stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9715
  • Uživatelů: 6601

iOS 9 je plný novinek

Autor: Redakce  |   Publikováno: 22.9.2015 | Zobrazeno: 3101x

Majitelé mnoha mobilních zařízení od Applu se mohou těšit na nové vychytávky, které s sebou přináší ostrá verze iOS 9. Skvělou zprávou je hlavně kompatibilita se staršími kusy hardwaru, která zůstává od loňské verze nezměněná – všechna zařízení na iOS 8 si tak mohou dopřát i omlazovací proceduru s „devítkou“.

Kompatibilní telefony, tablety a přehrávače

iOS 9 bude fungovat na tabletech iPad Mini a iPad 2 a novějších, na přehrávačích iPod Touch páté generace a novějších a na iPhonech 4S a novějších. Přitom iPhone 4S je již 4 roky staré zařízení. Díky rozšíření portfolia o nový iPad Pro a modernizaci stávajících zařízení se tak iOS 9 dostane na s přehledem největší počet zařízení v historii mobilních operačních systémů od Applu.

Jaké novinky ale můžete po upgradu nebo pořízení nového zařízení s iOS 9 očekávat? Je jich spousta, ale těmi nejvýznamnějšími je dozajista multitasking, chytřejší Siri a mnohem menší velikost prázdného místa, které je pro provedení upgradu potřeba.

Multitasking

Mít více spuštěných aplikací naráz a přepínat mezi nimi už dnes nestačí. Velké displeje tabletů totiž lákají i k práci ve více aplikacích zároveň. Apple v tomto směru nabízí 3 možnosti – plnohodnotný splitscreen, kdy aplikace fungují vedle sebe naráz, slide view, kde jedna je plnohodnotně spuštěná a druhá ji doplňuje na menším prostoru a s méně funkcemi a obraz v obraze, kdy si přes aplikaci třeba můžete pustit v rohu video.

Nemilé však je, že opravdový multitasking na rozdělené obrazovce zvládá pouze iPad Air 2, iPad Mini 4 a novější tablety.

Nižší nároky na volné místo při upgradu

Velmi důležitá změna se Applu povedla v oblasti potřebného volného místa při samotném upgradu na iOS 9. Při instalaci  iOS 8 to bylo totiž 4,5 GB, což je hlavně pro 16GB zařízení opravdu extrémní. Na instalaci iOS 9 je tak potřeba jen 1,3 GB volného místa, což je opravdu zásadní úspora.

Lepší Siri a hledání

Siri nově zvládá komplexnější dotazy a přání. Podobné je to s vyhledáváním, které prohledává širší okruh informací.

Proaktivní asistent

Nová asistenční aplikace se učí vaše návyky a podle toho vám nabízí další kroky ještě dříve, než je sami začnete provádět. Jde například o spuštění vaší oblíbené písničky, když k telefonu připojíte sluchátka.

Chytřejší mapy

Mapy od Applu jsou teď lepší a zobrazují například i trasy MHD. Tento obsah bohužel nefunguje v České republice a na dalších okrajových trzích.

Zvýšení výkonu a prodloužení výdrže baterie

Tentokrát by se neměla opakovat situace z předchozích let, kdy nové verze iOS na starším hardwaru přišly o svou pověstnou plynulost a rychlost. iOS 9 by měl naopak zařízení zrychlit.

Lepší zabezpečení

Z hlediska zabezpečení jsou nejviditelnější dvě změny. Ta první se týká pinu pro odemčení systému – nově si můžete navolit až šestimístný oproti čtyřmístnému v předchozích verzích, což zvyšuje počet kombinací asi stokrát. Druhé vylepšení se týká dvoufázové autentifikace při přihlašování na novém zařízení – druhý krok spočívá v zadání ověřovacího kódu, který vám dorazí mailem.

Značky

Podobné články

Nové ikony ve FIFA 23: Vše, co o nich potřebujete vědět

Nové ikony ve FIFA 23: Vše, co o nich potřebujete vědět

Za 10 dolarů 1000 her: Pomozte Ukrajině koupí skvělého herního balíčku

Za 10 dolarů 1000 her: Pomozte Ukrajině koupí skvělého herního balíčku

Oprava chyby: Nelze nainstalovat do úložiště USB nebo SD card

Oprava chyby: Nelze nainstalovat do úložiště USB nebo SD card

Logo Quiz odpovědi, nápověda 1. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 1. díl

Jak nainstalovat Spotify bez administrátorských omezení?

Jak nainstalovat Spotify bez administrátorských omezení?

YouTube představuje 37 exkluzivních miniher pro prémiové uživatele

YouTube představuje 37 exkluzivních miniher pro prémiové uživatele

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  7 9 9 e 7 2  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce