stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9632
  • Uživatelů: 6591

Euro Truck Simulator 2 tipy a triky

Autor: Redakce  |   Publikováno: 8.4.2013 | Zobrazeno: 61078x

Jelikož je Euro Truck Simulator 2 (ETS2) dlouhodobě nejstahovanější aplikace resp. hra na našem serveru, tak jsme se rozhodli napsat článek, ve kterém se mrkneme na základní tipy a triky pro hráče tohoto výborného simulátoru. Ostřílení truckeři zde asi nenajdou nic nového, ostatně tento článek je určen spíše pro začínající a méně pokročilé hráče ETS2. Pro ty, kteří nevědí, o co se jedná, tak ETS2 je simulátor kamionové dopravy. Jednoduše řečeno, řídíte truck a vyděláváte peníze. Většinou máte za úkol dovést náklad z bodu A do bodu B. Na první pohled nic světoborného, jenže českým vývojářům se podařilo udělat tuto hru tak skvěle hratelnou a návykovou, že si našla obrovské množství fanoušků nejen v České Republice. Už dříve jsme psali o nejlepších a nejzajímavějších módech pro ETS2. První díl si můžete přečíst zde a druhý díl potom zde. Pokud jste ETS2 nikdy nehráli a chtěli byste si to zkusit, tak vězte, že si můžete stáhnout hratelnou demoverzi přímo zde.

Než usednete za volant

Než se pustíte do samotného hraní, tak vám doporučujeme si pořádně prostudovat ovládání hry, popř. si ho upravit podle sebe. Inu, ovládání takového monstra, jakým kamión bez pochyby je, není nic jednoduchého, alespoň na začátku. Pro začátečníky ještě doporučujeme si zvolit automatickou převodovku a až postupem času (až se vám více vryje pod kůži herní model) si ji změnit. Pokud máte volant, tak si užijete ještě o stupínek víc zábavy.

Kamioňáci, vpřed!

Na začátku hry si založíte svůj profil a vyberete město, kde začnete podnikat. Zde budete mít k dispozici svoji první garáž (až začne vaše firma růst, tak si budete kupovat nové garáže v okolních městech). Na výběr máte 68 měst z 12 evropských zemí. Najdeme zde také dvě města z České Republiky a to Prahu a Brno. Je vhodné si vybrat město ze středu mapy, protože budete mít lepší dostupnost do ostatních měst.

Takže, vaše kariéra truckera oficiálně začala, co teď? Ze všeho nejdřív si musíte našetřit na váš vlastní truck, protože budete muset zezačátku jezdit ve vypůjčených. Navštivte Job Market, kde budete mít přístup k rychlým zakázkám. Vybírejte ty nejziskovější (nejvíc peněz na kilometr). Takto si postupně našetřete na vlastní truck (budete potřebovat asi 100 000 EUR) nebo si vezměte půjčku. Banka vám sama nabídne možnost si vypůjčit peníze, jakmile splníte několik zakázek.

Kam na nákupy?

Značka

Velký Showroom

Malý Showroom

DAV

Amsterdam, Glasgow

Bremen, Cardiff, Leipzig, Salzburg, Zürich

IVEDO

Frankfurt am Main, Wien

Grimsby, Hamburg, Brussel, Torino

MAN

Berlin, München

Bern, Birmingham, Calais, Dortmund, Edinburg

Majestic

Geneve, Stuttgart

Bratislava, Newcastle, Plymouth, Szczecin, Rotterdam

Renault

Paris, Praha

Düsseldorf, Lyon, Rostock, Felixstowe

Scania

Hannover, Manchester, Milano

Dresden, Lille, Strasbourg, Aberdeen

Valiant

London, Luxembourg

Nürnberg, Osnabrück, Verona, Wroclaw

 

Tahač není auto

Asi každý hráč někdy hrál nějakou hru, kde řídil automobil. To je sice dobrý základ, jenže musíte myslet na to, že tahač má poněkud odlišné jízdní vlastnosti než osobák. Když zmáčknete plynový pedál, tak váš tahač nevystartuje jako raketa, ale má oproti autu o dost pomalejší akceleraci. Nezapomínejte na brzdnou dráhu, která je o hodně delší než u auta. Ve hře budete většinu času trávit na dálnicích, zde používejte tempomat, ten bude držet vaši rychlost na konstantní hodnotě. Navigace vám hodně usnadní život (je umístěna v pravém dolním rohu), protože zobrazuje trasu a můžete díky ní lépe předvídat. Na výběr máte několik typů kamer. My doporučujeme tu z kabiny trucku, jelikož je nejreálnější a díky zpětným zrcátkům velmi přehledná. Používejte virtuální zpětné zrcátko (vyvolá se klávesou F2), to vám bude zobrazovat pravou část tahače.

Na co nezapomenout

  • Při příjezdu na místo určení musíte zaparkovat truck na určené místo. Toto za vás může udělat počítač, ale ubere vám za to body. Proto se radši pokuste sami zaparkovat. Ze začátku postupujte velmi obezřetně a pomalu, časem se do toho dostanete.
  • Nezapomeňte na tankování paliva, tahač nemá bezednou nádrž. Při pohledu na přístrojovou desku zjistíte stav paliva v nádrži. Je dobré si už před začátkem cesty naplánovat, kam zajedete na benzínku, abyste pak nebyli nemile překvapeni.
  • Řidič potřebuje odpočinek, takže po určité době jízdy budete muset najít parkovací místo, benzínku, garáž nebo odpočívadlo a dopřát mu pár hodin spánku. Hlavně nezaspěte termín doručení dodávky.
Tip
Při jízdě v trucku si můžete užít stream některého českého rádia. Stačí si stáhnout tento mód a budete moct naladit např. Impuls, Oldies radio, Dance radio, Bonton, RockZone, Expresradio a další. Soubor live_streams.sii zkopírujte do složky hry ETS 2, kterou máte v dokumentech.

Nejezděte na červenou

Nedodržování předpisů se nevyplácí. Dávejte pozor na všechny značky, světelné křižovatky, rychlostní limity atd. Za porušení předpisů budete platit. Kolik?

Nabourání automobilu                                 400 €

Nedodržení předepsané přestávky               150 €

Překročení rychlosti                                   550 €

Jízda na červenou                                      350 €

Jízda v protisměru                                      100 €

Nezaplá čelní světla                                    150 €

Rozjeďte to ve velkém

Váš byznys můžete postupem času rozšiřovat. Vaši maličkou garáž lze zmodernizovat a najmout zaměstnance, kteří pro vás budou jezdit a vydělávat vám peníze. Vaši garáž zmodernizujete za 180 000 EUR a díky tomu budete mít místo pro tři tahače. Z takovéto garáže můžete udělat ještě velkou garáž za 100 000 EUR, kde bude místo pro pět tahačů. Poté už přichází na řadu koupě nové. Nové garáže si můžete kupovat v jakémkoliv městě a udělat si tak pobočky po celé Evropě. Novou garáž seženete za 180 000 EUR.

Staňte se králem silnic

Ve hře funguje úrovňový systém, kde za ujeté kilometry s nákladem získáváte EXP body. Za určitý počet EXP bodů se dostanete na vyšší úroveň, kde si vylepšujete dovednosti a získáváte vyšší odměny. Jeden EXP bod získáte za jeden kilometr ujetý s nákladem.

Úroveň                EXP               Titul
0.-4.                      0                Nováček
5.-9.                    3300             Nadšenec
10.-14.                11100            Zkušený pracovník
15.-19.                24600            Profesionál
20.-24.                43100            Mistr
25.-29.                68200            Instruktor
30.-39.                99700            Elita
40.-49.               167700           Král silnic
50. a vyšší          235700          Legenda

Kde hledat zaměstnance?

Jakmile budete rozšiřovat podnik, tak budete potřebovat najmout zaměstnance. Ty můžete najít v personální agentuře, kterých je v celé hře celkem 44, a jsou rozesety po celé mapě. Agentura si za jednoho zaměstnance účtuje poplatek ve výši 1 500 EUR. Při přijímání zaměstnance dávejte pozor na tři faktory:

Pracovní hodnocení – čím vyšší tím lepší.

Plat – čím menší tím lepší, ale pozor pracovníci s dobrým hodnocení si většinou ptají vyšší mzdu (jsou ale i výjimky).

Dovednosti – zde požadujte nejvyšší schopnost na dlouhou vzdálenost, ta je pro vás nejdůležitější.

Půjčování od banky

Zajímavou součástí hry je možnost využít půjčky od banky. To vám může urychlit expanzi podniku nebo pomoct pokrýt nečekané náklady. Díky půjčce si můžete vylepšit garáž nebo rovnou koupit novou, koupit nový truck nebo použít peníze na opravu trucku. Na začátku si budete moct vzít půjčku pouze 100 000 EUR, ale později se vám otevře možnost vypůjčit si klidně i 400 000 EUR a s tím už se dělá lepší byznys. Předtím než si vezmete půjčku, tak si dobře promyslete, zda budete schopni splácet své závazky bance, protože jestli ne, tak vám banka v konečném důsledku může např. zabavit tahač. Pravidlem u půjček je, že čím menší částka, tím vyšší úroková sazba.

Půjčka

Doba splácení

Roční úrok. sazba

Denní splátka

Celkem zaplatíte

10 000 EUR

35 dnů

23 %

290 EUR

10 150 EUR

50 000 EUR

35 dnů

20 %

1 445 EUR

50 575 EUR

100 000 EUR

35 dnů

18 %

2 887 EUR

101 045 EUR

400 000 EUR

70 dnů

12 %

5 787 EUR

405 090 EUR

 

Značky

Podobné články

Top 15 zombie her na PC, které vám nedají spát

Top 15 zombie her na PC, které vám nedají spát

Tanki online – World of Tanks v prohlížeči, nebo MMO střílečka?

Tanki online – World of Tanks v prohlížeči, nebo MMO střílečka?

Kompletní seznam Hrdinů ve hře FIFA 23 se nese ve spojení s Marvelem

Kompletní seznam Hrdinů ve hře FIFA 23 se nese ve spojení s Marvelem

Pro Evolution Soccer 2022 - datum vydání, novinky a změna názvu na eFootball

Pro Evolution Soccer 2022 - datum vydání, novinky a změna názvu na eFootball

Nejlepší free-to-play MMORPG hry

Nejlepší free-to-play MMORPG hry

World of Warplanes: nástupce World of Tanks na nebesích

World of Warplanes: nástupce World of Tanks na nebesích

Diskuse

zdislav nohel zdislav nohel reagovat 24.05 18:49

Prosím o pomoc. Jsem nováček a nemůžu přijít na to jak přidat k řidiči nebo k TIR návěs. Dík za poradu

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  8 1 8 e 0 6  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce