stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9633
  • Uživatelů: 6591

Zachraň šneka 2 – další povedená česká hra na mobily

Autor: Redakce  |   Publikováno: 28.4.2015 | Zobrazeno: 3983x

Pokračování úspěšné prvotiny herního studia Alda Games rozšiřuje původní principy ve všech směrech, zatímco ponechává příjemnou cenu – je zcela zdarma. Od klasické logické hry založené na poměrně realistické fyzice padajících předmětů ušel druhý díl velký kus cesty a stal se svébytným titulem, který přináší spoustu zajímavých nápadů.

V pořadí už pátá hra brněnského studia se opět vrací k problematice ochrany životního prostředí, konkrétně k péči o osudem zkoušené zahradní plže, jejichž křehká ulita nedokáže zabránit nedobrovolným odchodům na onen svět z rukou nevypočitatelných katastrof. Jednoduše, opět budete zachraňovat šneky před hrozivou smrtí.

Princip hry zůstává nezměněn – šnek je umístěn v nebezpečné poloze na nebezpečném místě a vy ho musíte ochránit tím, že ho schováte, aby na něj nic nespadlo. Toho docílíte házením předmětů na herní plochu – a vzhledem k chytře navrženým levelům má celé vaše počínání charakter logické hry.

Změny v druhém díle

Změn a vylepšení není málo. Hra je nově rozdělena do tří naprosto odlišných prostředí, pravěku, osmnáctého století a budoucnosti, kde na šneka čekají nové hrozby a na vás zase nové prostředky, jak mu dopomoci k přežití. Zachránit šneka tak musíte celkem v 60 levelech (3x20), což je oproti minulému dílu pořádný nášup. Navíc každé prostředí využívá unikátní mechaniky – zatímco v pravěku si vystačíte s různými povrchy (sliz, led, oheň) a některými primitivními nástroji, v industriální době využijete hlavně páru a v budoucnosti třeba lasery a teleporty.

Zcela přepracována byla také grafika, která podporuje například skiny šnečí ulity, takže si svého plže můžete personalizovat. Na Androidu také oceníte vibrační odezvu, která kolizím mezi objekty přidává na hmatatelné atraktivitě (lze vypnout). A když se zaseknete, můžete použít nápovědy, které máte v některých levelech možnost získat – naštěstí jsou úrovně postaveny tak, že se stačí pořádné zamyslet a i ty nejtěžší nakonec rozlousknete. Ostatně od toho tu přece logické hry jsou.

Speciální edice u příležitosti MS v hokeji

Vývojáři z Alda Games se rozhodli využít speciální příležitosti, kterou je pořádání MS v ledním hokeji v České republice. Výsledkem je hokejová edice hry pro Android, která je spuštěna se startem mistrovství, tedy v pátek 1. května. Součástí je nová ikona a bezplatný skin pro šneka, obojí v hokejovém a vlasteneckém duchu.

Značky

Podobné články

HBO max přichází do Česka. Jaká je cena, kvalita obrazu a čím se liší od HBO Go?

HBO max přichází do Česka. Jaká je cena, kvalita obrazu a čím se liší od HBO Go?

Kvarteto nejlepších hudebních přehrávačů pro váš mobil

Kvarteto nejlepších hudebních přehrávačů pro váš mobil

Download beta iOS 8 pro vývojáře

Download beta iOS 8 pro vývojáře

Na mobily míří nová licencovaná strategická hra ze světa Pána prstenů

Na mobily míří nová licencovaná strategická hra ze světa Pána prstenů

Nejlepší rodinné mobilní aplikace a hry

Nejlepší rodinné mobilní aplikace a hry

Pixwords nápověda

Pixwords nápověda

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  5 c 1 9 4 1  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce