stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9632
  • Uživatelů: 6591

Jak vyhrávat v Dota Underlords

Autor: Michal M.  |   Publikováno: 10.9.2019 | Zobrazeno: 3105x

Herní společnost Valve si dává s vydáváním vlastních her včas. Třetího pokračování Half Life se pravděpodobně nikdy nedočkáme, Left 4 Dead série je prozatím uzavřena a nedávný Artifact byl, a stále je, velkým zklamáním a propadákem. Pokud se nebavíme o stálicích v seznamu, jakými jsou Dota 2, postupně upadající Counter Strike: Global Offensive nebo Team Fortress, ve Valve nutně potřebovali něco nového. Vyčkávací taktika se vyplatila a z nenápadného Dota 2 módu se vyklubala plnohodnotná hra Dota Underlords, momentálně stále v beta testování. Gabe Newell má na úspěch čich, pro jeho peňeženku a pro hráče jedině dobře.

Teprve nedávno byl přidán Ranked systém - hodnocené zápasy. Tvůrci neustále pracují na vylepšování herních mechanik, přibývají nové předměty i hrdinové a snaha hru vybalancovat tak, aby byla stále zábavnou a mohli si ji plně užít všichni hráči už od prvních minut strávených v herním menu je patrná z každého obsáhlého updatu. Pokud již máte zvládnutej začátečnický tutoriál i zápasy proti umělé inteligenci, až pak je dobré začít hrát ostré zápasy: nejdříve nehodnocenými a postupně i hodnocenými. Jak se zlepšit v co nejkratším čase a pochopit, co se kolem vás děje, poradíme v několika esenciálních bodech.

Šetřete na pozdější kola

Zlato je v Underlordoch esencí, bez které se neobejdete. Nakoupíte za něj nové hrdiny i vylepšíte svou úroveň tak, aby se vám na plochu vešlo více postav. Po každém kole se vám nabídne na výběr pětice hrdinů, z nichž si můžete vybrat libovolný počet, pokud vám to dovolí stav na účtu - nemusíte si vzít nikoho nebo i všech pět postav. Další možností je rolovat hrdiny, čímž se nabídka obmění za cenu dvou zlaťáků. Tuto činnost doporučujeme praktikovat ve větší míře až v kolech od 10 a víc. Za každých 10 zlatých, které máte na účtu před začátkem kteréhokoli kola, se vám po jeho skončení přičtou bonusové goldy podle toho, jak jste na tom. Jde o tzv. "Interest gold" a pokud máte na kontě 30 zlatých, jako bonus získáte 3 další, pokud máte 50, přičte se vám na účet 5 bonusových zlaťáků a tak dále.

Zlato zaokrouhlujte nahoru

Při herní měně ještě chvilku zůstaneme. Začíná další kolo a na účtu vám svítí číslovka 9, 19, 29, 39 nebo 49? Pak zvažte, zda není lepší prodat jednu postavu ze střídačky (nepoužívání hrdinové čekající na svou příležitost) a získat tak další zlato jako odměnu za dosažení významného milníku.

Prohrou k odměnám

Dota Underlords je vždy o konzistentnosti výkonů. Ať už jde o sérii výher nebo proher, dokáže vás příjemně odměnit bonusovými zlatkami. Navíc poslední měsíce přinesly zajímavý update zvýhodňující poražené hráče, kdy je možné po skončení bitvy zatočit s nabídnutými hrdiny zdarma. Prohráli jste? Vyberte si zdarma z desítky hrdinů namísto pětice.

Vylepšování postav

Každého bojovníka můžete vylepšit až na tříhvězdičkového. Toho získáte tak, že si vybíráte stejného hrdinu až do doby, dokud nezkombinujete 9 základních do jednoho velkého. Asi netřeba dodávat, že takto zkombinované postavy mají více životů, rychlejší dobíjení many, silnější útoky a celkově vylepšené atributy.

