stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 8968
  • Uživatelů: 6534

5 užitečných aplikací a her pro rodiče a děti

Autor: Redakce  |   Publikováno: 16.6.2022 | Zobrazeno: 5031x

Kdy dát malému dítěti do ruky mobil? Tuto otázku řeší pravděpodobně každý rodič a asi jediná správná odpověď je "co nejpozději". Na druhé straně je potřeba brát v úvahu i společenský aspekt, kdy může být malý školák vyloučen z kolektivu jen proto, že nesleduje YouTube, nemá se na čem hrát apod. Při udržení zdravé rovnováhy času stráveného na mobilních zařízeních a správních aplikacích a hrách může být činnost prospěšná i zábavná. Pět skvělých aplikací a her pro děti v předškolním i školním věku naleznete níže.

YouTube Kids

Regulování videí pro děti je na internetu samozřejmostí. Dosud nebyla žádná možnost, jak toho dosáhnout na největší webové stránce s video obsahem, ale tomu je konec. Rodiče si mohou pořídit speciální aplikaci YouTube Kids, v níž kontrolují videa zobrazené jejich ratolestmi. Stačí si nastavit kanály, které děti mohou sledovat, a které naopak nemohou. Pokud se náhodou objeví v aplikaci nevhodné video, rodiče ho mohou nahlásit. Nechybí prohlížení historie prohlížených videí nebo uzamčení aplikace. Potěší i časové omezení.

Fruit Ninja

Je všeobecně známo, že počítačové i mobilní hry rozvíjejí pozornost a postřeh. Přesně na tyto vlastnosti apeluje i hra Fruit Ninja, kde musí hráči rozsekat ovoce padající ze stropu. Pohybem prstu po obrazovce se snaží ovoce seknout, získat body a netrefit přitom padající bomby, které hru ukončí. Z horní části obrazovky ale mohou padnout i bonusy zpomalující čas, Frenzy mód rozpoutá ovocné peklo a Dvojité skóre zase poskytne více bodů za potopené ovoce. Hra je na skóre a kromě klasického módu na body jsou k dispozici i jiné zpestřující režimy.

Seterra Geography

Geografických kvízů není nikdy dost. Zvláště, pokud jsou skvěle zpracovány, jak je to v případě aplikace Seterra Geography. Děti i dospělí si procvičí své znalosti, případně si mohou zábavnou formou zopakovat učivo ze školy. V kvízu je možné vyplňovat slepou mapu zemí z celého světa, hádat vlajky ze všech kontinentů, trefovat se do hlavních měst i hádat přírodní úkazy na mapě. Během hádání běží čas a nechybí ani počítání procentuální úspěšnosti.

Léto s Déčkem

Česká televize rozjela už dříve úspěšný projekt pro děti s názvem Déčko. Kromě televize a TV programů nabízejí i vlastní a originální hry a aplikace na webových stránkách i do mobilů. Interaktivní hra Léto s Déčkem vytáhne po České republice celé rodiny. Na zajímavých lokalitách lze nalézt poskrývané bonusy, hesla a překvapení v podobě samolepek, které se pak dají použít jako doplněk k fotografiím. S aplikací si vytvoříte se svými dětmi ideální víkendový program a společně objevíte krásy republiky.

Color Bump 3D

Další postřehovou hrou, kterou článek uzavřeme, je Color Bump 3D. V ní se hráči snaží přejít z jedné strany mapky na druhou. V cestě jim stojí množství barevných překážek - většinou geometrické prostorové útvary -, které je nutné obejít, nebo pohnout jen s těmi, které mají stejnou barvu jako kulička. Hra nabízí stovky levelů, prakticky nekonečnou zábavu a možnost hrát znovu.

Pokud hledáte informačně výživné články s tématikou rodičovství, najdete je na stránce www.rodicov.cz. Redakce se věnuje období před těhotenstvím, během něho i po něm, vychově dětí, výživě, školním radostem a starostem, financím a rozpočtu rodin i sportu. Web je součástí širokého portfolia internetových portálů nakladatelství Mladá fronta.

Značky

Podobné články

Na mobily míří nová licencovaná strategická hra ze světa Pána prstenů

Na mobily míří nová licencovaná strategická hra ze světa Pána prstenů

Instalace obchodu Google Play na mobily Huawei a Honor

Instalace obchodu Google Play na mobily Huawei a Honor

Návod na vypnutí in-app nákupů v mobilech a tabletech

Návod na vypnutí in-app nákupů v mobilech a tabletech

Nejlepší mobilní vědomostní kvízy pro Android a iPhone

Nejlepší mobilní vědomostní kvízy pro Android a iPhone

Age of Empires dostane mobilní hru. Return to Empire bude real-time strategií

Age of Empires dostane mobilní hru. Return to Empire bude real-time strategií

Youtube vychytávky a skryté funkce

Youtube vychytávky a skryté funkce

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  f b 4 6 9 2  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce