stahnu.cz

 • Aplikací ke stažení zdarma 9633
 • Uživatelů: 6591

Nejlepší antivirové programy na stáhnutí zdarma

Autor: Redakce  |   Publikováno: 24.9.2012 | Zobrazeno: 36691x

Chránit počítač před škodlivými viry a dalšími hrozbami je stále těžší. Někteří uživatelé se snaží tato rizika eliminovat prostřednictvím drahých antivirových programů. Mnozí však do komerčních verzí antivirů investovat nemohou, nebo nechtějí. Jaké bezplatné alternativy můžete využít?

Prvním řešení jsou online antiviry. Většina umožňuje provoz bez stahování programů a dat do počítače, ale některé si na váš disk stáhnout některé podpůrné součásti. Všechny ale skenují online, takže i když poskytují velmi účinnou ochranu, neskenují váš počítač neustále.

Mnohem lepší je využít některé z bezpečnostních řešení, které jsou vydávány jako freeware, což znamená, že je můžete využívat zdarma. Mnohé z nich nabízejí komplexní ochranu a dosahují úrovně placených antivirů. Některé jsou ale ochuzené o pokročilé funkce, které jejich dražší kolegové nabízejí.

Podívejte se teď na krátký přehled antivirů dostupných zdarma a vyberte si ten, který je pro ochranu vašeho počítače nejvhodnější. Rozhodovat se můžete i podle výsledků v testu od autority v testování antivirů, AV-Comparatives (http://www.av-comparatives.org/), které uvádíme vždy pod textem.

Avira Free Antivirus

První antivirem, který vám dnes představíme, je Avira Free Antivirus. Tento bezplatný program se v posledních letech těší velké oblibě, vyvolané zejména výbornými ochrannými schopnostmi a nízkým počtem falešných detekcí. Avira váš počítač chrání proti virům, červům, trojanům i spywaru. Pravidelné aktualizace zajišťují doplňování databáze o nové hrozby a definice škodlivých kódů.

Pro uživatele hledající komplexnější ochranu jsou určeny dva placené programy - Avira Premium a Avira Internet Security. Oba ve svém oboru nepatří k nejdražší a zároveń poskytují velmi kvalitní ochranu. Avira Internet Security je nejvyšším produktem společnosti, který obsahuje veškerou ochranu včetně blokování závadných stránek (phishing).

 • Ochrání před: viry, červy, trojany, spywarem
 • Hlavní výhody: pravidelné aktualizace, nízký počet falešných detekcí, kvalitní ochrana
 • Výsledek v testu AV-Comparatives: Advanced+ (zisk tří hvězd ze tří možných, platí pro placenou verzi Avira Premium)

Avast! Free Antivirus

Tento antivirus je původem z České republiky. Pro nekomerční použití je šířen zdarma pod označením Avast! Free Antivirus. Jako menší nevýhodu můžeme počítat nutnou bezplatnou registraci při dlouhodobém používání, ale to pravděpodobně od používání dobrého antiviru nikoho neodradí.

Prostřednictvím Avastu svůj počítač spolehlivě ochráníte před všemi škůdci včetně spywaru. Jeho předností je velmi jednoduché ovládání a efektivní likvidace škodlivého softwaru, která je zajištěna rezidentní ochranou a pravidelnými automatickými aktualizacemi. Velmi dobře se volně dostupný Avast popasuje i s phishing útoky.

 • Ochrání před: viry, červy, trojany, spywarem
 • Hlavní výhody: kvalitní ochrana, pravidelné aktualizace, ochrana před spyware
 • Výsledek v testu AV-Comparatives: Advanced+ (zisk tří hvězd ze tří možných)

AVG Anti-Virus Free

Antivirus pocházející taktéž z České republiky je pro domácí a nekomerční použití úplně zdarma. AVG Anti-Virus Free stačí stáhnout a naistalovat, ani registrace není vyžadována. Program pracuje na pozadí operačního systému a na rozdíl od mnohých dalších antivirů uživatele neruší neustálými bezpečnostními upozorněními.

AVG Anti-Virus Free patří k velmi účinným bezpečnostním aplikací a ochrání vás před viry, červy, trojany i spywarem. Aktualizace nejsou tak časté jako u placené verze, ale jinak jsou téměř všechny funkce z plnohodnotné verze přítomné i ve verzi Free. Program má velmi příjemné uživatelské prostředí, které si jednoduše upravíte podle svých potřeb.

 • Ochrání před: viry, červy, trojany, spywarem
 • Hlavní výhody: příjemné uživatelské rozhraní, kvalitní ochrana proti většině druhů útoků
 • Výsledek v testu AV-Comparatives: Standard (zisk jedné hvězdy ze tří možných, platí pro placenou verzi AVG Antivirus 2012)

Microsoft Security Essentials

Nebyl by to Microsoft, kdyby se nepokusil přispět svou troškou do mlýna s vlastním softwarovým řešením. Není možné se tak divit, že i tato společnost nabízí bezplatný antivirový program. Na rozdíl od předcházejících programů ho můžete používat nejen v domácnostech, ale i v malých firmách (do 10 počítačů). Ochrana, kterou MSE uživatelům poskytuje je na velmi vysoké úrovní, ať už jde o viry, nebo o spyware.

Pro zachování ochrany je třeba program pravidelně aktualizovat (lze samozřejmě automaticky). Malou nevýhodou je zaměření aplikace – omezuje se pouze na operační systém Windows, což je ale vzhledem k původu programu pochopitelné a většina uživatelů stejně tento OS využívá.

 • Ochrání před: viry, červy, trojany, spywarem
 • Hlavní výhody: nenáročný chod v rámci OS Windows, komplexní ochrana, zdarma i pro malé firmy
 • Výsledek v testu AV-Comparatives: Standard (zisk jedné hvězdy ze tří možných)

ESET Nod32 Antivirus

Od našich slovenských sousedů pochází antivirus ESET NOD32 Antivirus. Bezplatná verze antivirového programu má velmi přehledný interface, takže se hodí i pro úplné začátečníky. ESET NOD32 je dlouhodobě považován za jeden z nejkvalitnějších a nejspolehlivějších antivirů. Mimo tradičního skenování počítače nabízí i rezidentní ochranu a kontrolu příchozích emailů. Výborných výsledků dosahuje i v testech zaměřených na spotřebu systémových prostředků, takže váš počítač zbytečně nebude zpomalovat.

Jeho nevýhodou je pouze časově omezené licence zdarma – ESET můžete využívat 30 dnů bez placení, ale poté už si musíte zakoupit plnou verzi (kolem 1200 Kč na rok), nebo přejít k jinému antivirovému programu.

 • Ochrání před: viry, červy, trojany, spywarem, phishingem
 • Hlavní výhody: velmi nenáročný chod, komplexní ochrana, jednoduchý interface
 • Výsledek v testu AV-Comparatives: Advanced+ (zisk tří hvězd ze tří možných)

Značky

Podobné články

Nejlepší hudební přehrávače pro PC

Nejlepší hudební přehrávače pro PC

Internet věcí

Internet věcí

Test antivirů od AV-Comparatives

Test antivirů od AV-Comparatives

Windows 9 zdarma a s nabídkou Start na jaře 2015

Windows 9 zdarma a s nabídkou Start na jaře 2015

Návod na sdílení mobilního internetu pomocí Wi-Fi hotspotu

Návod na sdílení mobilního internetu pomocí Wi-Fi hotspotu

Antivir, který nezpomalí váš systém?

Antivir, který nezpomalí váš systém?

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 6 6 e 7 f  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce