stahnu.cz

 • Aplikací ke stažení zdarma 9681
 • Uživatelů: 6598

Nejlepší hudební přehrávače pro PC

Autor: Redakce  |   Publikováno: 19.10.2012 | Zobrazeno: 75925x

Programy pro přehrávání hudebních souborů se od sebe mnohdy liší zcela diametrálně, proto se nedá jednoznačně rozhodnout o tom nejlepším. Záleží na preferencích uživatelů, protože PC platforma nabízí desítky různorodých přehrávačů. Lze však poměrně snadno určit ty nejoblíbenější ve své „kategorii“.

Windows Media Player

Nejlepší v kategorii „nemusím nic instalovat“. Tento přehrávač je dodáván spolu s operačním systémem Windows, takže až na výjimky ho má každý uživatel ve svém počítači už předinstalovaný. Kromě přehrávání audio souborů zvládá i videa a je nedílnou součástí mnoha internetových služeb pro přehrávání multimediálního obsahu.

Konkrétně pro přehrávání písniček a dalších zvukových souborů ho lze doporučit opravdu pouze nenáročným uživatelům. Na vině je mimo jiné podpora audio formátů, která zahrnuje pouze ty nejzákladnější. Velmi schopný je WMP ve vizualizacích, kterých nabízí desítky.

Další silnou stránkou WMP jsou věci, které s přehráváním tak úplně nesouvisí, nebo alespoň ne přímo. Jde především o knihovnu médií, která slouží ke správě písniček a alb, nebo o možnost ripování hudby do formátu MP3/WMA z hudebních CD. Audio formát WMA používaný právě přehrávačem od Microsoftu se postupem času stal jedním z vůbec nejrozšířenějších. Skrze WMP je možné také synchronizovat zvukové soubory i videa s přenosnými zařízeními. Mezi největší nedostatky, kromě nedostatečné podpory zvukových formátů, lze zařadit vyšší nároky na hardware.

 • Přehrává audio formáty: WMA, MP3, AAC
 • Hlavní výhody: Povedený multimediální přehrávač se stylovým designem, přehlednou správou alb a jednoduchým systémem vyhledávání. Dobrá volba pro všechny běžné uživatele

AIMP

Tento Freewarový program se na první pohled trochu podobá ještě slavnějšímu WinAmpu, ale AIMP splňuje i ta nejpřísnější kritéria sám o sobě. Poskytuje vše, co od hudebního přehrávače může uživatel chtít. Perfektní je rozsah podporovaných formátů, běžné funkce audiopřehrávače i nadstandardní prvky, jako je grabování hudby, nebo převod mezi různými formáty.

Pokud se o AIMP prohlásí, že umí vše, nebude to daleko od pravdy. Základní seznam podporovaných formátů si můžete přečíst pod tímto textem. Dále je u AIMP samozřejmostí podpora 32-bitového zpracování zvuku, ekvalizér, nebo práce s několika playlisty naráz. Prvotřídní jsou i organizační schopnosti AIMPu, jmenovitě knihovna, ve které se snadno orientuje a zcela nahrazuje pouštění playlistů, nebo složek přes průzkumník Windows. Aby se s hudebními soubory pracovalo ještě lépe, AIMP umožňuje uživatelům editovat tagy, nebo vyhledávat a stahovat obaly CDček, které se následně zobrazují při jejich přehrávání.

AIMP bez problémů zvládá i převod audio souborů do různých formátů, včetně ripování hudby z CD do digitální podoby. Přehrávač umožňuje i internetové streamování a poslouchání online rádií. Pro ještě větší uživatelský komfort nabízí AIMP i Alarm nastavitelný na určitou hodinu a písničku, nebo automatické vypnutí počítače za určitou dobu, nebo po dokončení přehrávání aktuálního seznamu písní.

Chybět vám nebudou ani skiny, které zcela předělají vzhled programu a jsou tak populární u WinAmpu. I pro AIMP jich jsou ke stažení desítky, často opravdu nádherných.

 • Přehrává audio formáty: CDA, AAC, MP3, MOD, MIDI, FLAC, APE, OGG, RMI, SPX, WAV, WMA
 • Hlavní výhody: Vynikající hudební přehrávač s možností úpravy hudby pomocí ekvalizéru, převodníkem a rekordérem zvuku, editorem tagů a mnoha grafickými skiny

WinAmp

Název tohoto programu je dnes už téměř synonymem pro hudební přehrávač. Zvládá všechno, a když náhodou ne, libovolnou funkci lze doplnit pomocí rozsáhlé databáze plug-inů. WinAmp je zcela zdarma, pouze verze PRO, s několika nepříliš potřebnými vlastnostmi navíc, je placená.

Upravitelný vzhled je možná tím největším lákadlem pro mnohé uživatele. Skinů jsou tisíce a kompatibilita starých skinů a nových verzí přehrávače je naprosto příkladná. Je to i díky rozmanitým možnostem v přizpůsobení vzhledu i bez aplikování dalších skinů – všechna okna lze různě zvětšovat, přehazovat, nebo úplně vypínat. Program tak vždy ukazuje jen ty informace, které uživatel chce. Někomu se ekvalizér pouze plete, ale neobejde se bez vizualizací, někdo naopak potřebuje okno s knihovnou médií a nepotřebuje tradiční playlist. Nastavování je snadné, rychlé a tak není divu, že se tímto systémem mnoho přehrávačů inspiruje.

WinAmp je ale především software pro přehrávání muziky, což splňuje taktéž dokonale. Nechybí mu rozsáhlá podpora audio formátů i pokročilé funkce, jako je grabování souborů z hudebních CD, nebo naopak vypalování digitálních formátů na zvukové CD.

Ani přehrávání videí není pro WinAmp španělskou vesnicí a výčet schopností tohoto přehrávače by vydal na několik samostatných článků. Ať už uživatel vyžaduje perfektní funkčnost hned po instalaci, nebo si chce naopak přehrávač přizpůsobit podle svých potřeb, WinAmp nemá konkurenci. A nad to všechno nabízí i jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní a líbivý vzhled, který lze pomocí skinů změnit zcela k nepoznání.

 • Přehrává audio formáty: MP3, AAC, M4A, FLAC, WAV, WMA, OGG
 • Hlavní výhody: Oblíbený hudební přehrávač, jehož doménou jsou zejména mp3, u nichž nyní podporuje i prostorový zvuk. Oproti předchozím verzím prošel řadou změn a je z něj podařený nástroj s řadou šikovných funkcí

Foobar2000

Foobar2000 nepatří mezi univerzální přehrávače, ale s hudbou si poradí více než skvěle. Jeho vzhled může na první pohled působit poněkud spartánsky, ale to je záměr. Jeho největší předností je totiž logická struktura ovládání, kterou ocení zejména vášniví milovníci hudby. K tomu nabízí kompletní podporu oblíbených formátů a možnost jakoukoliv chybějící funkci doplnit pomocí plug-inů (zde nazvaných components).

I další funkce odpovídají celkové filozofii programu. Foobar2000 tak například zvládá pokročilou práci s tagy, nebo konvertování hudebních CD. Pro dosažení plynulého přehrávání souborů s různou úrovní hlasitosti je součástí Foobar2000 i podpora ReplayGain, tedy automatického vyvažování hlasitosti. Ještě snadnější používání aplikace zajišťují plně programovatelné klávesové zkratky.

 • Přehrává audio formáty: MP3, AAC, CD Audio, WMA, OGG, FLAC, WAV, AIFF, AU
 • Hlavní výhody: výborný přehrávač pro běžné i zkušené uživatele, s možností přidávat řadu užitečných funkcí prostřednictvím pluginů

iTunes

Program iTunes přenáší filozofii přehrávání multimediálního obsahu společnosti Apple i na osobní počítače s Windows. Nejde přitom pouze o přehrávač, ale o multimediální centrum počítače, které hudbu třídí a spravuje, dovoluje ji upravovat a přehrávat, ale slouží i k nákupu CDček a dalšího obsahu, stejně jako k jeho synchronizování s mobilními zařízeními od Applu, ať už jde o iPody, iPad, nebo iPhone.

Knihovna multimédií a obchod jsou asi nejdůležitějšími nadstandardními službami, které iTunes nabízí. Knihovna slouží jako úplná náhrada průzkumínku ve Windows i jako nástroj pro úpravu názvů a tagů audio i video souborů. Třídění probíhá v iTunes automaticky, což je skvělá funkce, pokud máte tagy u svých písniček v pořádku. Pokud nikoliv, je vhodné je upravit – iTunes to ostatně zvládá i hromadně. Bez správně nastavených tagů nebude vaše hudba správně zařazená a používání iTunes jako přehrávače bude, slabě řečeno, nepohodlné.

Upozornění: mnoho dotazů k tomuto programu se vztahuje i na přehrávání/správu/synchronizaci multimediálního obsahu, který není zakoupen přes samotné iTunes. Ale tento program žádným způsobem použití nelimituje na zakoupená alba a jiné soubory.

Pro uživatele iPodů a iPhonů jsou iTunes nepostradatelným společníkem, který slouží k nahrávání obsahu do těchto zařízení i k jeho zálohování na PC/Macu. Od ostatních přehrávačů se diametrálně liší, ale pokud vám „sedne“ a jeho komfort si zamilujete, už jen těžko se budete vracet k některému z ostatních programů, ty vůbec nejlepší v našem výběru nevyjímaje. Mnoho uživatelů ale naopak tento program přímo odpuzuje. Do které skupiny patříte, si ověříte snadno, protože jeho používání je zcela zdarma.

 • Přehrává audio formáty: MP3, AIFF, WAV, AAC, M4A + formáty přehrávané programem QuickTime
 • Hlavní výhody: synchronizace s Apple zařízeními, perfektní knihovna médií a úprava tagů, cower-flow, obchod iTunes

Značky

Podobné články

Návod, jak si přizpůsobit náhodné přehrávání na Spotify

Návod, jak si přizpůsobit náhodné přehrávání na Spotify

Proč si Messenger ode mě ptá nový PIN kód? Otázky a odpovědi

Proč si Messenger ode mě ptá nový PIN kód? Otázky a odpovědi

Nejlepší programy na obnovu a záchranu smazaných dat

Nejlepší programy na obnovu a záchranu smazaných dat

Spotify zdarma a bez reklam - tipy a triky

Spotify zdarma a bez reklam - tipy a triky

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Nejlepší multimediální přehrávače pro váš počítač

Nejlepší multimediální přehrávače pro váš počítač

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  9 f e f 4 5  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce