stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9288
  • Uživatelů: 6548

Antivir roku 2012 dle AV-Comparatives

Autor: Redakce  |   Publikováno: 14.1.2013 | Zobrazeno: 8145x

Pokud chcete vědět, který antivirový program vás rozhodně nezklame, neměli byste ignorovat výsledky testů, které provádí nezávislá organizace AV-Comparatives. Před pár dny jsme se dočkali i shrnutí výsledků za rok 2012, které jsou zveřejněny ve formátu PDF na webu http://www.av-comparatives.org/images/docs/avc_sum_201212_en.pdf. Ačkoliv jde o pořádné počtení, doporučujeme nahlédnout a třeba si i výsledky některých testů pořádně prohlédnout. Pokud nemáte čas, chuť, nebo dostatečnou znalost angličtiny, vypreparovali jsme pro vás v tomto článku to nejdůležitější

Vítěz mezi antiviry za rok 2012

AV-Comparatives za rok 2012 našla rovnou 2 nejlepší antiviry. Jeden z nich už ale sladké vítězství znal z předchozích let, takže tentokrát bylo uděleno Bitdefenderu, který se z něho prozatím radovat nemohl. Testována byla verze, která vyjde na nějakých 1 500 Kč, ale vy si můžete stahovat i bezplatnou alternativu od stejného výrobce – většině uživatelů postačí bohatě i ta, byť nemá tolik funkcí.

Další oceněné antiviry roku 2012

Několik dalších antivirových programů si po celý rok vedlo tak dobře, že je AV-Comparatives zařadilo do speciální kategorie. Nejsou sice tak dokonalé a Bitdefender je prostě ten jediný vítěz, ale pořád jde o antivirové programy, které vás prostě nezklamou. Ke stažení vám dáváme vždy freeware verze, byť testovány byly verze placené. U programů, kde freeware verze antiviru vůbec není, nabízíme alespoň bezplatný trial, který většinou funguje 30 dnů. Které antiviry v roce 2012 podávaly skvělé výsledky?

Reálná ochrana

AV-Comparatives netestují antivirové programy pouze v laboratorních podmínkách. Naopak, velkou váhu přikládají i výsledkům z běžného provozu. V nich byl za rok 2012 nejlepší také Bitdefender. Následován je G DATA a řešením od Kaspersky.

Zátěž na systém

Jako velmi důležité hodnotíme i testy, které se soustředí na měření zátěže na systém. K čemu by nám byl antivirový program, který na počítač nepustí ani bajtík škodlivého kódu, když kvůli jeho nárokům nebude PC ovladatelné? Webroot byl za rok 2012 nejméně náročným testovaným antivirem, následovaný byl ESETem a AVASTem. Právě Avast si dovolíme na závěr doporučit nejvíce, hledáte-li bezplatné řešení. Hodně znamená už to, že v testech AV-Comparatives se drží i špičky v placených řešeních, v ničem vyloženě nepropadá a často patří i mezi nejlepší, jako v tomto případě.

Značky

Podobné články

avast! Free Antivirus - instalace, registrace, aktualizace, odinstalace

avast! Free Antivirus - instalace, registrace, aktualizace, odinstalace

Výkonnostní test antivirů - říjen 2016

Výkonnostní test antivirů - říjen 2016

Nejlepší antivirové programy - test 09/2012

Nejlepší antivirové programy - test 09/2012

AV-Comparatives test antivirů – září 2014

AV-Comparatives test antivirů – září 2014

Nejlepší antivirové programy – test 03/2013

Nejlepší antivirové programy – test 03/2013

Jak online otestovat počítač – PC sken

Jak online otestovat počítač – PC sken

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  5 1 d 8 1 a  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce