stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9681
  • Uživatelů: 6598

Jak zabezpečit své kryptoměny: 8 peněženek, které musíte znát!

Autor: Redakce  |   Publikováno: 14.1.2019 | Zobrazeno: 4595x

Ať se to někomu líbí nebo ne - zvýšený globální zájem o kryptoměny bude mít kromě pozitivních přínosů i záporné.  Není pochyb, že se o kryptoměny stále a pořád zajímají i různí hackeři, kteří například ve vykradení burzy vidí obrovské peníze. Ve snaze vyhnout se opakování osudu burzy Mt. Gox a dalších podobných případů, stahují držitelé kryptoměn své digitální peníze z burz a snaží se je uchovávat v „decentralizované“ podobě.

Otázka, proč si kryptoměnovou peněženku pořídit, bývá zpravidla hned zastíněna otázkou důležitější. A to – jakou peněženku si vlastně vybrat?  Podobně jako například u pojištění, úroveň zabezpečení je otázkou především peněz a „pohodlí“ a tak je tomu i u peněženek. Při výběru záleží na tom, jestli například chcete, krypto peněženku zdarma, hardwarovou, nebo softwarovou.

Bitcoin peněženka

Stejně tak jako každá peněženka má jiné vlastnosti, tak každý z nás, má jiné požadavky a představy, proto je důležité se nad výběrem zamyslet a věnovat bezpečnosti kryptoměn určitou pozornost. Přeci jenom, kryptoměny, jsou peníze a těm by se pozornost věnovat měla. V tomto příspěvku si projdeme osm špičkových kryptoměnových peněženek s jejich charakteristickými vlastnostmi. Tyto peněženky, by neměly uniknout pozornosti žádného držitele kryptoměn a každý by o nich měl vědět. Tak pojďme na to!

Požadované vlastnosti krypto-peněženek

Peněženka na kryptoměnyJaké vlastnosti by měla mít každá správná krypto-peněženka? Jak složité je vybrat si tu pravou? Poměrně jednoduché otázky, které však nenabízejí jednoznačně uspokojivé odpovědi. Např. pohodlí může být na úkor bezpečnosti. Různé doplňkové funkce mohou zase vyžadovat náročnější studium.  Jak už bylo zmíněno výše, každý má jiné požadavky, rozhodující každopádně je, které vlastnosti považujete vy za ty nejdůležitější.

Pomoci by vám v tom mohl níže uvedený výčet vlastností, které je při výběru kryptoměnové peněženky určitě dobré zahrnout. Vlastnosti nejsou uvedeny v pořadí důležitosti, priority si určete sami:

  • Náklady: Je peněženka zdarma, nebo ne? Pokud je zdarma, mají nějaké funkce omezení? Každého pochopitelně zajímají finanční náklady spojené s užíváním peněženky, a pro někoho to může být důležitý aspekt výběru.
  • Bezpečí: Jaká je úroveň zabezpečení dané peněženky. Jak moc těžké je ukrást z ní kryptoměny? Dále pak můžeme vzít v potaz spolehlivost společnosti, která peněženku nabízí.
  • Mobilita: Dá se peněženka lehce skladovat a přenášet? Je těžké ji ztratit? Můžeme k ní přistupovat kdykoliv a kdekoliv?
  • Uživatelská přívětivost: Nabízí peněženka možnost intuitivního ovládání a velké množství alternativních měn?
  • Pohodlí: Je zde možnost provedení okamžitého nákupu kryptoměn, zvláště v urgentních případech?
  • Styl: Hardware, software, mobilní peněženka, čemu dáváte přednost? Koukáte na design v případě HW peněženek?

Toto jsou důležité vlastnosti kryptoměnových peněženek, které byste při výběru peněženky měli brát v potaz. Nutno však podotknout, že žádná peněženka není úplně dokonalá a že na každé najdete i nějaké ty „mouchy“. Pojďme se nyní podívat na konkrétní příklady peněženek!

 

Atomic Wallet – software peněženka

Atomic Wallet představuje nové ne-kustodiální řešení, umožňující obchodování mnoha druhů aktiv - jehož počet aktivních uživatelů neustále roste. V dnešní době poskytuje tato peněženka podporu více než 300+ druhům kryptoměn a tokenů, které se skvěle ovládají z intuitivního, uživatelsky přívětivého rozhraní. Pokud zde nenajdete svoji oblíbenou kryptoměnu, tak se nic neděje. Vzhledem k pravidelným týdenním aktualizacím aktiv, je velice pravděpodobné, že ji zde brzo najdete. Co se operačních systémů týče, Atomic Wallet pokrývá všechny významné systémy: Windows, Mac a Linux. Mobilní aplikace pro systémy Android a IOS.

Atomic Wallet nabízí celou řadu dalších funkcí např. decentralizované ukládání privátních klíčů, nákup kryptoměn pomocí bankovní karty, funkci Atomic Swaps, okamžitou výměnu pomocí Changelly nebo Shapeshift. Unikátní je především funkce Atomic Swaps, relativně nová technologie provádění směn vycházející ze smart kontraktů typu HTLC. V současné době je tato funkce k dispozici pro měny Bitcoin, Litecoin a QTUM.

KeepKey – hardware peněženka

Velmi povedený technologický exemplář, kterým se každý rád pochlubí svým přátelům a známým. Jeho výrobcem je poměrně nedávno založená společnost KeepKey. Peněženka vyniká uhlazeným designem a díky údajnému „převedení“ kódu i firmwaru od výrobce Trezoru představuje hlavní rozdíl materiál, z něhož je peněženka vyrobena. Peněženka KeepKey spadá do kategorie „premium“, avšak vzhledem k poněkud vyšší hmotnosti je náchylnější k pádům. Dodávána je spolu se standardním, snadno ovladatelným uživatelským rozhraním.

KeepKey funguje na prakticky stejném principu jako peněženka trezor, takže o bezpečnost zde uložených kryptoměn se opravdu bát nemusíte. Nevýhodou je, maličko vyšší cena a podpora pouze 6 kryptoměn, což může někoho odradit od koupě.

KeepKey peněženka

Nano Ledger S - hardware peněženka

Nano Ledger S se svou kvalitou zabezpečení vyrovná oběma předchozím hardwarovým peněženkám. Získala si oblibu mezi uživateli především díky poměrně nízké ceně ve srovnání s konkurencí (65 dolarů). Peněženka Nano Ledger S je menší než peněženka KeepKey a snadněji se přenáší. Především její cena z ní činí velmi konkurenceschopný výrobek. Více se o této peněžence dozvíte zde: Nano Ledger S recenze

Nano Ledger S peněženka

Trezor - hardware peněženka

Trezor je jednou z prvních společností, zabývající se výrobou hardwarových peněženek. Trezor peněženky jsou považovány za určitý standard kvality zvláště z hlediska bezpečnosti. Předností této hardwarové peněženky je špičková ochrana před nebezpečím zcizení virtuálního i fyzického. Vaše privátní klíče ochrání i v případě, že se váš počítač nakazí virem. V tomto smyslu funguje spíše jako opravdový trezor než jako pouhá peněženka.

Za nás asi nejbezpečnější peněženka, kterou na trhu můžete získat. Cena je pro někoho možná maličko vyšší, ale bezpečnost, kterou poskytuje, to celé vynahrazuje.

Trezor peněženka

Coinbase – peněženka typu „hot“

Coinbase je on-line webová peněženka vhodná pro začátečníky namísto GDAX. Vzhledem k tomu, že se jedná o tzv. „hot“ typ peněženky, lze transakce s burzou GDAX provádět okamžitě a bez jakýchkoli poplatků. Stejné rozhraní vám umožňuje provádět rychlé nákupy i s tradičními (fiat) měnami. Navíc jsou všechny vaše finance uložené u Coinbase pojištěny. Ke zvýšení úrovně ochrany můžete ve dvou krocích provést verifikaci a autentizaci na Googlu. Jedinou nevýhodou je omezený výběr kryptoměn. Coinbase totiž umožňuje ukládat do peněženky pouze měny Bitcoin a Ethereum.

 

MyEtherWallet - papírová peněženka

Papírové peněženky jsou určeny pro uživatele, kteří sice chtějí mít své soukromé peněženky, a také nechtějí vydávat peníze za peněženky hardwarové.

Proces získání peněženky není nikterak složitý: Najedete na stránky myetherwallet.com a v režimu online si vygenerujete peněženku a poznamenáte své privátní klíče. Stránky žádné vaše soukromé informace neukládají ani nepřenášejí. Pokud byste nedůvěřovali internetové verzi, můžete si ji stáhnout z GitHub a pracovat v režimu off-line. Papírové peněženky jsou k mání zdarma, nicméně ke správnému nastavení vyžadují hlubší znalosti. Vzhledem k tomu, že tento druh peněženek klade určité nároky na uživatele, nedoporučuje se pro úplné začátečníky.

 

Jaxx - software peněženka

Bezpečné a pohodlné uložení kryptoměn již dávnou nepatří do říše snů. Stačí si opatřit peněženku Jaxx, první plně mobilní řešení peněženky na světě.

V současné době jsou k dispozici verze pro operační systémy iOS a Android,  i pro počítače. Peněženka Jaxx využívá k zálohování nebo přenosu peněženky na jiný přístroj snadno zapamatovatelný seed. Pomocí jediné intuitivně ovládané aplikace umožňuje systém Jaxx peníze přijímat, sledovat zůstatek na účtu popř. skenovat kódy QR. Díky některým vyspělým funkcím např. “shapeshift integration“ nebo „multiple platforms wallet linkage“ je tato peněženka vhodná především pro technicky zdatné uživatele. Jedinou nevýhodou může být nutnost rychlého vstřebání nových informací a - vzhledem k velkému množství nově integrovaných funkcí.

 

Nejlepší peněženka pro uživatele mobilních přístrojů - Mycelium

Mycelium patří do kategorie bitcoinových peněženek určených výhradně pro uživatele mobilních přístrojů. Nabízí verze pro systémy Android a iPhony. O Myceliu je známo, že je z uživatelského hlediska poněkud komplikovanější než jiné bitcoinové peněženky. Pro zkušenější uživatele však nebude problémem se v ní náležitě orientovat.

Peněženka Mycelium neobsahuje webové či počítačové rozhraní, nicméně vzhledem k neustále rostoucímu počtu uživatelů využívajících svých chytrých telefonů jako hlavních počítačů si ji bez obav můžete vyzkoušet i vy. Peněženka Mycelium je naprosto bezpečná.

 

Co říci na závěr? Krypto peněženka, která by obsahovala všechny vymoženosti v jednom celku, neexistuje. Proto je důležité, aby si každý zvolil řešení, které pokryje potřebu, kterou sám považuje za nejdůležitější. U někoho to může být zabezpečení před krádeží, u jiného snadná přenositelnost, pohodlí, cena popř. i styl. Vše je dobré zvážit dříve, než se rozhodnete peněženku zakoupit.

Značky

Podobné články

Nejlepší výukové programy a hry pro děti

Nejlepší výukové programy a hry pro děti

Ponořte se pod hladinu oceánu s Google

Ponořte se pod hladinu oceánu s Google "Street" View

Monitory – nové technologie do kanceláří i hráčských doupat

Monitory – nové technologie do kanceláří i hráčských doupat

Nejlepší programy pro domácí účetnictví a daňovou evidenci OSVČ

Nejlepší programy pro domácí účetnictví a daňovou evidenci OSVČ

Odpověď v nepřítomnosti Seznam a Gmail

Odpověď v nepřítomnosti Seznam a Gmail

BMW výměník tepla

BMW výměník tepla

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  6 6 a d 5 9  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce