stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9289
  • Uživatelů: 6548

Nejlepší programy pro zálohování dat

Autor: Redakce  |   Publikováno: 1.3.2016 | Zobrazeno: 6882x

Zálohujte, zálohujte, zálohujte. Představte si, že máte na počítači data, která vám v případě nenávratné ztráty budou chybět. To není tak těžká představa – většina z nás takové věci na počítači má. Tvoříte něco? Máte v počítači uložené osobní fotografie? Nebo jenom „sejvy“ ze hry? Představa, že o ně přijdete, vás děsí, protože byste přišli o spoustu své práce, nebo o cenné vzpomínky? Tak si nic nepředstavujte, ale raději si uvědomte, že pokud máte tato data jen na jednom počítači, nejde o nějakou hypotetickou situaci, ale v podstatě 100% jistotu. Ano, přijdete o ně, dříve nebo později.

Jak zálohovat?

Základem pro zálohování je mít všechna důležitá data vždy ALESPOŇ na dvou místech zároveň – dva adresáře na jednom disku se opravdu nepočítají, dva různé disky v jednom počítači také ne. Trochu lepší je to s jedním diskem v počítači a jedním externím, tím předejdete většině rizik, ale ideální je mít alespoň jednu zálohu někde „pryč“, abyste byli pojištění i pro případy krádeže/záplavy/požáru… Využít můžete i různá cloudová úložiště, ale zde je problém s nahráváním velkého množství dat, což není zadarmo a podle vašeho připojení k internetu to může být i neřešitelný problém.

Pojďme se teď podívat na pár šikovných programů, které vám zálohování dokážou výrazně ulehčit.

EaseUS Todo Backup

Todo Backup je velmi komplexní software pro zálohování. Můžete si vybrat konkrétní složky i celé disky k zálohování, vytvářet zálohy souborů pro pozdější obnovení, ale i plánovat opakování zálohování, abyste nezapomněli na průběžné udržování aktuálních záloh.

FBackup

Program FBackup je funkčně hodně podobný výše popsanému Todo Backup, ale jeho prostředí je výrazně jiné a silně inspirované klasickým MS Wordem. Kromě běžných funkcí nabízí i zálohování právě upravovaných souborů, což se může hodit v případě, že moc nevěříte svému počítači, nebo dodavateli elektřiny.

Everyday Auto Backup

Oproti předešlým programům je Everyday Auto Backup hodně spartánský a to co do funkcí, tak hlavně prostředí. To se ale hodně povedlo, což oceníte hlavně při častém používání.

Macrium Reflect

Zajímavý program Macrium Reflect dokáže kromě obyčejného zálohování i vytvořenou zálohu ihned vypálit na disk, ať už CD, DVD nebo Bluray. Prostředí je klasické a inspiruje se ve Windows (nejvíce asi XPčkovém) průzkumníkovi souborů. Navíc dokáže při zálohování pracovat i s XML soubory a export reportu zvládá do formátu HTML.

Značky

Podobné články

Jak zrychlit počítač - nejlepší programy na zrychlení PC

Jak zrychlit počítač - nejlepší programy na zrychlení PC

Jak nahrát hudbu do iPhonu přes iTunes

Jak nahrát hudbu do iPhonu přes iTunes

Výkonnostní test antivirů - říjen 2016

Výkonnostní test antivirů - říjen 2016

Jak zjistím heslo k domácí Wi-Fi síti?

Jak zjistím heslo k domácí Wi-Fi síti?

Jaký je nejlepší antivirus roku 2017?

Jaký je nejlepší antivirus roku 2017?

Jak otevřít zip soubor – programy na otevření zip archivu

Jak otevřít zip soubor – programy na otevření zip archivu

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  4 1 5 4 0 8  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce