stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9705
  • Uživatelů: 6601

Proč si Messenger ode mě ptá nový PIN kód? Otázky a odpovědi

Autor: Redakce  |   Publikováno: 9.4.2024 | Zobrazeno: 404x

Na Facebook Messenger dorazila velká bezpečnostní novinka týkající se PIN kódu. Možná jste zaregistrovali, že vám Messenger při otevření na kterémkoli zařízení otevřel okno, kde jste si měli zvolit heslo. Proč tato změna? Ve zkratce jde o novou formu zabezpečení end-to-end, díky které budou zprávy synchronizovány napříč všemi vašimi zařízeními, PC i mobily a zároveň lépe chráněny.

PIN kód na Messengeru: Lepší zabezpečení vašich zpráv

Facebook dlouhé měsíce postupně testoval end-to-end zabezpečení konverzací, až jej spustil celoplošně. Konverzace jsou tak chráněny napříč všemi zařízeními, kde používáte Messenger pod jedním účtem.

Posílená ochrana uživatelů je hlavním důvodem, proč se k tomuto kroku společnost Meta odhodlala. Po přihlášení/otevření Messengeru tak na uživatele vyběhlo okno s výzvou k vytvoření Messenger PIN kódu. To je samozřejmě volitelné, ale o výhodách není pochyb a nevýhod je jen málo, pokud vůbec nějaké.

Co je Messenger PIN kód pro end-to-end zabezpečení?

Nový PIN kód na Messengeru je šestimístná číselná kombinace, kterou si nastavíte podle sebe v zobrazeném okně a následně se občas objeví výzva k jejímu zadání. To v případě, že se přihlašujete na jiném zařízení – například přecházíte z mobilu na PC nebo naopak. Toto heslo PIN chrání na Messengeru vaše konverzace a umožňuje jejich synchronizované zobrazení.

Bezpečné přenášení zpráv mezi mobilem, tabletem a PC je tou hlavní výhodou zabezpečení šestimístným kódem. Vaše zprávy tak zůstanou chráněny a máte k nim odkudkoli přístup. Zároveň se k nim ale nikdo nepovolaný nedostane.

Messenger heslo má své výhody. Má však i nevýhody?

Obrovským plusem je bezpečnější sdílení zpráv napříč zařízeními. PIN kód tak chrání vaše konverzace před neoprávněným přístupem. V případě, že si toto heslo nezvolíte, můžete přijít o přístup ke starším zprávám na nových zařízeních. Uvedeme příklad: Představte si, že si píšete s někým na mobilu, ale později se přihlásíte do Messengeru na počítači a chcete si přečíst, o čem jste si psali.

Pokud nemáte zvolený PIN kód, tyto zprávy se vám na PC vůbec nezobrazí a budou k dispozici pouze na zařízení, ze kterého jste je odesílali.

Díky end-to-end šifrování lze vytvořit bezpečné úložiště, které se postará o zálohování zpráv v konverzacích na dálku. Vy se tak dostanete k obsahu zpráv iv případě, že zařízení ztratíte nebo přejdete na nové. Díky PIN kódu lze v zařízeních chaty obnovit.

Jak vytvořit nový Messenger PIN?

Vytvoření a uložení Messenger PIN kódu je snadné a nezabere více než pár vteřin. Přihlaste se do svého účtu na Facebooku/Messengeru, přejděte do nastavení a zvolte možnost Bezpečné úložiště. Tam si zvolíte end-to-end přístupový kód, případně si počkejte, až na vás toto okno nevyběhne samé.

Jaké jsou další možnosti?

Neumíte se rozhodnout, zda vůbec tento kód potřebujete? Mějte na paměti, že bezpečnost je nade vše a synchronizování zpráv oceníte vždy, když budete chtít něco dohledat v konverzaci. Zabere to jen zlomek vašeho času a vaše zprávy zůstanou v bezpečí.

Kromě 6místného PIN kódu je možné zvolit i automatické vygenerování 40místného kódu, přičemž na mobilech je k dispozici možnost uložit tento přístupový klíč na Google Disk.

Váš kód tak bude uložen na Google účtu, čímž si můžete pomoci například při výměně chytrého telefonu za nový. Soubor s kódem si ale můžete také jednoduše přenést z jednoho Google účtu na druhý.

 

Často Kladené Otázky (FAQ)

1. Jaký je účel Messenger PIN?

  • Messenger PIN chrání přístup k vašim zprávám na Facebooku a v aplikaci Messenger, umožňující vám bezpečně přenášet zprávy mezi různými zařízeními.

2. Jak si mohu vytvořit Messenger PIN?

  • Přejděte do nastavení svého účtu na Facebooku nebo v aplikaci Messenger a najděte možnost "Bezpečné úložiště". Tam si můžete zvolit svůj 6místný PIN kód.

3. Co se stane, když si nevytvořím Messenger PIN?

  • Pokud si nevytvoříte Messenger PIN, můžete přijít o přístup ke svým starším zprávám na nových zařízeních a ztratíte možnost synchronizace zpráv.

4. Je důležité mít Messenger PIN?

  • Ano, Messenger PIN zajišťuje vaše zprávy před neoprávněným přístupem díky end-to-end šifrování a umožňuje bezpečně přenášet zprávy mezi zařízeními.

5. Jak mohu změnit nebo obnovit svůj Messenger PIN?

  • Přejděte do nastavení svého účtu na Facebooku nebo v aplikaci Messenger a najděte možnost "Bezpečné úložiště". Tam si můžete změnit nebo obnovit svůj Messenger PIN kód.

Značky

Podobné články

CCleaner nyní zlepšuje výkon počítačů. Starých i nových

CCleaner nyní zlepšuje výkon počítačů. Starých i nových

Minecraft zdarma ke stažení – jde to i legálně

Minecraft zdarma ke stažení – jde to i legálně

Nejlepší aplikace pro tablety I

Nejlepší aplikace pro tablety I

Jak otevřít zip soubor – programy na otevření zip archivu

Jak otevřít zip soubor – programy na otevření zip archivu

Nové ikony ve FIFA 23: Vše, co o nich potřebujete vědět

Nové ikony ve FIFA 23: Vše, co o nich potřebujete vědět

Nejlepší internetové prohlížeče pro tablety a smartphony

Nejlepší internetové prohlížeče pro tablety a smartphony

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  e 6 2 1 c 2  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce