stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9708
  • Uživatelů: 6601

Známe datum vydání kontroverzní i očekávané RPG Diablo Immortal

Autor: Redakce  |   Publikováno: 13.5.2022 | Zobrazeno: 2291x

Herní titul Diablo Immortal se stal poměrně kontroverzním tématem již od jeho oznámení tvůrci v roce 2018. K hráčům dorazí v podobě mobilní hry na Android i iOS a přivítáme i počítačovou verzi, jejíž oznámení je nečekané, ale o to víc vítáno.

Nové dílo z Diablo Immortal od vydavatelství Blizzard Activision bude oficiálně spuštěno ještě v roce 2022 a to 2. června (pravděpodobně). Již nyní je možné zaregistrovat se do hry a vytvořit si herní účet na zařízení Google a Apple.

Herní počin Diablo Immortal je již od představení terčem kontroverzí. Je to způsobeno zejména tím, že fanoušci prostě nepřijali hru s otevřenou náručí. Důvodem je totiž samotné vydání hry, které hráči nechtěli a hlavně ho nečekali. Většina si totiž přála pokračování Diablo 4 nebo remaster Ďábla 2, a když Blizzard oznámil Diablo Immortal, mnozí zůstali zaskočeni.

Někteří hráči už dokonce označili hru za strašlivý cash grab od Blizzardu, který už neví, jak má nahrabat peníze. Mnozí také nazvali Diablo Immortal reskinem hry Endless Of God od vydavatelství NetEase. Vydavatelství NetEase se od oznámení nového Ďábla spojilo s Blizzardem, aby pomohlo právě nový, „nesmrtelný“ titul.

Od oznámení před pěti lety bylo dosud dostupných několik beta verzí hry, které hře získaly o něco lepší reputaci a díky nim hra nemusí vypadat naoko tak špatně, jak všichni říkají. Pozitivní hodnocení jsou však doplněna obavami týkajícími se zpeněžení nebo nákupů ve hře.

Blizzard Entertainment má za sebou kopec skvělých titulů

Blizzard Entertainment, Inc. je americké herní vydavatelství, které se podílí na vytváření počítačových her se sídlem v americkém státě Kalifornie v Irvinu. Blizzard Entertainment má také dceřinou společnost, kterou evidujeme od 8. února 1991 pod názvem Silicon & Synapse, Inc.

Společnost se ze začátku soustředila na výrobu herních portů pro různá jiná herní vydavatelství a studia. V roce 1993 začala s vývojem vlastního softwaru, kde jsme mohli vidět hry jako Rock n' Roll Racing a The Lost Vikings.

Ve stejném roce se společnost přejmenovala na Chaos Studios, Inc. a jméno Blizzard Entertainment dostala až po akvizici distributorem Davidson & Associates. Po tomto období Blizzard vydal hru Warcraft: Orcs & Humans.

Od té doby má Blizzard Entertainment na svém kontě několik herních pokračování včetně velmi populární multiplayer RPG hry World of Warcraft z roku 2004. Kromě WoW vytvořil Blizzard tři další velmi známé herní tituly, které otřásly světem a to Diablo, Overwatch a Strarcraft.

Nejnovější výtvory vydavatelství Blizzard jsou herní rozšíření Diablo lll Reaper of Souls, karetní online hra Hearthstone, multiplayer online aréna Heroes of the Storm, třetí a poslední expanze StarCraft ll: Wings of Liberty, herní přestřelka z pohledu první osoby Overwatch a osmé rozšíření Warcraft. Všechny zmiňované hry jsou dostupné na herní online službě Battle.net.

Od roku 2018 začali lidé velmi intenzivně řešit společnost Blizzard Entertainment a může za to série nepřijatých herních výtvorů, kontroverze mezi hráči a nevhodné chování vůči předním zaměstnancům Blizzardu.

Společnost Blizzard pořádá každý rok herní konference s názvem Blizzcon. První Blizzcon se konal v říjnu 2005 v Anaheim Convention Center v Anaheimu v Kalifornii. Konference nabízí spoustu oznámení nových her, ukázek z připravovaných her a něco z obsahu Blizzard Entertainment. Dostupné jsou rovněž sekce otázek a odpovědí a diváci se mohou pravidelně těšit i na cosplay soutěže nebo hratelné verze různých her z dílny Blizzardu.

Diablo Immortal – jaká jsou očekávání?

Diablo Immortal můžeme definovat jako akční hru, kde se postavíme proti různým démonům, kteří k nám přišli na návštěvu z pekla. My se je pak snažíme porazit a překazit ďábelské plány Ďábla a jeho hrůzostrašných učedníků.

Hru si vychutnáme z perspektivy shora dolů, což nabízí pěkný pohled na padající démony kterými se ve hře prosekáváme. Když se nám podaří skolit démona, budeme odměněni lootem, který je samozřejmě velmi důležitý a umíme ho využít k vyzbrojení naší herní postavy.

K dispozici nám bude také klasický formát levelování a vlastní přizpůsobení pro zlepšení zážitku z tohoto herního žánru. Bohužel nám tvůrci zatím nepředstavili žádné zvláštní a převratové novinky, které jsme neviděli už ve starších Diablo počinech, takže nic extra z oblasti novinek není třeba čekat.

Diablo Immortal se zatím příliš neliší od jiných her ze série Diablo. U Diablo Immortal si povídáme o prvním pokračování série od rozšiřujícího balíčku pro Diablo III v roce 2014.

Série Diablo je tady s námi už pořádně dlouho

Jak jsme již zmiňovali, Diablo Immortal se stalo velmi kontroverzním tématem a stejně na tom bylo i samotné Diablo lll z roku 2012. Mluvilo se o něm hlavně z důvodu přetížení serverů, na které se bylo skoro nemožné dostat.

Podobný problém se řešil iu herního počinu Lost Ark, kde to však dopadlo poměrně dobře a nemluvilo o tom v takovém rozsahu, jako o chybě Blizzardu z roku 2012.

Diablo lll obsahovalo trh, kde jsme si uměli zakoupit opravdu vzácné předměty, které by u sebe uvítal vskutku každý. Problémové byly pouze nákupy, které bylo možno realizovat pouze reálnými penězi. Vedlo to až k tomu, že trh byl později kvůli stížnostem s příchodem expanze Reaper Of Souls odstraněn.

Doposud nejnovější hrou z ďábelské série je Diablo 2 Resurrected, které je venku poměrně krátkou dobu od 23. září 2021.

Diablo 2 Resurrected se těší převážně pozitivním recenzím, na rozdíl od jeho budoucího sourozence Diablo Immortal, který to velmi ošklivě schytal a to ještě ani není na světě. Diablo 2 Resurrected najdeme na platformách Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4 a PC.

Bude Diablo Immortal zdarma?

Ano, Diablo Immortal bude dostupné zcela zdarma, a to i díky tomu, že patří mezi mobilní hry, které nejsou spojovány s Apple Arcade. Jak je však u vydavatelství NetEase docela známo, tak dost pravděpodobně můžeme očekávat v Diablo Immortal možnost nákupu různých, jistě velmi zajímavých a potřebných předmětů, za které si někdy zeptají docela velké částky.

Ale tak společnost NetEase přece jen z něčeho musí zaplatit drahou večeři v luxusní restauraci pro zaměstnance. Hráči, kteří již měli možnost otestovat si beta verzi nového Ďábla, si velmi často stěžují na problém s hrou, který patří u NetEase k normálu a stejným problémům trpí i spousta jiných her od této společnosti.

Problémem jsou neustále vyskakující otravná upozornění a reklamy, které však pro tvůrce představují velmi důležitou část příjmů.

Kromě reklam nám během hry vyskakují i červená upozornění, která si od nás budou ptát povolení o shromažďování informací, které jim však můžeme zamítnout stejně jako otravná upozornění.

Tento problém patří mezi běžné stížnosti ať už v beta verzích Diabla Immortal, nebo v skoro všech herních počinech na podobný způsob. Upozornění však mají svůj důvod – je to proto, aby vývojáři udrželi své hráče ve hře a aby odvraceli zrak od jiných her a udrželi je ve fantasy světě.

Diablo Immortal a počítače

Vydavatelství Blizzard se svých hráčů zeptalo jednoduchou otázku „Máte telefony, že?“, za kterou utrpěli opravdu velký výsměch, který se přidal k vlně kritiky za oznámení Diabla Immortal namísto Diabla 4 nebo remasteru Diabla 2.

Od roku 2018 se stále více začala používat známá aplikace Bluestacks, která umožňuje hrát naše oblíbené mobilní hry jako Clash Royale nebo Brawl Stars na počítačích. Bluestacks totiž nabízí kompletní obsah Google Play obchodu, kde lze přidat i náš vlastní Google Play účet.

Zahrnuje to i používání myši, klávesnice a ovladače ve hrách, kde to nikdy předtím možné nebylo. Jak Blizzard podrobně popsal ve svém blogu, kde oznámil PC verzi Diabla Immortal, tak se všemi způsoby chce vyhnout aplikaci Bluestacks a raději si vytvoří vlastní PC verzi hry.

Ve stejném oznámení jsme také obdrželi informace o tom, jak to bude s myšmi, klávesnicemi a ovladači a dozvěděli jsme se také, jak bude PC verze vypadat na lepších a kvalitnějších monitorech, které nabízejí opravdu prémiový obraz.

Diablo 4

Pokračování titulu Diablo 3 je i přes velkou aktivitu Blizzardu v poslední době stále poměrně daleko. Nemá ještě ani oficiální datum vydání a můžeme s naprostou jistotou říci, že letos se ho určitě nedočkáme. Je možné, že za to může odkup Activision Blizzard společností Microsoft. Tato informace však zatím není potvrzena, ale ani vyvrácena. Každopádně je pravděpodobné, že Diablo 4 s datem vydání na PC přijde i na Xbox.

Rok 2022 a Blizzard

Je vidět, že společnost Blizzard se v roce 2022 nefláká a pracuje na novinkách, které mají něco do sebe. Spolu s Diablo Immortal, které je naplánováno na 2. června, společnost vydává i beta verzi Overwatch 2. Ta byla spuštěna již 26. dubna, ale podobně jako Diablo 4, ani Overwatch 2 ještě nemá oficiální datum vydání. Blizzard se ovšem kromě her chystá vydat i další expanzi do World of Warcraft do konce letošního roku.

Značky

Podobné články

Call of Duty: Black Ops 4 Blackout je ke stažení zdarma

Call of Duty: Black Ops 4 Blackout je ke stažení zdarma

Nejlepší Tower Defense strategické hry na tablet

Nejlepší Tower Defense strategické hry na tablet

Užijte si zábavu ve vysoké rychlosti - TOP 10 závodních mobilních her

Užijte si zábavu ve vysoké rychlosti - TOP 10 závodních mobilních her

Jak vyřešit chybu přihlášení 409 do služby Spotify: Rychlé opravy

Jak vyřešit chybu přihlášení 409 do služby Spotify: Rychlé opravy

Dostane Counter-Strike 2 nový a efektivnější anti-cheat systém?

Dostane Counter-Strike 2 nový a efektivnější anti-cheat systém?

Oblíbený video editor LumiaFusion z iOS je k dispozici i pro Android zařízení

Oblíbený video editor LumiaFusion z iOS je k dispozici i pro Android zařízení

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  0 9 b 2 2 9  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce