stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8632
  • Uživatelů: 6466

Vítěz testu antivirů 2017 (AV-Comparatives)

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 7.1.2018 | Zobrazeno: 5622x

Chcete zjistit, zda máte kvalitní a spolehlivý antivir? Nevíte, zda opravdu funguje jako nepropustná hradba před internetovým nebezpečím? Společnost AV-Comparatives pro uživatele otestovala řadu populárních bezpečnostních řešení a našla vítěze. V půlročním testu se detailně věnovala jednadvaceti antivirům a vyzkoušela na nich reálné internetové hrozby. Podívejte se na výsledky a hlavně na vítěze celého testu.

Jak probíhalo testování?

Testeři v AV-Comparatives otestovali celkem 21 antivirů. Nad každým z nich spustili téměř 1800 testů a to během druhého pololetí roku 2017. Postup byl každý den stejný - nejprve nechali antivir stáhnout aktualizace a nejnovější virové databáze. Následně počkali na zpracování nových dat a pustili se do testování. Pro zkoušky byly každý den připraveny nové nebezpečné stránky a soubory. Abecední seznam všech testovaných antivirů najdete v tabulce:

Seznam testovaných antivirů

Kdo se stal vítězem testu antivirů?

Ještě před odhalením celkového vítěze se musíme zastavit nad několika důležitými aspekty testu. Během jeho provádění se totiž nezkoumalo pouze procento (ne)zablokovaných pokusů o útok, ale velmi důležitou roli hrály dva další stavy. První je označován jako User dependent (rozhodnutí ponecháno na uživateli). Jde o situaci, kdy antivir ponechá rozhodnutí na samotném uživateli. Zde tedy záleží na uživatelových zkušenostech a citu pro bezpečnost. Druhým stavem je False Positive (falešný poplach). Jedná se o označení kompletně bezpečné stránky/souboru za nebezpečnou/nebezpečný. Uživatel tak může zbytečně opustit zcela bezpečný web, případně si nemusí stáhnout jinak bezproblémový soubor. Obojí je znakem špatného nebo nedostatečného vyhodnocení situace. Vítězem testu se pak mohl stát pouze takový antivir, který obstál nejenom v blokování skutečných hrozeb, ale poradil si i s rozhodnutím u těch méně jasných. Ostatně podívejte se na dva následující obrázky. První obsahuje detailní zpracování výsledků a druhý pak vše vykresluje v přehledném grafu.

Výsledky testu antivirů

Detailní výpis výsledků

Výsledky testu v grafu

Interaktivní zpracování výsledků

Pro druhé pololetí roku 2017 se vítězem testu antivirů dle AV-Comparatives stal Panda Free Antivirus.

Detailní popis testování a rozhodování se můžete podívat do PDF zprávy AV-Comparatives (Test Q2 2017).

Značky

Podobné články

Jak online otestovat počítač – PC sken

Jak online otestovat počítač – PC sken

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Jak ochránit data v počítači

Jak ochránit data v počítači

Jak zrychlit počítač - nejlepší programy na zrychlení PC

Jak zrychlit počítač - nejlepší programy na zrychlení PC

Jak zabezpečit WiFi síť heslem a šifrováním

Jak zabezpečit WiFi síť heslem a šifrováním

Bezpečnost na veřejné WiFi?

Bezpečnost na veřejné WiFi?

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 6 1 1 1 4  :
 
Vzkaz: