stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9069
  • Uživatelů: 6538

CCleaner nyní zlepšuje výkon počítačů. Starých i nových

Autor: Redakce  |   Publikováno: 21.8.2022 | Zobrazeno: 220x

Oblíbený program pro optimalizaci PC obdrží velkou aktualizaci. CCleaner, již více než 5 let spadající pod Avast, přinese ještě lepší optimalizaci výkonu PC. Využití najde zejména na starších počítačích, ale hodnotných výsledků dosáhl i na novějších zařízeních.

Nová funkce, kterou Avast do programu přináší, nese název Performance Optimizer. Ten se bude starat o optimalizování výkonu a bude součástí placené verze programu. Uživatelé využívající CCleaner zdarma tuto funkci nedostanou, ale vždy je možnost si připlatit.

V principu funguje tak, že brání programům, které uživatel aktuálně nevyužívá, ve využívání systémových prostředků. Oficiální stanovisko k nové technologii zní: "Počítače používají aplikace spouštěné při startu operačního systému, procesy a služby neviditelně běžící na pozadí, které zpomalují chod počítače. Optimalizace výkonu tyto aplikace inteligentně uspává, aby přerozdělila systémové prostředky na aktuální úkoly a poté je okamžitě probudí, jakmile jsou zapotřebí."

Performance Optimizer podle výsledků zvyšuje výkon starších PC z roku 2015 v průměru o 34 procent. Na novějších zařízeních se ale rovněž neztratí, protože například u notebooků z roku 2021 dokáže zvýšit výdrž baterie až o 30 procent. Pozitivní výsledky hlásí i při snížení doby spouštění zařízení. Uživatelé pracující na cestách na noteboocích si tak mohou prodloužit pracovní dobu a použitelnost notebooku.

Nová aktualizace přinese i více podporovaných programů v rámci služby aktualizace softwaru v PC. Celkem 50 nových podporovaných programů zahrnuje například Adobe Reader, KMPlayer nebo WinZip. Velký Software Updater, který přijde ještě letos, pak rozšíří podporu programů na 200.

Pokud patříte mezi uživatele využívající CCleaner v placené verzi, můžete se těšit na velké změny. Optimalizování PC bude intuitivnější, rychlejší a zejména pohodlnější. Nový CCleaner ocení zejména zákazníci se staršími PC, ale také uživatelé notebooků.

Značky

Podobné články

Windows 9 zdarma a s nabídkou Start na jaře 2015

Windows 9 zdarma a s nabídkou Start na jaře 2015

Nejlepší programy pro zálohování dat

Nejlepší programy pro zálohování dat

Jak otevřít zip soubor – programy na otevření zip archivu

Jak otevřít zip soubor – programy na otevření zip archivu

Jak zjistím, jestli byl můj email hacknutý

Jak zjistím, jestli byl můj email hacknutý

Windows 10X funkce a základní informace

Windows 10X funkce a základní informace

Jak zabezpečit WiFi síť heslem a šifrováním

Jak zabezpečit WiFi síť heslem a šifrováním

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  a f 5 3 2 4  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce