stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9679
  • Uživatelů: 6598

Dostane Counter-Strike 2 nový a efektivnější anti-cheat systém?

Autor: Redakce  |   Publikováno: 2.4.2023 | Zobrazeno: 1587x

S příchodem nového Counter-Striku 2 se kromě obrovských změn v hratelnosti chystá také vylepšení ochrany proti cheaterům. V souborech z připravované hry, která vyjde už letos, byly objeveny náznaky nového Anti-Cheat systému od Valve.

Uzavřené beta testování CS2 již začalo a několik šťastlivců tak hru nejen hraje, ale podává také užitečný feedback pro Valve, které může změny zapracovat před oficiálním vydáním. Counter-Strike 2 je postaven na Source 2 enginu, díky čemuž mohou být zapracovány změny zbraní, skinů, smoke granátů, map i VAC systému proti cheaterům.

Dostane Counter-Strike 2 nový VAC systém?

V souborech přímo ze hry CS2 se našly indikace, že patentovaný anti-cheat software od Valve by mohl projít výraznými změnami. Tato ochrana je využívná například ve hrách Counter-Strike: Global Offensive, Team Fortress nebo starších Call of Duty titulech, ale s příchodem CS2 by měla dostat pořádný upgrade.

V kódu Counter-Strike 2 jsou soubory pojmenovány jako VAC Live a tento systém funguje během hry jako oznámení na obrazovce každého hráče ve dvou bodech. Ten první seznámí všechny na mapě o tom, že byl detekován cheater (Cheater Detected), druhá zpráva pak informuje, že zápas byl zrušen na základě VAC Live. Informace přinesl uživatel Aquaismissing, který se kromě vývojářské činnosti věnuje i dění kolem CS2.

Podobný systém zrušení zápasu poté, co anti-cheat ochrana odhalí cheateru, už dávno má i konkurenční FPS hra Valorant od společnosti Riot Games. Riot Vanguard rovněž dokáže vyhodnotit v zápase cheateru v reálném čase a podniknout kroky, aby se ostatním hráčům neubíralo na herním zážitku.

Counter-Strike nutně potřebuje nový anti-cheat systém

Jelikož je ale Counter-Strike 2 stále v testovacím režimu, tvrzení o VAC Live jsou tak stále nepotvrzená, i když velmi pravděpodobně správná. Navíc, vylepšení ochrany proti cheaterům je v Counter-Striku nutností, protože i po letech se najde množství hráčů, kterým podvádění není cizí. A to dokonce ani mezi profesionály, ať už v CS:GO, nebo v další hře od Valve - Dota 2.

Zbývá tedy doufat, že VAC Live bude realitou a herní zážitek se zlepší. Do oficiálního vydání si můžete přečíst, na co všechno se těšit s příchodem Counter-Striku 2. Hráči jej budou moci získat jako bezplatnou aktualizaci ve hře Counter-Strike: Global Offensive s tím, že všechny skiny v knihovně jim budou převedeny.

Značky

Podobné články

Těchto 9 PC titulů nesmíš přehlédnout: Vybrali jsme nejlepší hry roku 2022

Těchto 9 PC titulů nesmíš přehlédnout: Vybrali jsme nejlepší hry roku 2022

Minecraft craftin - návod na vybavení

Minecraft craftin - návod na vybavení

Nejlepší výukové programy a hry pro děti

Nejlepší výukové programy a hry pro děti

Módy pro Euro Truck Simulator 2 (mapy, tahače, návěsy)

Módy pro Euro Truck Simulator 2 (mapy, tahače, návěsy)

Nejlepší módy (trucky, tahače) pro Euro Truck Simulator 2

Nejlepší módy (trucky, tahače) pro Euro Truck Simulator 2

Excalibur.cz opět online a Overwatch na PC zdarma

Excalibur.cz opět online a Overwatch na PC zdarma

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  5 c e 0 1 4  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce