stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9715
  • Uživatelů: 6601

5 užitečných aplikací a her pro rodiče a děti

Autor: Redakce  |   Publikováno: 16.6.2022 | Zobrazeno: 8342x

Kdy dát malému dítěti do ruky mobil? Tuto otázku řeší pravděpodobně každý rodič a asi jediná správná odpověď je "co nejpozději". Na druhé straně je potřeba brát v úvahu i společenský aspekt, kdy může být malý školák vyloučen z kolektivu jen proto, že nesleduje YouTube, nemá se na čem hrát apod. Při udržení zdravé rovnováhy času stráveného na mobilních zařízeních a správních aplikacích a hrách může být činnost prospěšná i zábavná. Pět skvělých aplikací a her pro děti v předškolním i školním věku naleznete níže.

YouTube Kids

Regulování videí pro děti je na internetu samozřejmostí. Dosud nebyla žádná možnost, jak toho dosáhnout na největší webové stránce s video obsahem, ale tomu je konec. Rodiče si mohou pořídit speciální aplikaci YouTube Kids, v níž kontrolují videa zobrazené jejich ratolestmi. Stačí si nastavit kanály, které děti mohou sledovat, a které naopak nemohou. Pokud se náhodou objeví v aplikaci nevhodné video, rodiče ho mohou nahlásit. Nechybí prohlížení historie prohlížených videí nebo uzamčení aplikace. Potěší i časové omezení.

Fruit Ninja

Je všeobecně známo, že počítačové i mobilní hry rozvíjejí pozornost a postřeh. Přesně na tyto vlastnosti apeluje i hra Fruit Ninja, kde musí hráči rozsekat ovoce padající ze stropu. Pohybem prstu po obrazovce se snaží ovoce seknout, získat body a netrefit přitom padající bomby, které hru ukončí. Z horní části obrazovky ale mohou padnout i bonusy zpomalující čas, Frenzy mód rozpoutá ovocné peklo a Dvojité skóre zase poskytne více bodů za potopené ovoce. Hra je na skóre a kromě klasického módu na body jsou k dispozici i jiné zpestřující režimy.

Seterra Geography

Geografických kvízů není nikdy dost. Zvláště, pokud jsou skvěle zpracovány, jak je to v případě aplikace Seterra Geography. Děti i dospělí si procvičí své znalosti, případně si mohou zábavnou formou zopakovat učivo ze školy. V kvízu je možné vyplňovat slepou mapu zemí z celého světa, hádat vlajky ze všech kontinentů, trefovat se do hlavních měst i hádat přírodní úkazy na mapě. Během hádání běží čas a nechybí ani počítání procentuální úspěšnosti.

Léto s Déčkem

Česká televize rozjela už dříve úspěšný projekt pro děti s názvem Déčko. Kromě televize a TV programů nabízejí i vlastní a originální hry a aplikace na webových stránkách i do mobilů. Interaktivní hra Léto s Déčkem vytáhne po České republice celé rodiny. Na zajímavých lokalitách lze nalézt poskrývané bonusy, hesla a překvapení v podobě samolepek, které se pak dají použít jako doplněk k fotografiím. S aplikací si vytvoříte se svými dětmi ideální víkendový program a společně objevíte krásy republiky.

Color Bump 3D

Další postřehovou hrou, kterou článek uzavřeme, je Color Bump 3D. V ní se hráči snaží přejít z jedné strany mapky na druhou. V cestě jim stojí množství barevných překážek - většinou geometrické prostorové útvary -, které je nutné obejít, nebo pohnout jen s těmi, které mají stejnou barvu jako kulička. Hra nabízí stovky levelů, prakticky nekonečnou zábavu a možnost hrát znovu.

Pokud hledáte informačně výživné články s tématikou rodičovství, najdete je na stránce www.rodicov.cz. Redakce se věnuje období před těhotenstvím, během něho i po něm, vychově dětí, výživě, školním radostem a starostem, financím a rozpočtu rodin i sportu. Web je součástí širokého portfolia internetových portálů nakladatelství Mladá fronta.

Značky

Podobné články

Jak spustit WhatsApp na počítači – online a bez instalace

Jak spustit WhatsApp na počítači – online a bez instalace

Fortnite Episode 2 je plný nového obsahu a herních mechanismů

Fortnite Episode 2 je plný nového obsahu a herních mechanismů

Nové ikony ve FIFA 23: Vše, co o nich potřebujete vědět

Nové ikony ve FIFA 23: Vše, co o nich potřebujete vědět

WhatsApp konečně umožňuje editovat odeslané zprávy. Jak na to?

WhatsApp konečně umožňuje editovat odeslané zprávy. Jak na to?

Zachraň šneka 2 – další povedená česká hra na mobily

Zachraň šneka 2 – další povedená česká hra na mobily

Logo Quiz odpovědi, nápověda 1. díl

Logo Quiz odpovědi, nápověda 1. díl

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  1 b 1 f 2 4  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce