stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9729
  • Uživatelů: 6602

Overwatch bude zdarma a brzy přijde s betou

Autor: Redakce  |   Publikováno: 28.10.2015 | Zobrazeno: 5820x

Multiplayerové střílečky a hry obecně se v posledních letech přesunují ze stojatých vod placené zábavy do víru free-to-play scény, která láká řádově více hráčů, z nichž následně udělá závisláky, kteří utratí za volitelné doplňky mnohonásobně větší částku, než za kterou se hry normálně prodávají. A protože i studio Blizzard rychle přijalo f2p model za svůj, Overwatch si bude moci každý zahrát bez placení. A to již brzy.

Overwatch se snaží v žánru multiplayerových FPS vyniknout lehkou fúzí s MOBA prvky. Přináší tak spoustu postav s různými schopnostmi, které ovšem nenarušují velmi rychlé tempo zápasů, které ze všeho nejvíce asi připomínají klasický Unreal Tournament. Jde tak o velmi rychlou, avšak ne přímo zběsilou akci. Mezi další poznávací prvky patří hlavně malé mapy a nepřehlédnutelná grafická stylizace.

Vyberte si svého hrdinu, nebude to lehké

Hrdinů je zatím osmnáct. Nebylo by to tak velké číslo, kdyby každý neměl vlastní sadu schopností i unikátní zbraň. Ano, schopnosti se dají roztřídit na útočné, obranné, léčivé a pohybové, ale každá je nějakým způsobem specifická. Nadto jsou také unikátní jejich kombinace v rámci postav, takže není tank jako tank, healer jako healer a podobně.

Ukázat si to můžeme třeba typické bojovníky (tanky), Zaryu a Reinhardta, ruskou vojandu a opancéřovaného Němce. Zarya v boji spoléhá na částicový kanón, který jakoby vypadl přímo z UT (jen paprsek už není zelený). Druhým módem této zbraně je pak energetický granátomet, který může zranit i více nepřátel. K tomu se přidávají tři schopnosti – štít pro sebe, štít pro spojence a vytvoření malé černé díry, která přitahuje a zároveň zraňuje nepřátele v okolí. Štíty jsou kulové a pohlcená energie z nepřátelských zbraní zvyšuje damage částicového kanónu.

Naproti tomu Reinhardt má jako hlavní zbraň melee kladivo, které skvěle doplňuje schopnost „Shield“, která prostě a jednoduše vytvoří štít, který ale na rozdíl od Zaryina míří pouze dopředu – důvod je ten, že jeho smyslem je chránit Reinhardta v momentě, kdy čelí nepříteli, ke kterému se potřebuje přiblížit, aby ho pak mohl rozmáznout svým obřím kladivem. Další schopnosti jsou „Charge“, který zasažené nepřátele rozdrtí o zeď (je-li zeď v trajektorii Reinhardtova pohybu), a ohnivý útok (na dálku), který vznikne mocným mávnutím kladiva. Ultimátní schopnost se jmenuje „Earthshatter“ a spočívá v tom, že bojovník praští svým kladivem do země, čímž zraní před ním stojící protivníky.

Start bety

Betavíkendy, tedy krátkodobé intenzivní testy pro širší skupinu hráčů, by měly startovat po letošním Blizzconu, tedy v zhruba v půlce listopadu. Abyste vůbec měli šanci se do nich dostat, musíte mít Battle.net účte a v něm nastavený zájem o účast v betatestech právě tohoto titulu. Pokud budete mít štěstí, dostanete se i do plnohodnotné uzavřené bety, která by měla mít mnohem delšího trvání.

Vydání otevřené betaverze potažmo plné hry pak odhadujeme na příští rok. Už dnes je hra ve velmi slušném stavu.

Značky

Podobné články

Infografika: Zajímavá data o online hrách a jejich hráčích

Infografika: Zajímavá data o online hrách a jejich hráčích

War Thunder ke stažení zdarma a Ground Forces

War Thunder ke stažení zdarma a Ground Forces

Forza Horizon 5 představuje vozový park a odhaluje i minimální požadavky

Forza Horizon 5 představuje vozový park a odhaluje i minimální požadavky

Nová tahová RPG King Arthur: Knight's Tale z Kickstarteru

Nová tahová RPG King Arthur: Knight's Tale z Kickstarteru

Tipy a triky pro Euro Truck Simulator 2

Tipy a triky pro Euro Truck Simulator 2

TOP 15 nejočekávanějších video her na PC roku 2022

TOP 15 nejočekávanějších video her na PC roku 2022

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  f 3 e f d 0  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce