stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9670
  • Uživatelů: 6597

Nejlepší internetové prohlížeče pro tablety a smartphony

Autor: Redakce  |   Publikováno: 10.2.2014 | Zobrazeno: 12222x

Prohlížení webu na mobilech a tabletech je oblíbenou kratochvílí i prací čím dál více lidí. Mobilní internet zrychluje, FUP se (pomalu) navyšuje a displeje jsou čím dál větší, takže je na nich prohlížení webů komfortnější. Webové prohlížeče pro tablety a mobily jsou tak stále důležitější – který je ten pravý pro vás?

Opera

Opeře musíme vytknout hned na začátku jeden velký problém – na platformě iOS má pouze svou odlehčenou a osekanou verzi Mini. Ta se vyznačuje nízkými nároky na hardware a také skvělou optimalizací množství přenesených dat. To druhé ale zvládne i klasická verze Opery pro mobily a tablety, která je podle nás jedním z nejpříjemněji se ovládajících prohlížečů na dotykáčích. Pravdou ovšem je, že Mini je i na Androidu stahovanější (stovky milionů downloadů), takže doporučujeme otestovat oba a rozhodnout se. Prohlížeč obsahuje třeba režim soukromého prohlížení, ve kterém se po internetu pohybujete (jak jen to jde) beze stop.

Chrome

Populární desktopový prohlížeč nesmí chybět ani na mobilech. Jeho popularita je spojená nejen s jeho kvalitami, ale také s možností synchronizace se stolním prohlížečem. Vždy tak máte při ruce své záložky, otevřená okna i hesla. Prohlížeč umožňuje inkognito prohlížení webu a disponuje komfortním omniboxem, tedy společným oknem pro adresní řádek i vyhledávání s inteligentním našeptávačem.

Firefox

Firefox na mobilech a tabletech má podobné výhody jako Chrome. Díky synchronizaci i omniboxu. Záleží tedy hlavně na tom, jaký prohlížeč jste si vybrali na svém počítači – nemá valného smyslu kombinovat Chrome+Firefox a naopak. Firefox pak nabízí i možnost instalace doplňků, třeba velmi oblíbeného adblocku.

Dolphin

Čtveřici titánů uzavírá Dolphin, pravděpodobně nejlepší internetový prohlížeč pro mobilní zařízení. Jeho předností je, že na mobilech je doma. Nemá za sebou velké bratry, kteří by ho na jedné straně inspirovali a na druhé i omezovali. Dolphin je proklatě rychlý a prohlížení stránek s ním je příjemné a plynulé. Absenci prohlížeče pro PC řeší tím, že si do těch nejslavnějších (Chrome, Firefox a Safari) můžete nahrát doplněk, který tento prohlížeč s vaším delfínem synchronizuje.

Navíc toho obsahuje hodně navíc. Hlasové vyhledávání, doplňky i vlastní centrálu s webovými aplikacemi. Dolphin vám umožní i vytvářet gesta, kterými se dostanete na své nejoblíbenější stránky. Je toho ještě mnohem více, a pokud vás třeba výše zmíněné prohlížeče svými funkcemi nepřesvědčily, určitě dejte delfínovi šanci.

iCab Mobile

Prohlížeč iCab Mobile si mnoho lidí oblíbilo kvůli tomu, že nabízí zcela jiný přístup k prohlížení internetu, než Safari (iCab je dostupný pouze pro iOS). Místo na intuitivnost vsází na funkce, ale přesto nabízí i vymoženosti, díky kterým svým uživatelům ulehčuje život, respektive práci s webem. Oblíbí si ho uživatelé, kteří si potrpí na Dropbox, se kterým iCab spolupracuje nativně, nebo lidé, kteří potřebují stahovat, sdílet a uploadovat, což jsou většinou funkce, o kterých si mobilní prohlížeče mohou jen nechat zdát.

OverSkreen

Velmi netradičním internetovým prohlížečem je OverSkreen. Jménem počínaje, fungováním konče je tak trochu zjevením. Nejvíce připomíná prohlížeč na PC spuštěný v nemaximalizovaném okně. Oken můžete mít více a na displeji tabletu vypadají snad trochu jako widgety, jejichž funkci mohou i zastat (okno s otevřeným Youtube,…), ovšem nejsme si jistí, že jde o nejlepší způsob prohlížení webu na tabletech. Vždyť i na PC je většinou problém vměstnat více než jednu stránku na displej. Hledáte-li ale něco výjimečného, OverSkreen vás určitě nezklame.

Maxthon

Maxthon rozhodně patří k tomu lepšímu, v čem můžete prosurfovat své FUP limity na mobilech, tabletech a ostatně i počítačích. Jako Chrome nebo Firefox nabízí synchronizaci otevřených oken i záložek s desktopovou verzí a mezi zařízeními. Dále nabízí prohlížení internetu v soukromém režimu, nebo vytváření gest pro spouštění různých příkazů.

Značky

Podobné články

Nejlepší hry na tablet a smartphone ke stažení zdarma 3

Nejlepší hry na tablet a smartphone ke stažení zdarma 3

Na TikToku nemám žádné shlédnutí na videu. V čem je problém a jak ho řešit?

Na TikToku nemám žádné shlédnutí na videu. V čem je problém a jak ho řešit?

Powerbank  - jakou kapacitu v mAh vybrat?

Powerbank - jakou kapacitu v mAh vybrat?

Kdy vyjde The Sims 5: Všechny novinky o očekávaném pokračování simulátoru života

Kdy vyjde The Sims 5: Všechny novinky o očekávaném pokračování simulátoru života

Nové ikony ve FIFA 23: Vše, co o nich potřebujete vědět

Nové ikony ve FIFA 23: Vše, co o nich potřebujete vědět

Minecraft zdarma ke stažení – jde to i legálně

Minecraft zdarma ke stažení – jde to i legálně

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 5 7 7 2 1  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce