stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9141
  • Uživatelů: 6538

Online světy pro blízkou budoucnost

Autor: Redakce  |   Publikováno: 1.7.2013 | Zobrazeno: 14462x

Příznivci online her na hrdiny to dnes nemají snadné. Musejí si totiž vybírat z nepřeberného množství zajímavých a navzájem velmi odlišných titulů. Na jeden se nejlépe dívá, druhý poskytuje nejuspokojivější zážitky ze soubojů, třetí má zajímavý příběh, a pak je tu ještě nejméně desítka AAA MMORPG her, které jsou prostě lákavé jako celek, byť ničím nevyčnívají. Navíc jsou všechny zdarma. Proto jsme si pro vás připravili žebříček, abyste si snáze vybrali tu nejlepší hru. U každé ale uvedeme i její nejsilnější a nejslabší stránky, abyste se sami rozhodli, která vám sedí nejvíce, a samotné číslování tedy berte s rezervou. Zároveň upozorňujeme, že ani hra, která náš žebříček uzavírá, není špatná – je jen nejhorší z nejlepších, které se do našeho výběru dostaly.

7. AION

Nešťastně si šťastné číslo vytáhl AION a to právem. Jeho kvality jsou nesporné, ať už jde o grafiku, nebo obsah, ale v příliš mnoha ohledech nás jednoduše zklamal. Je to obyčejný korejský grind, souboje jsou klasické (=trochu nudné) a ke všemu má ještě v Evropě nevhodně zvolený byznys model.

Vyniká: skvělou grafikou a leteckými mounty
Propadá: neférovým free-to-play modelem a grindováním

6. C9

Ačkoliv milujeme způsob, kterým se v C9 bojuje, jednoduše to nestačí. A to hlavně z důvodu, že existují i jiné hry, které ke stejně kvalitnímu soubojovému systému přidávají i něco navíc, nebo ho naopak dotahují do ještě vyšších dimenzí.

Vyniká: hack and slash soubojovým systémem a grafikou
Propadá: repetitivností a celkovou nedotažeností prvků kromě soubojů a gildovního systému

5. Lord of the Rings Online

Tohle letité MMORPG je stále populární a není se co divit. Milovníci Středozemě nemají jinou možnost a množstvím obsahu už jde o hru takřka nekonečnou. Zastaralá grafika může ale odradit, stejně jako zásadní osekání hry pro neplatiče. Příznivci tradičních MMORPG typu World of Warcraft ale budou nadšeni.

Vyniká: množstvím obsahu (v placené verzi) a funkčními mechanikami
Propadá: v grafice

4. Vindictus

Vindictus je hlavním důvodem, proč je C9 v našem žebříčku až tak hluboko. Taktéž se zaměřuje pouze na soubojový systém, ale dotahuje ho do absurdní dokonalosti a je správné „over the top“. Nenabízí vůbec nic navíc, ale to nevadí, protože souboje jsou v něm nesmírně návykové a postačují k tomu, abychom si tohle free-to-play hack and slash online RPG zamilovali.

Vyniká: grafikou a bezkonkurenčním soubojovým systémem
Propadá: v nutnosti grindovat a tom, že to vlastně není MMORPG, ale spíše multiplayerová instancovaná rubačka

3. Tera

Bronzovou medaili si odnáší Tera, i když kterákoliv z TOP3 her by mohla stejně snadno být i zlatá, jde jen o to, co preferujete. Tera je jednoznačně nejkrásnějším MMORPG dneška, ať už si projdete placené, nebo free-to-play hry. Nemá tedy konkurenci ani v našem žebříčku. Zároveň do plnohodnotných epických MMORPG přináší i akční soubojový systém. Nejde sice o pravý hack and slash jako u C9 a Vindictus, ale pořád jde o mnohem intenzivnější zážitek, než z tradičních soubojů typu „stůj na místě a mačkej skilly“. Povedl se i příběh a detaily charakterů a oblečení/zbrojí jsou prostě neuvěřitelné. Trochu zamrzí tradiční nešvar korejských MMO her, tedy nutnost grindování (tady aspoň questového grindování).

Vyniká: fantastickou grafikou, soubojovým systémem a celkovou vyvážeností herních mechanismů
Propadá: v ničem, ale grindování se nevyhnete

2. RIFT

RIFT je druhý, protože přináší nejmodernější inkarnaci tradičních „wowkoidních“ MMORPG. Grafika, souboje, příběh, herní mechanismy, vše je dokonale vyváženo, nic nechybí. V některých ohledech, hlavně náhodných útocích z RIFTů, je navíc poměrně originální a strom povolání a schopností se povedl na jedničku. Těžko říct, proč se i RIFT musel vydat cestou free-to-play, komunita je zřejmě vyčerpána dlouholetou závislostí na World of Warcraft. Jestli má některé MMORPG potenciál ho nahradit na trůnu, pak je to právě RIFT.

Vyniká: systémem povolání a výjimečnou dotažeností všech herních prvků i naprosto férovým free-to-play modelem
Propadá: v ničem (ale fanoušci akčních soubojů si na své nepřijdou)

1. Star Wars: The Old Republic

Všechny tři hry na čele žebříčku mají mnoho společného. Nejprve byly placené, vkládaly se do nich velké naděje a nakonec šlo tak trochu o propadák (co se počtu hráčů týče). Přesto jde o výjimečné hry, které stojí za pozornost. Star Wars: The Old Republic to u nás vyhrál z důvodu, že se do budoucna hodně zlepší a do té doby si můžete užívat propracovaný svět a válečné střetnutí Sithů, Jediů, Republiky a Iméria. Rukopis Bioware totiž znamená, že zatímco jde o spíše jen lehce nadprůměrné MMO, jako příběhové RPG obstojí na jedničku. Trochu jen zamrzí, že zdarma je pouze základní hra a přídavky se musejí dokupovat a i v ostatních oblastech jsou neplatiči lehce znevýhodněni.

Vyniká: příběhem, světem a potenciálem, stát se kromě skvělého RPG i výbornou onlinovkou
Propadá: v množství obsahu pro hard-core fanoušky MMORPG

Značky

Podobné články

E3 2018 hry a trailery online – AC Odyssey, Cyberpunk 2077

E3 2018 hry a trailery online – AC Odyssey, Cyberpunk 2077

Minecraft crafting - návod na výrobu dveří, cihel a postele

Minecraft crafting - návod na výrobu dveří, cihel a postele

Výběr 12 nejlepších sportovních her a herních sérií pro rok 2022

Výběr 12 nejlepších sportovních her a herních sérií pro rok 2022

F1 2022 přinese řadu skvělých novinek – nové tratě, splitscreen či virtuální realitu

F1 2022 přinese řadu skvělých novinek – nové tratě, splitscreen či virtuální realitu

Máme všechny podstatný informace o nové RTS Stronghold: Warlords

Máme všechny podstatný informace o nové RTS Stronghold: Warlords

Valorant při oficiálním vydání i s novým trailerem a postavou!

Valorant při oficiálním vydání i s novým trailerem a postavou!

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  9 6 d 7 6 0  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce