stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9637
  • Uživatelů: 6592

Nejlepší výukové programy pro děti

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 11.3.2013 | Zobrazeno: 34330x

Děti a počítač. Spousta z rodičů při této představě buď lomí rukama, nebo si naopak oddychne. V prvním případě se jedná o obecný problém, se kterým se rodičům poměrně špatně bojuje – děti tráví u počítače velkou část svého volna. Ve druhém případě se jedná o totožný případ, liší se pouze přístup rodičů. Vnímají počítač jako svého náhradníka a zástupce, který je vždy k dispozici a ochoten pomoci. Jenže existuje i třetí, také nenáročná cesta, která ale na rozdíl od předchozích jmenovaných slouží dětem ku prospěchu. Kouzelné heslo zní: „Výukové hry a programy“.

Výukové hry a programy dokáží děti zabavit, ale zároveň i něčemu novému naučit nebo jejich vědomosti procvičit. Hranice mezi výukovými programy a hrami se hledá těžce, protože všechny výukové nástroje využívají z menší či větší části oba přístupy. V první polovině článku tak najdete ty „Nejlepší výukové programy“ a v polovině druhé zase „Nejlepší výukové hry“.

 

Tux Paint

Tux Paint kombinuje vlastnosti omalovánek a klasického grafického programu podobného Malování v MS Windows. Jenže oproti obojímu disponuje několika velice zdařilými funkcemi, které z něj dělají neobyčejný nástroj pro zábavu a výuku dětí. Tou hlavní funkcí je možnost používat banku vložených obrázků a grafiky, se kterou lze vytvářet koláže, dodělávat kreslené obrázky nebo vybarvovat klasické omalovánky s pouhými obrysy.

Program je vhodný pro mladší děti, ale díky pokročilým možnostem jej ocení i starší a kreativní děti.

Tux Paint

ATF – All Ten Fingers

Umět rychle a kvalitně psát na počítači ušetří spoustu času a může posléze i rozhodovat v případné schopnosti v budoucnu konkurovat na trhu práce. Pokud už tedy vaše dítě tráví čas u počítače, naučte jej nejprve správně psát. Psaní všemi deseti je prokazatelně tím nejrychlejším způsobem.

Program ATF – All Ten Fingers se komplexně zaměřuje na výuku psaní všemi deseti prsty. Nejen, že postupným přidáváním používaných prstů a kláves systematicky buduje schopnost psát všemi deseti prsty, ale zároveň nabízí cenné rady, co se týče správného posedu a držení rukou. Výuka je vhodná spíše pro starší děti od 10 – 12 let.

ATF - All Ten Fingers

Roxies Reading Fish

Kočičí průvodce rozšíří vašim nejmenším slovní zásobu v angličtině. Roxies Reading Fish opět kombinuje barevnost a hravost se snahou naučit něčemu hodnotnému. Celý program se tváří jako soubor dvou veselých her, ale ve skutečnosti dokáže jak pobavit, tak naučit.

Roxie – kočka, která provází celým programem, mluví pouze anglicky. Díky tomu se mohou děti pravidelně setkávat s jednoduchou mluvenou angličtinou. Pro děti si připravila dvě anglické hry – nejprve zjednodušené kvarteto a pak pexeso. Kvarteto funguje na jednoduchém principu – Roxie vysloví anglické slovo a dítě jej musí vybrat mezi několika dalšími slovy. Pexeso mi slovíček trénuje i paměť a orientaci. Po nalezení totožné dvojice navíc průvodce vysloví dané slovíčko. Tím si dítě opět nacvičuje jeho správné znění.

Program je vhodný pro děti, které již dokáží číst.

Roxies reading fish

4321 Matematika

Matematika je pro mnohé děti velkou překážkou. I proto je třeba k ní přistupovat co nejzodpovědněji a snažit se ji procvičovat co možná nejčastěji. Program 4321 Matematika si pro děti druhé a třetí třídy připravil tři okruhy k procvičení. Sčítání, odčítání a násobení za použití malé násobilky.

Ale aby to nebyla taková nuda, tak jsou všechny úkoly nějak zpříjemněny. Sčítání a odčítání má přidáno malé kuličky, které znázorňují probíhající počty. Dětem se totiž daleko lépe přemýšlí, když si nemusí nic představovat. Všechny operace pak mají k sobě připojenu malou, ale zábavnou hříčku. Za každý správně zodpovězený příklad se na obrazovce odkryje část obrázku. Pokud dítě příkladů zodpoví dostatek, může se podívat na celou kresbu nebo fotku. Tato motivace je více než potřebná a děti tak mají cíl, za kterým půjdou.

4321 Matematika

Chcete být Milionářem?

Velice populární televizní soutěž se dočkala i svého počítačového zpracování. Tato výuková hra si najde své oblíbence hlavně mezi staršími dětmi, protože se týká všeobecného rozhledu, který malé děti logicky mít nemohou. Princip je totožný jako u televizní soutěže – po rozstřelu si hráč sedne do horkého křesla a moderátor mu začne pokládat záludné otázky. Ze začátku se jedná o velice jednoduchá témata, která jdou nejlépe právě malým dětem, ale postupně se bude složitost rapidně zvyšovat. Během hraní je možné vybírat ze čtyř nabízených odpovědí a pomoci si využitím tří nápověd.

 

Hra „Chcete být Milionářem?“ děti seznamuje s mnoha tématy z nejrůznějších oblastí. Často se tak dozvědí množství nových a zajímavých informací.

Chcete být Milionářem?

Jigs@w Puzzle 2

Puzzle baví všechny děti a to bez rozdílu věku nebo zájmů. Jedná se o nestárnoucí fenomén, kterému propadlo i mnoho dospělých. Jigs@w Puzzle 2 přenášejí klasickou hru na obrazovky počítačů nebo tabletů. Díky širokým možnostem nastavení je hra vhodná jak pro úplně nejmenší děti, tak pro žáky druhého stupně základní školy. Ostatně ani jejich rodiče nepřijdou zkrátka.

Ve hře si můžete nastavit vše od obrázku až po počet dílků. Program dokáže rozmístit dílky tak, abyste měli dost prostoru na skládání a zároveň je schopen vám zesvětlený obrázek zobrazit na pozadí, aby se vám snadněji skládalo. 

Jigs@w Puzzle 2

CrissCross 2

CrissCross patří mezi stálice na poli deskových her. Podobně jako Scrabble se hraje s žetony opatřenými písmenky. Hráči mají v zásobě vždy předem určený počet písmenek a z nich se snaží vytvořit slovo. Aby to nebylo tak jednoduché, musí dané slovo umístit na herní plochu tak, aby alespoň jedním písmenkem navazovalo na slovo již položené. Čím delší slovo nebo čím dále od středu hrací plochy umístěné, tím více bodů hráč získá.

Hra je určena i pro malé děti, ale podmínkou je znalost abecedy. Nejvhodnějšími hráči jsou děti od třetí třídy

CrissCross 2

Značky

Podobné články

World of Warships (WoWs) preview

World of Warships (WoWs) preview

Rady co dělat při polití notebooku vodou, pivem i jinou tekutinou

Rady co dělat při polití notebooku vodou, pivem i jinou tekutinou

Playstation 4 vs Xbox One

Playstation 4 vs Xbox One

S touto střelou vyhraješ každý zápas. Power Shot je ve FIFA 23 k nezastavení

S touto střelou vyhraješ každý zápas. Power Shot je ve FIFA 23 k nezastavení

RECENZE: Forza Horizon 5 je nejlepším automobilovým simulátorem současnosti

RECENZE: Forza Horizon 5 je nejlepším automobilovým simulátorem současnosti

Jak lovit a zkrotit zvířata ve Fortnite?

Jak lovit a zkrotit zvířata ve Fortnite?

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  e 1 d 0 d 3  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce