stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9681
  • Uživatelů: 6598

Five Nights at Freddy’s, láska na první leknutí

Autor: Redakce  |   Publikováno: 10.11.2015 | Zobrazeno: 8534x

Lidé se rádi, opravdu rádi bojí. A ještě raději se dívají na ostatní lidi, kteří se bojí. Jak jinak si vysvětlit monstrózní úspěch hororové hry Five Nights at Freddy’s, která vzala útokem hráče i Youtube? V podstatě jde přitom pouze o velmi jednoduchou adventuru, ve které je vaším úkolem odhánět děsivé roboty, kteří se vás snaží zabít.

Kouzlo hry spočívá v lekačkách a velmi malé kontrole nad děním. V roli nočního hlídače máte k dispozici kamery, kterými můžete pohyb robo-příšer sledovat, a ty když se dostanou až k vám, musíte před nimi zavřít dveře, nebo na ně posvítit. Vaše postava se vůbec nehýbe, jen se dívá do různých kamer a otáčí se na místě, aby zavřela jedny, nebo druhé dveře, případně na nepřátele v různých chodbách svítila.

Hra milovaná Youtubery

FNaF není špatnou hrou, ale i přes dobrou atmosféru a jednoduché herní principy, které ale dovolují nastavit vysokou obtížnost, nejde o nic světoborného. V jádru je totiž hra příliš jednotvárná a krátká. Jenže má oproti běžné produkci jednu obří výhodu – skvěle baví, když se díváte na lidi, kteří ji hrají a strachy se mohou ******.

Youtubeři se po Five Nights at Freddy’s mohli utlouct a to včetně jejich císaře, letsplayera PewDiePie. A diváci si jejich (alespoň v případě prvního dílu hry) upřímného děsu a lekání nemohli nabažit, takže si mnoho z nich hru koupilo. Na Steamu, na Google Play, v AppStoru… Prodané kusy se napříč platformami počítají na milióny, hlavně i díky tomu, že krátce po vydání originálního FNaF přišla další tři pokračování, která trochu měnila mechaniky a nepřátele, nebo budovala příběhové pozadí (které stejně za nic nestojí, ale o to tu opravdu nejde).

Značky

Podobné články

Hra o trůny – nejen seriálový fenomén

Hra o trůny – nejen seriálový fenomén

Zaklínač 3 – kontroverze, dojmy a tipy

Zaklínač 3 – kontroverze, dojmy a tipy

Minecraft crafting - návod na výrobu věcí

Minecraft crafting - návod na výrobu věcí

RPG The Outer Worlds přichází na Steam

RPG The Outer Worlds přichází na Steam

Novinka Rogue Company potěší hráče na všech platformách

Novinka Rogue Company potěší hráče na všech platformách

FIFA 21 recenze

FIFA 21 recenze

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  3 e e f 4 1  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce