stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8421
  • Uživatelů: 6362

Medieval Engineers – z vesmíru do středověku

Autor: Redakce  |   Publikováno: 10.2.2015 | Zobrazeno: 3195x

Velké PC hry se u českých vývojářů v poslední době opět dostávají do kurzu. Bohemka prodává miliony svých ARMA her a hlavně DayZ, Warhorse kutí nadějné RPG Kingdome Come: Deliverance a Keen Software boduje se svým vesmírným sandboxovým titulem Space Engineers. A právě o nástupci, nebo spíš trochu mladším sourozenci Space Engineers je tento článek. Keen Software totiž vytvořil další vývojářský tým a pověřil ho prací na Medieval Engineers, což by měla být přinejmenším stejné pecka jako projekt předešlý.

EA – it's not in the game

Vesmírní inženýři začali jako hra s předběžným přístupem (Early Access), ve kterém jsou dodnes. Vývojáři tímhle způsobem prodávají nehotovou (na začátku dokonce velmi nehotovou) hru, kterou i díky takto získaným penězům mohou dokončit do slibované podoby. Jakkoliv je Early Access vnímán nemálo hráči jako problém, pro Space Engineers funguje na 200 %. Hráči dostávají nový obsah každý týden a tvůrci inkasují stamilióny, které jejich studiu umožní nejen pracovat na slíbených funkcích, ale dokonce i dále expandovat. Pro Keen Software je tou expanzí právě Medieval Engineers – hra ideově i technicky velmi podobná Space Engineers, která bude v rámci Early Access na Steamu dostupná už od 19. února 2015. Ano, ve velmi nedokončené podobě, což už ale Space Engineers dokázaly, že není vůbec žádný problém – hráči platí a postupné přidávání funkcí a obsahu jim spíše vyhovuje.

Stavění a boření hradů

Nejzajímavějšími světskými stavbami středověku byly rozhodně hrady, které nahrazují vesmírné lodě a základny coby těžiště budovatelských snah hráčů. Kromě nich bude důraz kladen i na stroje v čele s obléhacími stroji. Základní koncept tedy vypadá jako kámen-nůžky-papír, ze kterého někdo odstranil ony nůžky – postavíte si hrad a zničíte ho (případně přenecháte tuto poctu jinému hráči) katapultem a podobnými ďábelskými vynálezy. Stavba hradu vypadá zatím dostatečně komplexně i jednoduše – díky implementaci fyziky a hlavně strukturální integrity nelze postavit nesmyslné hrady – dostatečně pevná základna a realisticky rozložená váha jsou při zdejším stavění nutností. Gravitace je prostě mrcha, což je oproti nekonečné volnosti ve Space Engineers příjemná změa.

Hra v první fázi nabídne pouze kreativní mód, ve kterém si budete moci dělat, co se vám zlíbí. Tvorba by měla jít ale rychle kupředu, protože vývojáři už mají zkušenosti a hlavně podporu sesterského týmu, se kterým budou v těsné spolupráci – vývoj Space Engineers a Medieval Engineers tak půjde ruku v ruce, i když náskok vesmírného projektu bude ještě dlouho opravdu velký. Pro ty, kdo nekonečnému černému prostoru neholdují, je ale Medieval Engineers příslibem skvělých budovatelských zážitků, které časem obohatí i survival. Nekonečné možnosti multiplayeru, ať už při kooperaci nebo soupeření o to, čí hrad vydrží déle, pak nenechají v klidu žádného milovníka poctivých sandboxových her.

Značky

Podobné články

Half Life hry jsou na Steamu dočasně zdarma

Half Life hry jsou na Steamu dočasně zdarma

Návod na hraní Blizzard Overwatch na PC - Soldier 76

Návod na hraní Blizzard Overwatch na PC - Soldier 76

Oculus Rift preview development kit

Oculus Rift preview development kit

DOOM 4 - 2016 recenze

DOOM 4 - 2016 recenze

World of Tanks Generals (WoTG) je nová karetní hra pro PC a tablety

World of Tanks Generals (WoTG) je nová karetní hra pro PC a tablety

To nejlepší z GamesCom 2013

To nejlepší z GamesCom 2013

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  7 7 c 1 5 8  :
 
Vzkaz: