stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9464
  • Uživatelů: 6572

Bude FIFA 23 podporovat crossplay a společný obchod na všech platformách?

Autor: Redakce  |   Publikováno: 13.7.2022 | Zobrazeno: 1102x

Bude FIFA 23 konečně revoluční tak, jak si fanoušci tento sportovní série od EA přejí? Aktuálně máme k dispozici několik indicií, že by skutečně mohla posunout laťku jednorázově o pořádný kus výše. Řeč přitom není o tradičních prohlášeních jako "nejrealističtější fyzika hráčů a míče" či "nejpropracovanější ovládání". FIFA 23 má být podle několika uniklých informací zdarma, může dojít k propojení obchodů napříč platformami a nejblíže jsme pravděpodobně ke zpřístupnění hry pro všechny platformy dohromady.

A zatímco k prvním dvěma zmíněným „leakům“ je již delší dobu ticho, ke crossplayu napříč PlayStation, Xbox a PC zařízeními se objevily nové informace, které tuto možnost nejen vzpomínají jako reálnou, ale dokonce ji potvrzují. Postaral se o ně Tom Henderson, jeden z nejznámějších leakerů, pokud jde o hry (nejen) od EA. S crossplay testováním přitom EA začala již v předešlé verzi FIFA 22, kdy si mohli vybraní hráči vyzkoušet hru proti soupeřům na jiných platformách ve dvou módech – Online Sezóně a Online Přátelských zápasech.

Podle Hendersona přijde crossplay nejen na dva zmíněné módy, ale také na vlajkové lodě a další dostupné módy FIFA série jako Ultimate Team, FIFA offering, Weekend League nebo Pro Clubs. Je tak velmi pravděpodobné, že FIFA 23 nabídne crossplay hraní už nyní, i když momentálně se nejedná o potvrzené informace, ale jen velmi reálně vypadající dohady.

No a pokud se tak stane, bude to znamenat i vylepšení FIFA 23 pro nejnovější generaci konzolí. S tím by se výrazně zkrátila čekací doba na zápasy hráčům, kteří si stihli zakoupit nové PlayStation 5 či Xbox Series X/S, ale setkávají se stále s nižší hráčskou základnou, než na jakou byli zvyklí na starších konzolích.

Dočkáme se propojení konzolí a PC?

Již FIFA 22 nabídla crossplay pro hráče na konzolích PlayStation 4, Xbox One a počítačích. Stejně tak propojila i majitele novějších konzolí PlayStation 5 s konkurenčními zařízeními Xbox Series X/S a službou Google Stadia. Opět momentálně neumíme s jistotou předpovědět, jestli budou PC hry stejné, jako ty určené pro konzole nové generace, ale šance jsou poměrně velké.

Sdílený obchod ve FIFA 23?

Velkým tématem je také společný obchod pro všechny. Aktuálně je totiž tento transfer market s kartami hráčů rozdělen zvlášť pro každou platformu. Co je ale podstatnější, ceny jednotlivých položek se platformu od platformy výrazně liší. Proto je prozatím nepravděpodobné, ale ne nereálné, aby EA obchody sloučila, čímž by musela nastavit jednotné ceny pro všechny.

Obchod je ale od verze FIFA 21 sdílen jako cross-gen, což znamená, že hráči na PlayStation 4 a PlayStation 5 používají tentýž obchod, zatímco hráči na konzolích Xbox One a Xbox Series S/S samostatný. Stejný metr platí i pro samostatnou skupinu PC hráčů. Odpověď na to, zda bude obchod ve FIFA 23 rozdělen podle platforem, ale zatím nemáme.

I crossplay podpora, i společný obchod pro všechny by ale byly obrovským krokem vpřed, čímž by EA jednou provždy sloučilo komunitu bez ohledu na to, přes jaké zařízení spouštějí tuto nejznámější fotbalovou hru. Pokud by alespoň jedna z neoficiálně ohlášených novinek přišla, byl by to obrovský krok vpřed, stejně jako bezplatná verze hry FIFA 23 s pravidelnými aktualizacemi. Zda se tak už za pár týdnů stane? Kdoví, ale něco nám říká, že minimálně jednu (ne-li hned několik) velkých změn uvidíme.

Značky

Podobné články

Vyzkoušejte si demo Tom Clancy’sTheDivision zdarma na PC

Vyzkoušejte si demo Tom Clancy’sTheDivision zdarma na PC

Nejlepší módy pro Landwirtschafts Simulator 2013

Nejlepší módy pro Landwirtschafts Simulator 2013

Nové Call of Duty Vanguard přijde již tento podzim. Představuje se v prvním traileru

Nové Call of Duty Vanguard přijde již tento podzim. Představuje se v prvním traileru

Minecraft crafting - návod na výrobu dveří, cihel a postele

Minecraft crafting - návod na výrobu dveří, cihel a postele

Nejlepší módy pro American Truck Simulator

Nejlepší módy pro American Truck Simulator

Age of Empires dostane mobilní hru. Return to Empire bude real-time strategií

Age of Empires dostane mobilní hru. Return to Empire bude real-time strategií

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 2 7 1 8 9  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce