stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9636
  • Uživatelů: 6592

Firewall – strážce, který ochrání vaše PC

Autor: Redakce  |   Publikováno: 19.11.2012 | Zobrazeno: 11807x

O antivirech a jejich důležitosti se dnes již téměř učí na základních školách. Jejich důležitost je neoddiskutovatelná a velké množství společností uživatelům nabízí ještě větší počet více či méně kvalitních řešení. Antivir jako program řeší problém, který se vyskytne někde v počítači. Stáhnete špatný soubor, podíváte se na škodlivou internetovou stránku nebo k počítači připojíte „nakaženou“ flashku. Mnohdy by se tedy dalo použít oblíbené přísloví „přijít s křížkem po funuse“, protože ta největší škoda nebo nepříjemnost již byla způsobena.

Ovšem již méně se mluví o firewallu a jeho důležitosti. Ten tvoří primární obranu mezi počítačem a internetem nebo obecně sítí, ke které je PC připojeno. Firewall nečeká, až se něco pokazí nebo až se daný soubor stáhne – reaguje okamžitě a zamezí útoku. I proto by měl být na každém počítači nějaký antivir aktivní. Velkou službu vykoná i samotný systémový firewall, kterým sice mnozí opovrhují, ale naprosto neoprávněně. Při kvalitě dnešních operačních systému je i tato jejich nedílná součást velmi výkonná a počítač dokáže spolehlivě ochránit.

I když již mnohé z dostupných antivirů obsahují bránu firewall, ty nejlepší produkty jsou k dispozici jako samostatné aplikace. Mnohdy také bývá firewall součástí až placené verze antiviru. Dobrou zprávou je tedy fakt, že jeden z nejlepších a nejoblíbenějších firewallů je kompletně zdarma.

Comodo Firewall

Comodo firewall - logoZmíněným nejoblíbenějším firewallem je právě Comodo Firewall. Dokonce vyšel jako vítěz ve velkém testu (kde byla zařazena jeho integrovaná verze v rámci komplexního programu Internet Security).

Comodo Firewall je v základu nabízen i s antivirem. Jeho instalace je však čistě na uživatelově uvážení a nepodmiňuje činnost samotného firewallu.

Ovšem je nutno dodat, že ještě lepším řešením, než mít dva nejkvalitnější programy od různých společností, je lepší mít dva kvalitní programy od stejné společnosti. Programy se navzájem respektují a dokáží spolupracovat a zbytečně nevytěžovat počítač.

Comodo Firewall nabízí přehledné uživatelské rozhraní, skvělou ochranu a velkým plusem je i fakt, že se jedná o bezplatný produkt.Comodo firewall - vzhled programu

ZoneAlarm

ZoneAlarm firewall - logoDalší ze zástupců freeware produktů, který nabízí skvělou ochranu. Zároveň je ZonerAlarm Free Firewall nejstahovanějším firewallem na světě. K tomu vedou nejen dobré zkušensoti a pozitivní ohlasy uživatelů, ale také velmi příjemné uživatelské prostředí. To se spíše než pokročilému nastavení věnuje základní přehlednosti a použitelnosti.

Freeware verze obsahuje čtyři základní součásti, které se starají o bezpečí PC. Obousměrný firewall zamezuje průniku hackerů a dalších nebezpečí z vnějšku a zároveň se stará o případné nechtěné vyzrazení informací z počítače (odesílání informací spywarem).  Dále poskytuje aktivní zabezpečení při internetovém surfování (privátní prohlížení, běžné vyhledávání). Třetím pilířem je kontrola stahovaných souborů. Poslední částí je pokročilá funkce firewallu, která monitoruje nestandartní chování, které se snaží obejít tradiční antiviry nebo jiné ochranné programy. Firewall vyhledá a zastaví jejich činnost.

Vedle verze zdarma je však možnost zakoupit plnou verzi, která nabízí několik nadstandartních možností navíc.ZoneAlarm firewall - vzhled programu

Sunbelt Personal Firewall (Kerio)

Sunbelt Personal Firewall - logoMezi uživateli byl dříve velmi populární antivir Kerio. Jednalo se o produkt české společnosti, který byl roku 2005 odkoupen společností Sunbelt Software. Ta změnila jméno tradičního produktu a dále se zabývá jeho vývojem.

Program na rozdíl od předchozích dvou zmíněných firewallů není zdarma, ale je možné si jej na třicet dní vyzkoušet. Po uplynutí měsíční lhůty se uživatel musí rozhodnout, zda si zaplatí za vyzkoušené vlastnosti a kvality programu, nebo se spokojí s velmi ztenčenou verzí, která však pro základní ochranu postačí.

Bývalý Kerio firewall byl již ve svých počátcích znám tím, že nabízel množství funkcí a uživatelé tak měli přístup k širokým možnostem nastavení. Program tak byl vhodný jak pro běžné uživatele, kteří se spokojili se základním nastavením, zároveň ale i pro skutečné profesionály. Ti mohli využít přizpůsobení firewallu při změně sítě, nebo možnosti nastavit různé reakce na příchozí komunikaci nebo jiné podněty. Tyto možnosti jsou i v současné verzi zachovány, což slouží ke prospěchu programu.Sunbelt Personal Firewall - vzhled programu

Jetico Personal Firewall

Jetico firewall - logoJetico Personal Firewall je skvělou volbou pro běžné PC uživatele se základními potřebami. Společnost Jetico totiž svůj produkt orientuje primárně na snadné použití bez nutnosti dalšího nastavení. To ovšem neznamená, že je program ve výsledku osekán o důležitou funkcionalitu. Program je k dispozici jako freeware, ale je možné si zakoupit i placenou verzi.

Pro skutečně bezproblémové použití programu mají uživatelé k dispozici různé přednastavené možnosti, které se postarají o správnou funkcionalitu produktu.Jetico firewall - vzhled programu

Značky

Podobné články

Jak online otestovat počítač – PC sken

Jak online otestovat počítač – PC sken

Jaký je nejlepší antivirus roku 2017?

Jaký je nejlepší antivirus roku 2017?

Nejlepší antivirové programy na stáhnutí zdarma

Nejlepší antivirové programy na stáhnutí zdarma

Jak zjistím, jestli byl můj email hacknutý (NÁVOD)

Jak zjistím, jestli byl můj email hacknutý (NÁVOD)

Test detekce virů – srpen 2015

Test detekce virů – srpen 2015

Nejlepší antivirové programy - test 09/2012

Nejlepší antivirové programy - test 09/2012

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  b 8 3 f a 8  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce