stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9715
  • Uživatelů: 6601

Medieval Engineers – z vesmíru do středověku

Autor: Redakce  |   Publikováno: 10.2.2015 | Zobrazeno: 4314x

Velké PC hry se u českých vývojářů v poslední době opět dostávají do kurzu. Bohemka prodává miliony svých ARMA her a hlavně DayZ, Warhorse kutí nadějné RPG Kingdome Come: Deliverance a Keen Software boduje se svým vesmírným sandboxovým titulem Space Engineers. A právě o nástupci, nebo spíš trochu mladším sourozenci Space Engineers je tento článek. Keen Software totiž vytvořil další vývojářský tým a pověřil ho prací na Medieval Engineers, což by měla být přinejmenším stejné pecka jako projekt předešlý.

EA – it's not in the game

Vesmírní inženýři začali jako hra s předběžným přístupem (Early Access), ve kterém jsou dodnes. Vývojáři tímhle způsobem prodávají nehotovou (na začátku dokonce velmi nehotovou) hru, kterou i díky takto získaným penězům mohou dokončit do slibované podoby. Jakkoliv je Early Access vnímán nemálo hráči jako problém, pro Space Engineers funguje na 200 %. Hráči dostávají nový obsah každý týden a tvůrci inkasují stamilióny, které jejich studiu umožní nejen pracovat na slíbených funkcích, ale dokonce i dále expandovat. Pro Keen Software je tou expanzí právě Medieval Engineers – hra ideově i technicky velmi podobná Space Engineers, která bude v rámci Early Access na Steamu dostupná už od 19. února 2015. Ano, ve velmi nedokončené podobě, což už ale Space Engineers dokázaly, že není vůbec žádný problém – hráči platí a postupné přidávání funkcí a obsahu jim spíše vyhovuje.

Stavění a boření hradů

Nejzajímavějšími světskými stavbami středověku byly rozhodně hrady, které nahrazují vesmírné lodě a základny coby těžiště budovatelských snah hráčů. Kromě nich bude důraz kladen i na stroje v čele s obléhacími stroji. Základní koncept tedy vypadá jako kámen-nůžky-papír, ze kterého někdo odstranil ony nůžky – postavíte si hrad a zničíte ho (případně přenecháte tuto poctu jinému hráči) katapultem a podobnými ďábelskými vynálezy. Stavba hradu vypadá zatím dostatečně komplexně i jednoduše – díky implementaci fyziky a hlavně strukturální integrity nelze postavit nesmyslné hrady – dostatečně pevná základna a realisticky rozložená váha jsou při zdejším stavění nutností. Gravitace je prostě mrcha, což je oproti nekonečné volnosti ve Space Engineers příjemná změa.

Hra v první fázi nabídne pouze kreativní mód, ve kterém si budete moci dělat, co se vám zlíbí. Tvorba by měla jít ale rychle kupředu, protože vývojáři už mají zkušenosti a hlavně podporu sesterského týmu, se kterým budou v těsné spolupráci – vývoj Space Engineers a Medieval Engineers tak půjde ruku v ruce, i když náskok vesmírného projektu bude ještě dlouho opravdu velký. Pro ty, kdo nekonečnému černému prostoru neholdují, je ale Medieval Engineers příslibem skvělých budovatelských zážitků, které časem obohatí i survival. Nekonečné možnosti multiplayeru, ať už při kooperaci nebo soupeření o to, čí hrad vydrží déle, pak nenechají v klidu žádného milovníka poctivých sandboxových her.

Značky

Podobné články

Návod na přidání hry na Steam i mimo platformu

Návod na přidání hry na Steam i mimo platformu

Jak lovit a zkrotit zvířata ve Fortnite?

Jak lovit a zkrotit zvířata ve Fortnite?

S touto střelou vyhraješ každý zápas. Power Shot je ve FIFA 23 k nezastavení

S touto střelou vyhraješ každý zápas. Power Shot je ve FIFA 23 k nezastavení

Návod, jak změnit skin postavy v Minecraftu v PC i mobilní verzi

Návod, jak změnit skin postavy v Minecraftu v PC i mobilní verzi

Xbox One: zvládne i off-line hraní a přinese nový Kinect

Xbox One: zvládne i off-line hraní a přinese nový Kinect

Top 15 zombie her na PC, které vám nedají spát

Top 15 zombie her na PC, které vám nedají spát

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  0 8 c 7 c 8  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce