stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8633
  • Uživatelů: 6466

Ponořte se pod hladinu oceánu s Google "Street" View

Autor: Redakce  |   Publikováno: 27.9.2012 | Zobrazeno: 5432x

Street View je se svým 360stupňovým panoramatickým pohledem užitečnou funkcí mapového řešení od Googlu. Díky poctivému a podrobnému nafocení velké části planety, hlavné měst a zajímavých míst, se dá využít pro navigování i takové příjemné virtuální procházky. Nově dokonce i pro procházky na mořském dně.

Voda není pro Google novinkou

Už před třemi lety Google vpustil moře do své další služby, Earth. Uživatelům umožnil ponořit se pod hladinu, kde mohou procházet hrubě vymodelované pobřežní oblasti. To by samo o sobě příliš přínosné nebylo. Vtip je v zařazení informačních vrstev, které obsahují fotografie, články i videa, jako tomu je u suchozemských oblastí. V roce 2012 přichází rozšíření o vodní svět i do Street View.

Panoramatické fotografie podmořských krás

V současné podobě jde spíše o sérii hezkých fotografií z určitých oblastí, ale potenciál je obrovský, obzvláště pokud se do budoucna Google odhodlá ke spojení Earth a Maps/Street View do jednoho celku. A jaké jsou prozatímní výsledky? To se můžete sami přesvědčit, nejsnáze přes tento odkaz, protože vyhledávat těch několik málo pokrytých lokalit je skrze Maps dost složité. Po otevření průvodce můžete snadno listovat skrze doposud nafocená místa a pohybovat se po nich tak, jak to dělal potápěč s miniponorkou. Svou pozornost byste měli zaměřit i na odkaz „View in Google Maps“, který vás přenese do plnohodnotných Maps, což má jednu zásadní výhodu – můžete si snadno oddálit pohled ze Street View do běžné mapy, což v průvodci nejde. Jenom v mapách tak zjistíte, kde přesně byly fotografie pořízeny. Malá mapka ani popis každé oblasti v průvodci tak dobře neposlouží.

Další údaje:

  • Podmořský svět je zachycován fotoaparátem Seaview SVII, který zvládá pořizovat 360stupňové snímky každé tři vteřiny, zatímco se pohybuje rychlostí 4 km/h
  • U každé fotografie je zaznamenána lokace i natočení kamery
  • Mezi dosud částečně nafocenými lokalitami je Velký bariérový útes, Havaj, nebo Filipíny – Google si záměrně vybírá atraktivní lokality překypující životem

Značky

Podobné články

Tomuhle se při zacházení s PC vyhněte obloukem

Tomuhle se při zacházení s PC vyhněte obloukem

Programy pro výuku psaní všemi deseti zdarma

Programy pro výuku psaní všemi deseti zdarma

Nejpoužívanější dotyková gesta pro Windows 8 a Windows 8.1 Blue

Nejpoužívanější dotyková gesta pro Windows 8 a Windows 8.1 Blue

Tipy na portable programy pro USB flash disk

Tipy na portable programy pro USB flash disk

BMW výměník tepla

BMW výměník tepla

Jak vybrat notebook

Jak vybrat notebook

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  d 3 1 a 4 3  :
 
Vzkaz: