stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9289
  • Uživatelů: 6548

iOS 9 je plný novinek

Autor: Redakce  |   Publikováno: 22.9.2015 | Zobrazeno: 2639x

Majitelé mnoha mobilních zařízení od Applu se mohou těšit na nové vychytávky, které s sebou přináší ostrá verze iOS 9. Skvělou zprávou je hlavně kompatibilita se staršími kusy hardwaru, která zůstává od loňské verze nezměněná – všechna zařízení na iOS 8 si tak mohou dopřát i omlazovací proceduru s „devítkou“.

Kompatibilní telefony, tablety a přehrávače

iOS 9 bude fungovat na tabletech iPad Mini a iPad 2 a novějších, na přehrávačích iPod Touch páté generace a novějších a na iPhonech 4S a novějších. Přitom iPhone 4S je již 4 roky staré zařízení. Díky rozšíření portfolia o nový iPad Pro a modernizaci stávajících zařízení se tak iOS 9 dostane na s přehledem největší počet zařízení v historii mobilních operačních systémů od Applu.

Jaké novinky ale můžete po upgradu nebo pořízení nového zařízení s iOS 9 očekávat? Je jich spousta, ale těmi nejvýznamnějšími je dozajista multitasking, chytřejší Siri a mnohem menší velikost prázdného místa, které je pro provedení upgradu potřeba.

Multitasking

Mít více spuštěných aplikací naráz a přepínat mezi nimi už dnes nestačí. Velké displeje tabletů totiž lákají i k práci ve více aplikacích zároveň. Apple v tomto směru nabízí 3 možnosti – plnohodnotný splitscreen, kdy aplikace fungují vedle sebe naráz, slide view, kde jedna je plnohodnotně spuštěná a druhá ji doplňuje na menším prostoru a s méně funkcemi a obraz v obraze, kdy si přes aplikaci třeba můžete pustit v rohu video.

Nemilé však je, že opravdový multitasking na rozdělené obrazovce zvládá pouze iPad Air 2, iPad Mini 4 a novější tablety.

Nižší nároky na volné místo při upgradu

Velmi důležitá změna se Applu povedla v oblasti potřebného volného místa při samotném upgradu na iOS 9. Při instalaci  iOS 8 to bylo totiž 4,5 GB, což je hlavně pro 16GB zařízení opravdu extrémní. Na instalaci iOS 9 je tak potřeba jen 1,3 GB volného místa, což je opravdu zásadní úspora.

Lepší Siri a hledání

Siri nově zvládá komplexnější dotazy a přání. Podobné je to s vyhledáváním, které prohledává širší okruh informací.

Proaktivní asistent

Nová asistenční aplikace se učí vaše návyky a podle toho vám nabízí další kroky ještě dříve, než je sami začnete provádět. Jde například o spuštění vaší oblíbené písničky, když k telefonu připojíte sluchátka.

Chytřejší mapy

Mapy od Applu jsou teď lepší a zobrazují například i trasy MHD. Tento obsah bohužel nefunguje v České republice a na dalších okrajových trzích.

Zvýšení výkonu a prodloužení výdrže baterie

Tentokrát by se neměla opakovat situace z předchozích let, kdy nové verze iOS na starším hardwaru přišly o svou pověstnou plynulost a rychlost. iOS 9 by měl naopak zařízení zrychlit.

Lepší zabezpečení

Z hlediska zabezpečení jsou nejviditelnější dvě změny. Ta první se týká pinu pro odemčení systému – nově si můžete navolit až šestimístný oproti čtyřmístnému v předchozích verzích, což zvyšuje počet kombinací asi stokrát. Druhé vylepšení se týká dvoufázové autentifikace při přihlašování na novém zařízení – druhý krok spočívá v zadání ověřovacího kódu, který vám dorazí mailem.

Značky

Podobné články

Jakou verzi Minecraftu si vybrat? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verze

Jakou verzi Minecraftu si vybrat? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verze

GTA 5 na PC se při startu nevyhýbají problémy

GTA 5 na PC se při startu nevyhýbají problémy

Na Twitch přichází Premier League, NHL, NBA i UFC

Na Twitch přichází Premier League, NHL, NBA i UFC

Farmářské hry pro PC, tablet a prohlížeč ke stažení zdarma

Farmářské hry pro PC, tablet a prohlížeč ke stažení zdarma

Mobilní bezpečnost na Androidu

Mobilní bezpečnost na Androidu

Zachraň šneka, hra pro iPhone a iPad už dnes ke stažení zdarma

Zachraň šneka, hra pro iPhone a iPad už dnes ke stažení zdarma

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  8 f 4 1 4 f  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce