stahnu.cz

 • Aplikací ke stažení zdarma 9637
 • Uživatelů: 6592

Angry Birds série

Autor: Redakce  |   Publikováno: 26.11.2012 | Zobrazeno: 10196x

Nechce se tomu ani věřit, ale jsou to teprve tři roky, kdy první Naštvaný Pták vylétl z hnízda kvůli krádeži vajíček zlotřilými Prasátky. Od té doby se z Angry Birds stala legenda, která byla stažena více než 700 000 000x (sedm set milionkrát). Tržby pro vývojáře z Rovio Entertainment jdou do miliard korun a na uživatele se valí jeden díl za druhým, až je v tom nehezký chaos. Tento článek vám v jednotlivých pokračováních, tématech a jednom spin-offu udělají pořádek.

Angry Birds

Původní verze Angry Birds vyšla v prosinci roku 2009 a to na iPhone od společnosti Apple. Úspěch přišel záhy a po něm i portování na další zařízení.

Jmenovitě:

 • Android od Googlu v říjnu 2010
 • Symbian od Nokie v říjnu 2010
 • Windows Phone od Microsoftu v červnu 2011
 • WebOS od Palmu v srpnu 2010
 • PSP a PS3 od Sony v lednu 2011
 • Windows a Mac v lednu 2011
 • Bada OS od Samsungu v lednu 2012
 • BlackBerry PlayBook od RIM v prosinci 2011
 • Facebook v únoru 2012

Obrázek, který zná celý světTento speciál by neměl být o hratelnosti, ostatně každý si může vyzkoušet Angry Birds v demoverzi ke stažení zde, případně na některém z mobilních zařízení. Pokud využíváte prohlížeč Chrome, můžete si na počítači stáhnout v Chrome webovém obchodě i plnohodnotnou verzi zdarma. Přesto, pokud přicházíte se Naštvanými Ptáky do styku poprvé, trochu vám je představíme: v jednoduchém příběhu, kdy Prasata ukradla Ptákům vajíčka, která si chce zlý Král Prasat hezky uvařit, budete vést partu opravdu drsných opeřenců za cestou pomsty a hlavně záchrany ukradených vajec. Pomocí praku budete Angry Birds vystřelovat na opevněné pozice Prasat, přičemž hlavním úkolem je zničit všechna Prasata v úrovni. Hra přináší velmi zajímavý fyzikální model a mnoho materiálů, které se po nárazu různých ptáků chovají různě. Variabilita je tak obrovská a znovuhratelnost zajištěna. Obzvláště když vás hra motivuje sbíráním bodů a hvězdiček, odemykáním tajných levelů a podobně.

Pro základní hru (s 63 úrovněmi a názvem kapitoly Poached Eggs) bylo postupně vypuštěno několik rozšíření:

Dohromady je zatím vydáno 19 různých světů (Worlds) pro původní Angry Birds a další 2 budou brzy dodány skrze Bad Piggies rozšíření (neplést se samostatnou hrou Bad Piggies, ve které se hraje za Prasata!). Většina světů má 15 úrovní, pouze prvních pět má po 21 levelech. Surf and Turf má vlastní World, který není očíslovaný, protože jde původně o variantu Angry Birds vypuštěnou na Facebooku. Nezmiňujeme ani speciální úrovně pro různé platformy, nebo regionální verze (jako čínská Angry Birds Coca Cola), nebo Angry Birds Green Day. 

Angry Birds Seasons

Pravidelná porce nových sezónních epizod má svůj původ v malé samostatné verzi Angry Birds pro iOS nazvané Angry Birds Halloween. Později byla tato hra rozšířena právě na Seasons a je opět dostupná pro většinu myslitelných platforem včetně iOS, Androidu, Symbianu, PC, Macu, nebo BlackBerry, či WebOS. Seznam epizod je opět velmi dlouhý a čítá na stovky úrovní ve čtrnácti kapitolách.

Spousta nových epizod ale není jediným přínosem této, velmi pozitivně přijímané série. Za ty 2 roky přibyli do Seasons už dva nové druhy Ptáků (oranžový a růžová), nebo fyzika tekutin (ano, Prasata můžete i utopit). Největší předností Seasons je jejich aktuálnost, protože vždy vycházejí v době, kdy se daný svátek, nebo jiná událost koná.

Angry Birds Rio

Oblíbená série Rio přináší celou řadu novinek, které opět Angry Birds vynesly do popředí zájmu hráčů na všech platformách, kde se objevili. Hra je vytvořena na motivy docela povedeného animáku Rio, ve kterém diváci sledují příběh papouška Blu a jeho problémy se zlotřilými pašeráky. Do stejných problémů se tak samozřejmě dostali i Angry Birds, kteří musejí vysvobodit své zajaté kamarády.

To je i první velká změna v hratelnosti, kdy je v mnoha úrovních mimo jiné třeba i rozbíjet klece s unesenými ptáky. Změnou prošli i nepřátelé, mezi kterými teď vévodí opičky, konkrétně kosmani. Hra využívá i další prvky filmu, včetně hlavních hrdinů a bossů, kteří se poprvé představili právě v Riu.

Angry Birds Space

Čtvrtá z řady Angry Birds her vyšla v březnu 2012 a přinesla zcela novou hratelnost díky hrátkám s gravitací. Tradiční úrovně jsou stále přítomny, ale hlavní těžiště bojůvek s Prasaty se přesunuje do vesmíru, kde se nachází menší či větší počet planet s vlastní přitažlivou silou. S tímto dílem Angry Birds znovu o trochu (víc) zvýšili obtížnost a nároky na hráče. Metoda: „vyzkouším to tolikrát, že to časem vyjde“ zde totiž nemusí fungovat a čas od času je potřeba zapojit i hlavu, respektive její obsah. Zejména úrovně v kapitole Danger Zone jsou opravdu vražedné.

Příběh hry sleduje další únos vajíček, ktentokrát Vesmírnými Prasaty, která je ukradnou do jiné galaxie. Tam se ale dostanou i Angry Birds, kteří mají zbrusu nové schopnosti. Potkáte tak Atomového, Ledového, nebo Laserového Ptáka a mnoho dalších.

Při hraní Angry Birds Space se díky nekonečnosti vesmíru nedostavuje žádný stereotyp, protože se grafika i hratelnost zásadně liší kapitolu od kapitoly. Do budoucna samozřejmě můžeme počítat s nášupem dalších dobrodružství ve vesmíru.

Angry Birds: Star Wars

Nejnovější přírůstek do rodiny Angry Birds je podobně jako populární Rio postaven na filmu. Tentokrát na naprosto kultovní původní sérii Star Wars s Markem Hamillem a Harrisonem Fordem. Univerzu Jedné vzdálené Galaxie je přizpůsobeno naprosto vše, včetně charakterů Ptáků. Mezi nimi totiž najdete Luka (Červený Pták), Hana (Žlutý Pták) i Obi-Wan Kenobiho (Černý pták) a dvojici oblíbených robotů C3PO a R2D2. Hra představuje ideální skloubení oblíbené značky a bohaté hratelnosti ve vesmírných úrovních (hrátky s gravitací) i na planetách (tradiční způsob hraní s mnoha vychytávkami z jednotlivých dílů).

Univerzu se přizpůsobili i nepřátelé, takže tu máme Pigtroopery a podobné variace na Prasata v rolích tradičních záporáků ze Star Wars. Můžete se těšit i na souboje s bossy a to hlavně s Darth Vaderem. Zajímavým zpestřením je i vylepšování schopností jednotlivých charakterů, takže Luke Skywalker začíná jako neschopný padawan a postupně získává světelný meč a poté i zelený světelný meč s lepšími schopnostmi. Podobně je na tom Obi-Wan, jehož schopnost telekinetického úderu Silou se v průběhu hry stane ještě mocnější.

Hra v základní verzi nabízí dokonce 3 celé kapitoly, každou se 40 úrovněmi, avšak třetí epizodu si buďto musí hráči dokoupit, nebo si ji odemknout získáním tří hvězd ve všech předchozích úrovních, což je sice pracnější, ale mnohem zábavnější. Do budoucna se samozřejmě počítá s dalšími kapitolami a nejbližší plánovaná má jméno Hoth podle ledové planety, kde měli v Epizodě V rebelové svou základnu.

Bad Piggies

Tuto hru zařazujeme do seriálu o Angry Birds, ačkoliv má zcela jinou hratelnost, než původní díly. Byl vydán mezi Angry Birds Space a Star Wars, v září 2012, a nedoporučujeme ho pro slabé nátury. Vžijete se v něm totiž do role po vejcích bažících Prasat, kterým musíte pomoci v získání mapy vedoucí za jejich oblíbenou pochoutkou.

Pomoc bude spočívat v konstruování dopravních prostředků, se kterými Prasátka dopravíte až do cíle úrovně. Těch je prozatím dohromady 140, přičemž 90 jich přísluší na první dvě kapitoly v základní verzi hry, pojmenované Ground Hog Day a When Pigs Fly. Nová kapitola vydaná v říjnu 2012 se jmenuje Flight in thi Night a má opět 45 úrovní. Pro nadšené hráče je navíc připraveno hned 5 sandboxových úrovní, ve kterých se dá vyřádit takřka bez omezení.

Různé systémy, různá politika

Trochu zajímavý, avšak v charakterizování platforem zcela vypovídající model zvolilo Rovio s cenovou politkou pro různé operační systémy. Za primární platformu můžeme označit iOS od Applu, na které jsou Angry Birds placenou aplikací, která stojí 99 centů, což je cena – dá se říct – zanedbatelná, alespoň s ohledem na hodiny znovuhratelné zábavy.

Ještě o něco lépe jsou na tom uživatelé s telefony a tablety s OS Google Android. Tam je hra zdarma, ale je protkána poměrně hustou sítí reklam. Z té je úniku jediným způsobem, zaplacením 99 centů, takže ať se na to díváme jakkoliv, uživatelé Androidu jsou na tom prostě o něco lépe a hru si mohou zdarma bez omezení vyzkoušet, a když se jim zalíbí, jednoduše si ji koupí za stejnou cenu, jako uživatelé Apple zařízení.

Stejně tak je zpoplatněna hra pro počítače, ale opět existuje verze zdarma a to pro prohlížeč Chrome. Ta poskytuje maximální komfort a dokonce i bonusové úrovně vytvořené přímo pro tento prohlížeč od Googlu. Důvod? Pro Google je uživatel Chromu důležitější, než pár dolarů za hru a Rovio na tom určitě také netratí.

Pro různé platformy jsou navíc vydávány i speciální úrovně, jejichž exkluzivita však většinou po čase vyprší. Updaty s novými kapitolami jsou zpravidla úplně zdarma, i když v některých případech si uživatel může platbou pomoci od povinnosti získat určitý počet hvězdiček, nebo sebrání všech zlatých vajec a podobně.

 

Plyšáci, Mighty Eagle, nakupování úrovní

Rovio svou hru příkladně propaguje. Už Seasons, apelující na náladu daného období a slavnostních příležitostí, jsou toho jasným důkazem. Ještě silněji to lze vycítit z Angry Birds Rio, které bylo propagováno jako hra na motivy očekávaného animovaného filmu. Největší reklamu čtvrtému dílu, Space, udělala dokonce NASA, když nechala astronauta natočit zábavnou reklamu ve skutečném stavu beztíže na oběžné dráze.

Celosvětovým hitem jsou i plyšáci a další reklamní předměty, stejně jako nákupy přímo uvnitř hry. Ty zahrnují zejména takové pomůcky, jako je Mighty Eagle (a jeho obdoby z různých verzí hry), který přiletí a zničí všechny prasata a objekty na obrazovce.

Značky

Podobné články

Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

World of Tanks: Tipy, triky, návod a taktiky

World of Tanks: Tipy, triky, návod a taktiky

S touto střelou vyhraješ každý zápas. Power Shot je ve FIFA 23 k nezastavení

S touto střelou vyhraješ každý zápas. Power Shot je ve FIFA 23 k nezastavení

Diablo 4 minimální hardwarové požadavky potěší i majitele slabších PC

Diablo 4 minimální hardwarové požadavky potěší i majitele slabších PC

FIFA 21 recenze

FIFA 21 recenze

Těchto 9 PC titulů nesmíš přehlédnout: Vybrali jsme nejlepší hry roku 2022

Těchto 9 PC titulů nesmíš přehlédnout: Vybrali jsme nejlepší hry roku 2022

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  2 2 9 a 1 9  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce