stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9708
  • Uživatelů: 6601

Nejlepší vědomostní kvízy na mobil pro celou rodinu

Autor: Redakce  |   Publikováno: 21.4.2022 | Zobrazeno: 5380x

Kvalitně zpracovaný vědomostní kvíz je skvělou příležitostí, jak si odpočinout, procvičit mozek i se něco nového naučit. Mobilní zařízení pak představují ideální platformu, na které takové kvízy hrát, protože si je hráči mohou vzít kamkoli. Na některé je potřeba připojení k internetu, jiné lze hrát i offline a je na každého preferencích, co si vybere.

Někomu vyhovuje hrát o samotě a dozvědět se něco nového, jiný zase potřebuje soutěžit online, posouvat se v žebříčcích a porážet soupeře. Naštěstí jsou v obchodě Google Play a Apple Store stovky kvízů, ze kterých jsme vybrali ty nejlepší. Některé vyžadují všeobecné znalosti, jiné se specializují na konkrétní oblasti jako geografie, vlajky, hudba, loga značek, čeština nebo hlavní města.

S kvalitním mobilním kvízem se pobaví jak dospělí, tak i děti díky své přidané hodnotě získávání znalostí vedle zábavy. Často to ale není jen o tom správně odpovědět, protože mnohé z kvízů nabízejí také doplňkové informace ke správným odpovědím. Načerpat nové informace a znalosti se tak dá i během cesty do práce či školy, tak na záchodě nebo před spaním v posteli. Které vědomostní kvízy by tedy neměly chybět ve vašem Android či iOS mobilním zařízení?

Quizefy

Originální vědomostní kvíz Quizefy ti přinese zábavu i možnost naučit se spoustu nových věcí. Jeden z nejlepších mobilních kvízů se zaměřuje na hraní ve skupinách, takže můžeš hrát s přáteli, když si spárujete ID.

Na výběr máte 3 možnosti hry, kdy si můžete vybírat téma otázek a soutěžíte proti vlastnímu nejvyššímu skóre, případně si zahrajete proti jednomu reálnému protivníkovi nebo využijete možnost hrát proti přátelům ve skvělé skupinové znalostní terapii.

Za nahrané skóre získáváte odznaky, posouváte se v tabulkách nebo si profil vylepšíte vlaječkami. Užijte si témata jako hudba minulosti, biologie, video hry, jídlo, geografie, lidé a svět, seriály a mnoho dalších.

Quizefy pro Android ke stažení zdarma

QuizzLand

Ve výběru nejlepších online znalostních kvízů rozhodně nemůže chybět ani QuizzLand. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších her tohoto typu na Android a iOS zařízeních, kde hráči najdou přes 50 tisíc otázek. Vše je navíc v češtině nebo češtině podle toho, odkud je hra stahována.

QuizzLand je navržen jako bludiště, kde musíte správně odpovídat na otázky a dostat se ze startu do cíle. Každá úroveň nabízí přes 10 otázek a dobrou zprávou je, že úrovní jsou tisíce. Podstatnou informací je i to, že nemusíte na všechny dotazy v jednotlivých levelech odpovídat, ale stačí si vybrat jen ty, které vedou k dokončení levelu.

Za správné odpovědi získáváte odměny v podobě herní měny, kterou následně využijete na pomůcky 50:50, dvojitá šance nebo přeskočit otázku. Při každé otázce se zobrazí po jejím zodpovězení i vysvětlení, které je naučné a rozšíří hráčům obzory. Kromě kvízových otázek jsou připraveny i minihry zaměřené na postřeh a představivost. Z hlediska zpracování kvízu, tematických okruhů a možnosti komentování pod otázkami nemá QuizzLand konkurenci.

QuizzLand pro Android a iPhone ke stažení zdarma

Flags and Capitals of the World Quiz

Kvíz s vlajkami je na mobilech stálicí a Flags and Capitals of the World Quiz je opravdu výjimečně zpracován. Kromě hádání vlajek bude třeba hádat i hlavní města zemí. Příjemná grafika, poutavé zpracování a hra na body. Co chtít víc od znalostního kvízu zaměřeného na geografii?

Celá hra Flags and Capitals of the World Quiz je rozdělena na 11 levelů, které se dále dělí na 5 typologicky odlišných sektorů. Ve hře lze hádat přes 200 vlajek a stejný počet hlavních měst. Kromě toho si hráči budou lámat hlavu is oficiální měnou v zemi, což k vlajkám a hlavním městům neodmyslitelně patří.

Na každou odpověď je časový limit, aby nebylo možné podvádět na internetu. Každá otázka nabízí 4 možnosti. Hra je ideální k procvičování geografických znalostí, učení nebo jako doplňková činnost na hodinách geografie.

Flags and Capitals kvíz ke stažení zde

Seterra Geography

Při geografii ještě zůstaneme, protože mobilní aplikace Seterra Geography nabízí o něco jinak herní zážitek. Původně šlo o webovou verzi, která se rozšířila na mobilní zařízení a hráči si tak mohou užívat moderního zpracování kdekoliv.

Vědomostní kvíz Seterra Geography dovoluje hráčům hádat hlavní města po celém světě, vlajky zemí, slepou mapu států, význačné lokality zemí, řeky, průplavy, nejvyšší hory světa a pod. Při práci s mapou lze daná místa přiblížit. Hra je samozřejmě na čas a hráčům se počítá procentuální úspěšnost odpovědí. Seterra Geography je k dispozici i bez připojení k internetu, čímž se lze zbavit reklam.

Seterra Geography pro Android a iOS ke stažení zdarma

Dobyvatel

Kdo by neznal ikonickou českou hru Dobyvatel, která je kromě znalostního kvízu i strategickou hrou? Mapa České republiky je rozdělena na oblasti, které si hráči mezi sebou musí obsazovat a zabírat. Činí tak jedině správnými odpověďmi na otázky a vždy musí taktizovat, aby zabrali co největší území.

Dobyvatel je online hrou, kde se proti sobě utkají reální soupeři a snaží se o získání co největší části mapky. Výhodou hry je podpora multiplatformního připojení, takže mezi sebou mohou hrát hráči z mobilů také na PC či webových prohlížečů. Stačí k tomu jedině internetové připojení.

Vedle soutěžení je ale ve hře i další oblast, kterou je město. To má každý hráč vlastní a tam si může vylepšovat budovy, které mu přidávají do soubojů různé bonusy a pomůcky jako našeptávač nebo odstranění několika možností při sázení. Veškerý obsah je navíc v češtině a mnoho otázek je orientováno tak, aby si užili dospělí i děti. Dobyvatel je znalostním kvízem pro ty soutěživější.

Mobilní verze hry Dobyvatel ke stažení zde

Guess The Song - Music Quiz

Milujete hudbu a rádi si sem tam odskočíte na nějaký hudební kvíz do podniku? Udělejte si takovou seanci i doma se hrou Guess The Song - Music Quiz, kde budete, jak je asi jasné, hádat písně a jejich interprety. Na všechno máte stanovený časový limit a tak se snažíte být co nejrychlejší.

Výhodou hry Guess The Song - Music Quiz je, že tematicky pokrývá sice hudbu, ale zato nejpestřejší žánry jako rap, rock, jazz, pop, letní hity, ale také hudbu od 60. let po současnost. Kromě toho klade důraz také na ženské zpěvačky či love songy a mnoho dalších.

Nejen že se i něco naučíte, ale i vyslechnete skvělou hudbu a možná objevíte i něco nového, co jste ještě neslyšeli. Hrát lze o samotě nebo v módě pro dva.

Guess The Song hudební kvíz ke stažení zde

Slovo Cestování

Opět hra se slovíčky a opět vědomostní kvíz v jednom. Slovo Cestování prověří vaše znalosti i schopnost tvořit z písmenek slova, která musí samozřejmě pasovat jako odpověď na otázku. Háček je v tom, že slovíčka musíte navazovat na sebe a od těch nejlehčích se postupně dostanete k náročnějším kombinacím.

Slovo Cestování ke stažení pro Android zde

A jelikož jde o hru s tématikou cestování, na pozadí se zobrazují krásné obrázky určovaných lokalit. Na hráče čeká přes 2000 levelů a tisíce slov k uhodnutí. Pro někoho může být výhodou, že hra není omezena časovým limitem.

Značky

Podobné články

Zrušte si Facebook: Podrobný návod, jak smazat nebo deaktivovat účet

Zrušte si Facebook: Podrobný návod, jak smazat nebo deaktivovat účet

Retro fotky originálně a jednoduše: 3 skvělé aplikace s nádechem minulosti

Retro fotky originálně a jednoduše: 3 skvělé aplikace s nádechem minulosti

WhatsApp konečně umožňuje editovat odeslané zprávy. Jak na to?

WhatsApp konečně umožňuje editovat odeslané zprávy. Jak na to?

Minecraft zdarma ke stažení – jde to i legálně

Minecraft zdarma ke stažení – jde to i legálně

World of Tanks Generals (WoTG) je nová karetní hra pro PC a tablety

World of Tanks Generals (WoTG) je nová karetní hra pro PC a tablety

Nejlepší mobilní hry pro Android a iPhone roku 2023

Nejlepší mobilní hry pro Android a iPhone roku 2023

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  a c 3 1 5 0  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce