stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9631
  • Uživatelů: 6591

Killing Room, nová česká FPS hra

Autor: Redakce  |   Publikováno: 15.9.2015 | Zobrazeno: 4938x

Stříleček z pohledu první osoby původem z České republiky bychom moc nenašli. Nejvíce se v tomto oboru činí vývojáři mobilních her z Madfinger Games, ale poctivou velkou FPS pro PC aby člověk pohledal. Změnit se to snaží brněnské studio Alda Games, které navíc do populárního žánru mixuje i rogue-like prvky a stylizaci do podoby zvrácené reality show po vzoru filmů Running Man, či Hunger Games, nebo her jako Smash TV.

Hratelnost, tedy ta základní – ovládání, střílení, pohyb – by měla vycházet z klasických stříleček, chcete-li doomovek. Jenže to už by dnes nikoho nenadchlo, takže Alda Games přidávají lákavý koktejl vysoké obtížnost, permanentní smrti, náhodného generování a RPG systému.

Rogue-like letí

Jedním z obrozených žánrů posledních let je rogue-like, v minulosti synonymum pro extrémně obtížné RPG hry s výrazným vlivem náhodného generování, často nekonečným světem (aneb dostaň se, kam zvládneš), permanentní smrtí a tahovými souboji. Dnes se do tohoto žánru (nebo ještě více odlehčené odnože „rogue-lite“) zařazují i hry ne zcela splňující tyto představy – nejčastěji je vynecháván tahový systém, občas také permanentní smrt a hlavními poznávacími znaky žánru se stává náhodné generování a vysoká obtížnost.

Killing Room je původním vlastnostem rogue-like poměrně věrný, samozřejmě s ohledem na to, že jde o střílečku. Permanentní smrt? Ano. Náhodné generování všeho možného? Ano. Extrémní obtížnost? Samozřejmě. Autoři zatím plánují hru udělat tak, aby šla dokončit, tedy nekonečno se nekoná a tahové boje samozřejmě také ne.

Hra má podobu úrovní složených ze čtvercových místností různé velikosti – cesta k cíli v úrovni by měla vést vždy rovně za nosem, ale součástí levelů jsou i odbočky, které sice skýtají různá nebezpečí, ale také odměny, takže pokud půjdete jen rovně, dost možná vám časem začnou chybět věci, které jste mohli získat s trochou té odvahy a průzkumnické zvědavosti.

Reality show

Důležitou vlastností zde má být prezentace ve stylu reality show jakou můžeme vidět třeba v typickém osmdesátkovém bijáku Running Man s Arnoldem Schwarzeneggerem. Afektovaný moderátor, kruté publikum lačnící po krvi… prostě příjemné pokoukání k nedělnímu rodinnému obědu. Hráč se tak ujímá nevděčné role účastníka televizní show, která slibuje buď obrovské bohatství, nebo krutou smrt. Většinou by, díky vysoké obtížnosti a nepředvídatelnosti, mělo jít o onu smrt.

Aby opakované hraní nenudilo, autoři vymysleli hodně předmětů, které postavy náhodně nacházejí, nebo jsou jimi odměněni publikem. Může jít přitom nejen o prospěšné itemy, ale také o ty, které vám škodí – a zahodit nic nemůžete, takže když publikum naštvete, nejspíš budete trpět až do sladkého vítězství nebo hořkého konce.

Rýpnutí na závěr

Název hry okamžitě vyvolává myšlenky na další střílečku, velmi oblíbený Killing Floor, který sice oplývá jinou formou brutality, ale rozdíl na první pohled nemusí být tak obrovský. Autoři ale ujišťují, že Killing Floor nebyl mezi jejich inspiracemi, což se při pohledu na Killing Room dá potvrdit. Hra si totiž více bere z titulů jako Binding of Isaac, nebo Ziggurat. Celek ale vypadá celkem originálně, proto nezbývá než se těšit na první čtvrtletí příštího roku, kdy by hra měla (v případě úspěšného Greenlightu) vyjít na Steamu.

 

Oficiální stránka hry na: http://killingroom.aldagames.com/

Greenlight kampaň hry: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=494504357

Značky

Podobné články

Farming Simulator 22 přichází s novým stavebním režimem - známe datum vydání

Farming Simulator 22 přichází s novým stavebním režimem - známe datum vydání

Sandbox hry – Minecraft, Landmark, ArcheAge a ostatní

Sandbox hry – Minecraft, Landmark, ArcheAge a ostatní

Návod na přidání hry na Steam i mimo platformu

Návod na přidání hry na Steam i mimo platformu

Nové Call of Duty Vanguard přijde již tento podzim. Představuje se v prvním traileru

Nové Call of Duty Vanguard přijde již tento podzim. Představuje se v prvním traileru

Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

Overwatch bude zdarma a brzy přijde s betou

Overwatch bude zdarma a brzy přijde s betou

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  0 c c 4 0 c  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce