stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9329
  • Uživatelů: 6551

Dostane Counter-Strike 2 nový a efektivnější anti-cheat systém?

Autor: Redakce  |   Publikováno: 2.4.2023 | Zobrazeno: 402x

S příchodem nového Counter-Striku 2 se kromě obrovských změn v hratelnosti chystá také vylepšení ochrany proti cheaterům. V souborech z připravované hry, která vyjde už letos, byly objeveny náznaky nového Anti-Cheat systému od Valve.

Uzavřené beta testování CS2 již začalo a několik šťastlivců tak hru nejen hraje, ale podává také užitečný feedback pro Valve, které může změny zapracovat před oficiálním vydáním. Counter-Strike 2 je postaven na Source 2 enginu, díky čemuž mohou být zapracovány změny zbraní, skinů, smoke granátů, map i VAC systému proti cheaterům.

Dostane Counter-Strike 2 nový VAC systém?

V souborech přímo ze hry CS2 se našly indikace, že patentovaný anti-cheat software od Valve by mohl projít výraznými změnami. Tato ochrana je využívná například ve hrách Counter-Strike: Global Offensive, Team Fortress nebo starších Call of Duty titulech, ale s příchodem CS2 by měla dostat pořádný upgrade.

V kódu Counter-Strike 2 jsou soubory pojmenovány jako VAC Live a tento systém funguje během hry jako oznámení na obrazovce každého hráče ve dvou bodech. Ten první seznámí všechny na mapě o tom, že byl detekován cheater (Cheater Detected), druhá zpráva pak informuje, že zápas byl zrušen na základě VAC Live. Informace přinesl uživatel Aquaismissing, který se kromě vývojářské činnosti věnuje i dění kolem CS2.

Podobný systém zrušení zápasu poté, co anti-cheat ochrana odhalí cheateru, už dávno má i konkurenční FPS hra Valorant od společnosti Riot Games. Riot Vanguard rovněž dokáže vyhodnotit v zápase cheateru v reálném čase a podniknout kroky, aby se ostatním hráčům neubíralo na herním zážitku.

Counter-Strike nutně potřebuje nový anti-cheat systém

Jelikož je ale Counter-Strike 2 stále v testovacím režimu, tvrzení o VAC Live jsou tak stále nepotvrzená, i když velmi pravděpodobně správná. Navíc, vylepšení ochrany proti cheaterům je v Counter-Striku nutností, protože i po letech se najde množství hráčů, kterým podvádění není cizí. A to dokonce ani mezi profesionály, ať už v CS:GO, nebo v další hře od Valve - Dota 2.

Zbývá tedy doufat, že VAC Live bude realitou a herní zážitek se zlepší. Do oficiálního vydání si můžete přečíst, na co všechno se těšit s příchodem Counter-Striku 2. Hráči jej budou moci získat jako bezplatnou aktualizaci ve hře Counter-Strike: Global Offensive s tím, že všechny skiny v knihovně jim budou převedeny.

Značky

Podobné články

Apex Legends válcuje konkurenci – má 25 milionů hráčů

Apex Legends válcuje konkurenci – má 25 milionů hráčů

Oculus Rift preview development kit

Oculus Rift preview development kit

Hru Open TTD si můžete zahrát online

Hru Open TTD si můžete zahrát online

Diablo 2 Remaster - novinky

Diablo 2 Remaster - novinky

Jak se neztratit ve World of Warships

Jak se neztratit ve World of Warships

Top 15 zombie her na PC, které vám nedají spát

Top 15 zombie her na PC, které vám nedají spát

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  6 2 c d d 1  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce