stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 6522
  • Uživatelů: 5920

Přihlášení

zapomenuté heslo | nová registrace

Nejlepší programy pro zálohování dat

Autor: Jakub Dočkal  |   Publikováno: 1.3.2016 | Zobrazeno: 1578x

Zálohujte, zálohujte, zálohujte. Představte si, že máte na počítači data, která vám v případě nenávratné ztráty budou chybět. To není tak těžká představa – většina z nás takové věci na počítači má. Tvoříte něco? Máte v počítači uložené osobní fotografie? Nebo jenom „sejvy“ ze hry? Představa, že o ně přijdete, vás děsí, protože byste přišli o spoustu své práce, nebo o cenné vzpomínky? Tak si nic nepředstavujte, ale raději si uvědomte, že pokud máte tato data jen na jednom počítači, nejde o nějakou hypotetickou situaci, ale v podstatě 100% jistotu. Ano, přijdete o ně, dříve nebo později.

Jak zálohovat?

Základem pro zálohování je mít všechna důležitá data vždy ALESPOŇ na dvou místech zároveň – dva adresáře na jednom disku se opravdu nepočítají, dva různé disky v jednom počítači také ne. Trochu lepší je to s jedním diskem v počítači a jedním externím, tím předejdete většině rizik, ale ideální je mít alespoň jednu zálohu někde „pryč“, abyste byli pojištění i pro případy krádeže/záplavy/požáru… Využít můžete i různá cloudová úložiště, ale zde je problém s nahráváním velkého množství dat, což není zadarmo a podle vašeho připojení k internetu to může být i neřešitelný problém.

Pojďme se teď podívat na pár šikovných programů, které vám zálohování dokážou výrazně ulehčit.

EaseUS Todo Backup

Todo Backup je velmi komplexní software pro zálohování. Můžete si vybrat konkrétní složky i celé disky k zálohování, vytvářet zálohy souborů pro pozdější obnovení, ale i plánovat opakování zálohování, abyste nezapomněli na průběžné udržování aktuálních záloh.

FBackup

Program FBackup je funkčně hodně podobný výše popsanému Todo Backup, ale jeho prostředí je výrazně jiné a silně inspirované klasickým MS Wordem. Kromě běžných funkcí nabízí i zálohování právě upravovaných souborů, což se může hodit v případě, že moc nevěříte svému počítači, nebo dodavateli elektřiny.

Everyday Auto Backup

Oproti předešlým programům je Everyday Auto Backup hodně spartánský a to co do funkcí, tak hlavně prostředí. To se ale hodně povedlo, což oceníte hlavně při častém používání.

Macrium Reflect

Zajímavý program Macrium Reflect dokáže kromě obyčejného zálohování i vytvořenou zálohu ihned vypálit na disk, ať už CD, DVD nebo Bluray. Prostředí je klasické a inspiruje se ve Windows (nejvíce asi XPčkovém) průzkumníkovi souborů. Navíc dokáže při zálohování pracovat i s XML soubory a export reportu zvládá do formátu HTML.

Značky

Podobné články

Start menu pro Windows 8

Start menu pro Windows 8

Nejlepší hudební přehrávače pro PC

Nejlepší hudební přehrávače pro PC

Nejlepší antivirové programy na stáhnutí zdarma

Nejlepší antivirové programy na stáhnutí zdarma

Windows 10 – upgrade zdarma již zítra

Windows 10 – upgrade zdarma již zítra

Výkonnostní test antivirů - říjen 2016

Výkonnostní test antivirů - říjen 2016

AV-Comparatives test antivirů – září 2014

AV-Comparatives test antivirů – září 2014

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  0 d 7 5 b f  :
 
Vzkaz:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)