Synergie hrdinů je alfou a omegou úspěchu

Velmi důležitým aspektem ve hře je kombinování synergií. Každá postava je zařazena do dvou až tří kategorií, takže vhodným výběrem postav lze dosáhnout synergie - bonusy zlepšující výsledky na bojové ploše. Nemusíte se bát, že byste se ve hře nevěděli orientovat, protože se vždy můžete podívat, kteří hrdinové jsou v dané kategorii, co spolu funguje apod. Nevyplatí se hrát stále totéž, protože meta se stále mění a to, co mělo největší potenciál na výhru před měsícem, dnes už nemusí stačit ani na poslední kladně hodnocené čtvrté místo. Asi nejlepší strategií je nechat se hrou unášet a reagovat na nabízené hrdiny. Další výhodou je, pokud si synergie kombinujete a nesnažíte se vše vrážet do jedné kategorie.

Nevyzpytatelní vrahové

Metodou pokusu a omylu se dozvíte, že skupina vrahů je ve hře nejvíc prolhaná. Nepohybují se totiž klasicky dopředu, ale častokrát se zcela vypaří z plochy a objeví se při nejzranitelnějším protivníkovi, aby ho co nejrychleji odstranili. Kromě toho se mohou pohybovat velmi rychle v porovnání s jinými jednotkami (Bloodseeker), využívají teleportaci (Queen of Pain, Phantom Assassin) nebo přeskočí čelo nepřátelských linií a objeví se vzadu (Slark). Pokud je právě nehrajete, je dobré být proti tomu pojištěni vhodným rozmístěním vašich jednotek.

Itemizace hrdinů zlepšuje

První tři kola každé započaté hry se setkáte proti neutrálním jednotkám a po jejich skončení si, vzhledem na výsledek, můžete vybrat vždy jeden předmět. Proti těmto nepřátelům se pak setkáváte od desáté úrovně pravidelně v kole 15., 20., 25. atd. Obyčejně se vám nabídnou tři předměty, sporadicky čtyři, z nichž si vždy jeden vyberete a následně použijete ručně na jednotlivého hrdinu. Výjimku tvoří předměty globálně ovlivňující celkové dění.

Připraveným stratégům štěstí přeje

Zvolení bojových pozic je velmi důležité, jak jsme v krátkosti zmínili i vyšší. Jako ve skutečnosti, tak i v online hrách platí, že křehké jednotky se drží vzadu, silné a odolné zase vpředu. Kouzelníci proto rádi kouzlí zpoza obranářů, vrahové útočí ze zálohy, masivní jednotky si užívají v předních liniích atd. Důležité je sledovat, co mají protivníci a reagovat na jejich herní styl přestavěním vašich řad podle aktuální potřeby.

Mana a její dobíjení

Hrdinové nic nevykouzlí, pokud nemají dostatečně nabitou manu. Tu získávají za každý vlastní útok, ale i za ten utržený.

Na každého se voda vaří

Kola proti neutrálům jsou vždy jiné, proto je dobré vědět, co vás čeká. První trojice je jednoduchá a slouží pouze jako zahřívací kolo. Postupně jsou ale úrovně těžší a vyžadují vždy konkrétní přístup. Tak například na úrovni deset je lepší mít deck poskládaný z hrdinů s vysokým brněním, 15. kolo je o setrvání proti vlkům s možností zvýšeného poškození, dále zase třeba mít vojáky co nejvíce od sebe, pokud se ocitnou proti drakovi. O každém kole zvlášť si můžete podrobně přečíst i přímo v herním menu.

Minimální požadavky na PC:

CPU: Intel i5, 2.4 Ghz
RAM: 4 GB
GPU: Integrována HD Graphics 520 w/128 MB
HDD: 7 GB volného místa
Další: DX kompatibilná zvuková karta, Win 7 (64-bit)

Značky

Podobné články

Dota 2 vítá nového hrdinu. Bude jím Marci, oblíbená postava z anime od Netflixu

Dota 2 vítá nového hrdinu. Bude jím Marci, oblíbená postava z anime od Netflixu

FIFA 21 recenze

FIFA 21 recenze

Excalibur.cz opět online a Overwatch na PC zdarma

Excalibur.cz opět online a Overwatch na PC zdarma

Top 15 zombie her na PC, které vám nedají spát

Top 15 zombie her na PC, které vám nedají spát

Upgradujte svá sluchátka HyperX Cloud Flight - návod instalace

Upgradujte svá sluchátka HyperX Cloud Flight - návod instalace

Top 15 nejlepších Minecraft map, které hráči milují i v roce 2022

Top 15 nejlepších Minecraft map, které hráči milují i v roce 2022

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  7 9 1 0 7 0  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce