stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9636
  • Uživatelů: 6592

Nejlepší hry pro mobily s Windows Phone (1. díl)

Autor: Redakce  |   Publikováno: 5.5.2014 | Zobrazeno: 9128x

Dnes se vrhneme, poprvé, na tenký led her pro Windows Phone. Trh, který je pod palcem Nokie a Microsoftu (vlastně už jen toho Microsoftu…), ale neustále roste, takže doufáme, že tím potěšíme dostatečný počet našich čtenářů.

Pokud fandíte i jiným platformám, určitě byste neměli minout některý z našich článků o hrách pro mobily a tablety.

Angry Birds

Jak neštěstí jednoho dokáže potěšit druhého, ukazují Angry Birds – jen díky tomu, že jim zlý prasečí král ukradl vajíčka s očekávanými potomky, jsme se dočkali této legendární herní série. Ale teď už vážně, Angry Birds pomalu finišují svoji první pětiletku, která byla nebývale úspěšná. Pozici nejhranější hry samozřejmě musela tahle finská taškařice opustit, ale o to kultovnější status si stihla vydobýt a to rozhodně není na konci s dechem. Jestliže znáte Angry Birds z jiných platforem, tak vás na WP ničím nepřekvapí, což však není důvod si tuhle trestnou výpravu do srdce prasečí říše pořádně znova neužít. Jestliže jste ještě s naštvanými opeřenci neměli to potěšení seznámit se, tak vůbec neváhejte a dejte jim šanci, litovat nebudete.

Sýrový svět

Stejně jako Angry Birds, i Sýrový svět spadá do vzácné kategorie her, které si vychutnáte, ať je vám 7, 37, nebo 70. Tentokrát jde o logickou hru pro celou rodinu české výroby. V roli malého myšáka musíte vyřešit desítky hádanek, které mají vždy jeden cíl, kus sýra. Hra se může pyšnit nádhernou grafikou a motivující hratelnosti, kdy se vám počítá počet kliknutí, na kolik dokážete každý level dokončit.

Subway Surfers

Jedním z nejoblíbenějších žánrů mezi mobilními hrami jsou „běhací“ tituly, které fungují vždy stejně. Vaše postavička automaticky běží kupředu a vy můžete jen uhýbat – doleva, doprava, nahoru, nebo dolů. Primitivní hratelnost překvapivě bohatě stačí, protože tady jde hlavně o reflexy a často precizní grafiku, která je tímhle přísným koridorem umožněna. Subway Surfers patří společně s Temple Run, nebo Despicable Me k vůbec nejpovedenějším a hlavně nejhranějším hrám svého žánru a tím i na mobilech/tabletech vůbec. V Subway Surfers si zahrajete za pořádné rošťáky, kteří sprejují po stěnách, utíkají podzemkou a skáčou po jedoucích vlacích.

Zachraň šneka

Ve hře Zachraň šneka se ocitnete v roli všemocného ochránce plžů, které ohrožují přírodní vlivy jako ostré slunce, nebo padající kameny. Na začátku každého kola máte k dispozici několik předmětů, které musíte ve správnou chvíli vhodit na správné místo, abyste dosáhli patřičného efektu, ať už ukrytí šneků před nebezpečím, nebo třeba sebrání hvězd pro dokončení levelu na „plný počet“. Hezky nakreslená grafika zpříjemňuje hraní a s roztomilými šneky se rozhodně nebudete nudit.

Where's My Water?

Další hra sázející na fyzikální hrátky, tentokrát ty vodní. Vaším úkolem je dopravit vodu do potrubí, které vede do vany krokodýla Swampyho, což je zpočátku docela snadné – prokopete se zeminou a je to, ale postupem času se přidávají různé překážky, nebo vedlejší úkoly, jako je sbírání těžko dostupných kačenek a podobně.

Robotek

Dnešní třetí pecka, která je vytvořená v České republice. Tentokrát je od světoznámých Hexage, což poznáte mimo jiné na první pohled podle grafiky s výrazným neonovým stylem. V Robotkovi si zahrajete proti mocným robotům, kteří ovládají svět. Souboje probíhají 1vs1 s tím, že kromě vaší základní jednotky lze vyvolávat další, které za vás bojují. Na začátku každého kola se musíte rozmyslet, kterou ze tří akcí vyberete – na výběr je právě vyvolávání spolubojovníků, mocné útoky, nebo ochrana/sabotáž. Po výběru typu akce si pak zatočíte, protože pod každý typ spadají tři konkrétní „útoky“, jejichž volbu už můžete ovlivnit pouze částečně. Díky tomu je každá bitva, každé kolo, tak trochu loterií, byť ve výsledku hraje hlavní roli vaše strategické myšlení a schopnost zvolit správný typ akce. Třešničkou na dortu je pak povedený online multiplayer.

Fruit Ninja

Další kultovní pecka, tentokrát o boji vašeho prstu proti zákeřnému ovoci, které si lítá vzduchem, jako by se nechumelilo. Hra je primitivní pro začátečníky, ale skuteční mistři v ní musejí nahrát mnoho hodin. Není totiž jednoduché vždy rozseknout ovoce tak, abyste dostali maximální počet bodů za efektní kombo. Navíc, ne všechno co létá, rozseknout se má, takže kromě nezřízeného masakru si musíte dávat i pozor, co to vlastně sekáte, jinak brzy dohrajete. 

Značky

Podobné články

iOS 7 beta pro iPhone: novinky a download

iOS 7 beta pro iPhone: novinky a download

Nejlepší hry pro iPad a tablety s Androidem zdarma

Nejlepší hry pro iPad a tablety s Androidem zdarma

Hra o trůny – nejen seriálový fenomén

Hra o trůny – nejen seriálový fenomén

Užijte si zábavu ve vysoké rychlosti - TOP 10 závodních mobilních her

Užijte si zábavu ve vysoké rychlosti - TOP 10 závodních mobilních her

Oprava chyby: Nelze nainstalovat do úložiště USB nebo SD card

Oprava chyby: Nelze nainstalovat do úložiště USB nebo SD card

Jak vypnout auto-play videí na Facebooku

Jak vypnout auto-play videí na Facebooku

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  f 1 c 8 7 c  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce