stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9715
  • Uživatelů: 6601

Dota 2 vs. League of Legends

Autor: Redakce  |   Publikováno: 12.8.2013 | Zobrazeno: 11864x

Ne, tento článek není o flamu, ani o vyhlášení vítěze. Naopak, pouze vám dá dostatek informací o tom, v čem se mezi sebou hry liší bez vynášení soudů a hodnocení. To může nerozhodnutým hráčům pomoci vybrat, do které hry investují svůj čas, ale samozřejmě nejvíce ze všeho doporučujeme vyzkoušet obě, abyste si udělali názor vlastní. Protože co dobře vypadá na papíře, nemusí pro vás už ve hře být tak atraktivní.

Smrt

Začínáme smrtí, která je součástí života každého hráče obou her. V League of Legends neexistuje penalizace za smrt, nebo tedy alespoň ne tak očividná. Některé předměty totiž získávají bonusy za zabité hrdiny, o jejichž část se smrtí přijdete.

V DotA 2 je to trochu jinak, protože za smrt jste přímo penalizováni ztrátou části zlata. V DotA 2 se totiž rozlišuje zlato, které získáte za zabití nepřátelských hrdinů (reliable) a za zabíjení creepů (unreliable). Právě o část unreliable zlata přijdete, když zemřete. Smrt tedy v DotA 2 bolí víc, než v League of Legends.

Boje

Boje jsou výrazně odlišné a to v mnoha ohledech. Zaprvé, League of Legends se více soustředí na používání (až spamování) skillů, které se často musejí manuálně zaměřovat, zatímco Dota 2 hrdinové mají méně many a své skilly nemohou používat tak často. Boje mezi hrdiny v Dota 2 jsou také výrazně rychlejší, protože umřít je velmi snadné – stačí se dostat o pár kroků dál na nepřátelské území, než je zdrávo a už se ocitnete v neřešitelné situaci.

League of Legends

League of Legends

Hrdinové

Jak už jsme řekli, hrdinové v LoL používají hlavně skilly a v Dota 2 většinou běžně útočí. Hrdinové v Dota 2 jsou také variabilnější a je hodně znát, když hrajete s hrdinou, o kterém nevíte nic, nebo pouze málo.

Dota 2

Rychlost

Ačkoliv se dá v Dota 2 umřít snáze a rychleji, celkově je to pomalejší hra, a to i díky animacím, které jsou oproti LoL jakoby zpomalené. Nejvíce je to znát při přímém přechodu od jedné hry ke druhé, ale rozdíl je to tak markantní, že si ho všimnete vždy. Částečně to určuje i herní taktiku, kdy League of Legends je hodně o používání abilit, kterým je možné se vyhnout, na což potřebujete totální a okamžitou kontrolu nad charakterem.

Předměty

I zde jde o rozdíly značné, které vycházejí z logiky hry. League of Legends má nemálo předmětů, které zvyšují AP (sílu abilit) a Dota 2 se naproti tomu snaží právě menší počet abilit dohnat tím, že některé předměty lze aktivovat, respektive jejich abilitu. Ačkoliv má podobné předměty i LoL, u Dota 2 jde o mnohem důležitější součást herního systému.

Balanc

Opět zcela jiný přístup vývojářů, kdy Riot (LoL) upřednostňuje zábavnost a radikální změny, které se neobejdou bez částečného rozhození vybalancování hrdinů a taktik. Naproti tomu Dota 2 je umírněnější a místo hromady nových předmětů se soustředí na hrdiny, mezi kterými funguje poměrně silný efekt „kámen-nůžky-papír“, kdy je často lepší vybrat si hrdinu, který je efektivní proti konkrétnímu soupeři, než takového, který by se hodil do týmové taktiky.

Monetizace

Za obě hry nemusíte v žádném případě platit. Dokonce si placením nekoupíte ani tu sebemenší výhodu, přesto tu rozdíly jsou. V obou hrách si můžete za reálné peníze koupit skiny pro charaktery, ale v Dota 2 máte všechny charaktery dostupné okamžitě zdarma. U League of Legends máte k dispozici 10 charakterů a ostatní si musíte odemknout, což můžete udělat za měnu získanou hraním, nebo bez čekání za skutečné peníze. Důležité je, že se k hrdinům i v LoL dostanete bez placení.

Dota 2

Grafika

Ačkoliv je League of Legends výrazně starší hrou, graficky se stále vylepšuje, a proto není mezi oběma hrami tak výrazný rozdíl. Zatímco League of Legends je poněkud světlejší a animace jsou svižnější, Dota 2 je laděna do tmavších tónů.

League of Legends

League of Legends

Budeme moc rádi, když náš článek v komentářích doplníte o své dojmy (méně pak, když o flame-war) a řeknete nám, co na které z těchto her oceňujete nejvíce.

Značky

Podobné články

World of Tanks Generals (WoTG) je nová karetní hra pro PC a tablety

World of Tanks Generals (WoTG) je nová karetní hra pro PC a tablety

Jak se oblékají hráči? Co nosit, abyste vypadali módně

Jak se oblékají hráči? Co nosit, abyste vypadali módně

Nejlepší módy a stroje pro Farming (Landwirtschafts) Simulator 15

Nejlepší módy a stroje pro Farming (Landwirtschafts) Simulator 15

Známe minimální požadavky FIFA 23. Nová verze k dispozici také na PC

Známe minimální požadavky FIFA 23. Nová verze k dispozici také na PC

F1 2022 přinese řadu skvělých novinek – nové tratě, splitscreen či virtuální realitu

F1 2022 přinese řadu skvělých novinek – nové tratě, splitscreen či virtuální realitu

Nejlepší módy pro World of Warplanes (WoWp)

Nejlepší módy pro World of Warplanes (WoWp)

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  f 2 2 5 c 5  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce