raději použijí sofistikovanější nástroje. To ale nic nemění na faktu, že Movie Maker je vynikající volbou pro běžné uživatele, kteří si chtějí jen rychle upravit video z dovolené. Ovládání programu je velmi jednoduché a přehledné, takže se v něm rychle zorientuje doslova kdokoliv. Sáhnout můžete po více než stovce video přechodů a efektů. Pokud by vám výběr nestačil, z internetu si můžete stáhnout další. Program je určen především pro každého, kdo se nechce zdržovat výběrem z milionů funkcí, ale jde mu pouze o základní editaci video souborů.

 • Dokáže: kombinovat videa s fotografiemi, sdílet filmy online, zpomalovat nebo zrychlovat video
 • Hlavní výhody: jednoduchost a přehlednost, což šetří čas

VirtualDub

Pokročilejší amatérší filmaři před Movie Makerem upřednostní spíše video editor VirtualDub. V tomto mocném nástroji totiž najdete vše, co budete při práci s videem potřebovat: obrovskou databázi nejrůznějších filtrů a přechodů i plug-iny, které rozšiřují už tak dost bohaté funkce programu. VirtualDub umožňuje dávkové spracování, odstranění rušivých vlivů, upravování podílu komprese (i zvukové) a podobně. Program funguje v 32bitových i 64bitových systémech Windows.

 • Dokáže: pokročilou editaci videa a nedělat jednoduchou práci složitě
 • Hlavní výhody: kvalitní editační nástroj, rychlá obsluha i fungování programu (při práci s videem je rychlost zcela zásadní)

WAX

Z původně studentského projektu se stal postupně výkonný a flexibilní video editor, který si zaslouží pozornost každého amatérského filmaře. WAX vyniká nejvíce v práci s efekty a to ve 2D i ve 3D. Navíc do programu můžete lehce importovat 3D objekty ve formátu 3DS, se kterým pracuje populární 3D Studio Max.

Zajímavostí je, že WAX můžete používat jako samostatnou aplikaci, nebo jako plug-in do video editorů jako je například Sony Vegas, nebo Adobe Premiere.

 • Dokáže: fungovat i jako plug-in, vytvářet 3D efekty, importovat 3D modely
 • Hlavní výhody: práce s 3D objekty a efekty

Avidemux

Avidemux patří stejně jako klasický Movie Maker k uživatelsky nejpřívětivějším video editorům vůbec. To mu ale nic neubírá na přednostech, díky kterým konkurentům ukazuje, že i vysoce komplexní program je možné ovládat bez velkého trápení. Mimo klasického střihu videa a základních úprav Avidemux také obsahuje pokročilé nástroje určené pro postprodukci. A to včetně uživatelsky definovaných filtrů, posunu zvuku, zpracování titulků a podobně. Potěší i možnost automatizace jednotlivých úloh, čímž je možné při práci ušetřit spoustu času.

 • Dokáže: nekompromisně editovat video a přitom být uživatelsky zcela přehledný a jednoduchý na ovládání, automatizovat některé úkony
 • Hlavní výhody: snadné ovládání při zachování rozsáhlých schopností

VideoSpin

Pokud hledáte lehce použitelný video a foto editor, Pinnacle VideoSpin je určitě dobrou volbou. Jak s největší pravděpodobností tušíte, jde o zjednodušenou a ořezanou verzi programu Pinnacle Studio. Nejde sice o náhradu za mnohem robustnější editory, jako je například Adobe Premiere, nebo Sony Vegas, ale o to se program ani nepokouší. Jeho místo je úplně jinde. VideoSpin je totiž výborným nástrojem pro obyčejné uživatele, kteří nechtějí pronikat do tajů filmu nijak hluboko, ale potřebují rychlé a účinné zpracování videa, nebo vytvoření fotoprezentace.

 • Dokáže: základní editaci videa, tvorbu slide-show
 • Hlavní výhody: jednoduché ovládání při slušné porci editačních nástrojů

Značky

Podobné články

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

3D programy pro návrh interiérů zdarma

3D programy pro návrh interiérů zdarma

Tipy pro lepší fotky: Noční, makro, budovy i portréty

Tipy pro lepší fotky: Noční, makro, budovy i portréty

Nejlepší DJ programy na mixování hudby

Nejlepší DJ programy na mixování hudby

Nejlepší programy na úpravu fotek zdarma

Nejlepší programy na úpravu fotek zdarma

Nastavení HyperCamu - nefungující zvuk

Nastavení HyperCamu - nefungující zvuk

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  d 0 6 a 0 2  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce