stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9152
  • Uživatelů: 6538

Náhodné přehrávání na Spotify se dá přizpůsobit. Jak na to?

Autor: Redakce  |   Publikováno: 20.11.2022 | Zobrazeno: 160x

Pro mnohé z nás je poslední roky poslech hudby spjat zejména se streamovací službou Spotify. Není nad to vytvořit si vlastní playlist a užít si den s tou nejlepší hudbou, která nás vrátí zpět v čase a připomene specifické momenty života. S tím je spojeno i náhodné přehrávání skladeb na Spotify, které čas od času využil snad každý. Věd proč si nevnést do poslechu moment překvapení?

Na Shuffle Play, jak se náhodné přehrávání písní nazývá, by nebylo nic nevšedního, kdyby funkce fungovala opravdu na principu náhodnosti. Jenže ona tak nefunguje! Ať už posloucháte hudbu přes Spotify na mobilu nebo přes desktop aplikaci, Shuffle Play totiž funguje jinak, než si myslíte.

Možná jste si všimli, že při zapnutí náhodného výběru skladeb to není až tak náhodné, a často to působí jako řízený výběr písní. Za vším stojí Automix – výchozí nastavení ve Spotify, které vám i při Shuffle Play módu řídí váš hudební vkus. Přesněji vám přehrává skladby, které jsou si velmi podobné. A to platí iu playlistů, kde máte všemožné žánry.

Samo o sobě to posluchačům nemusí vadit, ale je dobré vědět io druhé možnosti. Té opravdu náhodné. Té, která vypne algoritmus a váš playlist si vychutnáte dosyta a pořádně rozházeně. U Automixu se stává, že se vůbec nemusí přehrát každá skladba z playlistu a dokonce se některé po čase začnou opakovat. To může být problém zejména, pokud víte, že v playlistu máte stovky, ba až tisíce songů.

Návod, jak upravit náhodné přehrávání na Spotify na opravdu náhodné?

Abyste tuto obstrukci vyřešili a náhodné přehrávání bylo opravdu náhodné, musíte se vydat do Nastavení na Spotify. Tam pak hledáte položku Automix. Na mobilních zařízeních iPhone a Android jděte do Nastavení a zvolte Přehrávání/Playback.

Pokud posloucháte na desktopové verzi, klikněte na svůj profil a opět otevřete Nastavení a Zobrazit pokročilá nastavení, kde se vám opět ukáže možnost Playback. Na všech platformách pak vypněte Automix a užijte si to pravé náhodné přehrávání.

Po vypnutí Automixu si můžete užívat opravdu random přehrávání. Budete-li se chtít vrátit k Automix algoritmu, zapnete jej podle stejného návodu: Nastavení – Playback/Přehrávání – Pokročilá nastavení (pokud máte starší verzi Spotify) – Automix.

Značky

Podobné články

Zachraň šneka 2 – další povedená česká hra na mobily

Zachraň šneka 2 – další povedená česká hra na mobily

Xbox One: zvládne i off-line hraní a přinese nový Kinect

Xbox One: zvládne i off-line hraní a přinese nový Kinect

Nejlepší hudební přehrávače pro PC

Nejlepší hudební přehrávače pro PC

Prohlédněte si fotky z Instagramu i na vašem PC

Prohlédněte si fotky z Instagramu i na vašem PC

7 tipů, jak chránit chytré telefony před kyberzločinci

7 tipů, jak chránit chytré telefony před kyberzločinci

Nejlepší mobilní hry pro Android a iPhone roku 2021

Nejlepší mobilní hry pro Android a iPhone roku 2021

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  0 1 0 7 1 a  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce