stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9681
  • Uživatelů: 6598

Fortnite Sezóna 2: Nová Kapitola 3 je nabitá novinkami

Autor: Redakce  |   Publikováno: 11.4.2022 | Zobrazeno: 2307x

Nová kapitola hry Fortnite vyšla 20. 3. 2022 a jak je u vydavatelství Epic Games běžné, tak přinesla s sebou také trailer odkrývající některé novinky další kapitoly, jako například nové zbraně a obrněný Battle Bus. Snad největším šokem je ale zákaz stavění.

Fortnite bez stavění?

Největší změna je odstranění stavění, což dokáže dát novým hráčům výhodu proti některým zkušenějším veteránům. Stavání je ve Fortnitu od samého vydání v roce 2017 a stalo neodmyslitelnou součástí hry a zároveň největším rozdílem od jiných Battle Royal her jako například PUBG nebo Call of Duty: Warzone.

Avšak stavění vývojáři neodstranili úplně, ale přidali nový mód Zero Build, kde je stavění zakázáno. Jak je ve Fortnite samozřejmostí během hry sbírání zbraní a jiných pomůcek k boji, tak jsou součástí hry i healy a shieldy, které pomáhají hráčům přežít souboj nebo obstřelování jiným hráčům. Bez nich se hra stává velmi náročná i pro ty nejlepší a bez možnosti postavit si rychle úkryt je to ještě obtížnější, proto se vývojáři rozhodli přidat do Zero Build Shield který má každý hráč stejný a doplňuje se během hry.

Tento shield by měl předejít nečekaným úmrtím na otevřeném prostoru, ale i v normálním 1v1 souboji. Když se hráči podaří v sezóně 2 vyhrát bez stavění, bude odměněn novým deštníkem Gunn-brella. Deštníky jsou náhradou za běžné glidry a byly přidány již v první sezóně 1 také jako odměna za výhru.

Nový pohyb: Taktický sprint

Do Fortnite přichází nový druh sprintu (tactical sprint), který hráčům pomůže při uhýbání před střelbou jiného hráče a také vypadá lépe než ten starý. Nabízí dvojnásobnou rychlost, ale zato chvíli trvá než se dobije. Dokonce je nyní možné vyrazit dveře domu, což umí umožnit akčnější průběh souboje. Vývojáři přidali také parkur, díky kterému lze přelézat přes větší stěny a podobně.

Ve Fortnite se rozrostl i vozový park

Nová kapitola přinesla nový Titan Tank, který je lepší než obyčejný tank, neboť má boost, který na krátkou vzdálenost zrychlí tank a umožní rychlejší pohyb po mapě. Boost ovšem není jediná zajímavá věc na novém tanku. Tank přichází s termovizí a má po ruce i aim lock, díky kterému umí automaticky zaměřit jiné tanky, vozidla, air dropy i hráče.

Tank mě prozatím obyčejnou černou barvu, ale měla by se na něm co chvíle objevit barva skupiny The Seven. S tankem přišla i nová připevnění na vozidla. Tato připevnění jsou první od off-roadových kol z kapitoly 2. Nyní může hráč vylepšit svůj vůz například beranidlem, které připevní na předek auta nebo koly na off-road. Beranidlo není nutné připevnit pouze na vůz, ale lze jej položit na zem, což dokáže hráči pomoci jako krytí využitelné v Zero Builds.

Největší novinka v této kategorii je ovšem obrněný Battle Bus. Battle Bus byl ve Fortnite už od začátku a fungoval pouze jako výsadkový vůz, ale nyní se dá během hry zakoupit a hráči nabízí beranidlo, turret, hák a dokáže i létat.

Nové zbraně nabízejí nevídané možnosti

Oblíbená zbraň MK-7 byla z Fortnite odstraněna, ale Epic Games přidal náhradu v podobě Striker burst assault rifle. Je sice velmi podobná starému modelu MK-7, ale střílí po dávkách, což znamená, že není tak efektivní na souboj na blízký rozsah. Mýtickou verzi zbraně lze získat po poražení herního bosse Doctora Slonea. Tak jako mýtická Striker burst assault rifle, i mýtické GUNNAR'S STINGER SMG z minulé sezóny lze nalézt během hry. Hráč jej získá, když v lokaci Command Cavern eliminuje Gunnara.

Další mýtická zbraň je v podobě Assault Rifle, která se vrátila do hry v sezóně 2. Vypadá být lepší než dříve ale má i nějaké mouchy. Naštěstí její mýtická verze vlastněná bossem Huntmaster Saber vynahrazuje všechno. Mezi nové zbraně patří také rychlopalná zbraň Combat SMG. Má výborný dostřel pro samopal a dokáže pořádně znepříjemnit život protivníkovi v souboji na blízko. Hráči mohou být spokojeni také s návratem Heavy Snipera.

Bohužel to už není one-shot zbraň, na kterou byli hráči zvyklí, ale stále nabízí kvalitní palebnou sílu a také umí pořádně poškodit tanky. Přidány jsou také některé staré zbraně jako například Revolver, Drum shotgun a shock wave. No a vrací se také oblíbená a efektní C4.

Nové věci rozházené po ostrově

Jsou zpět kanóny z kapitoly 2, které se nyní přeměnily na obléhací kanóny a mají ještě větší dostřel než předchozí kanóny. Jak u starého kanónu, tak iu tohoto platí, že hráč se může z kanónu vystřelit a pohybovat se tak po mapě. Přicházejí také nové funkce umožňující opravit například auta, kanóny nebo turrety. Nový je také polep Supply dropu, který má nyní camo barvu.

Novinky na mapě

Mapa přichází s novými vylepšeními pro Command Cavern, the Fortress a Synapse Station. Command Cavern zůstává stejná s přidanou obrovskou vzducholodí, která je připojena k jeskyni. Tyto vzducholodě jsou po celé mapě a každá má jiný interiér. V interiéru Synapse Station je přidána dílna, kde se vyráběl obrněný battle bus.

Jedna z nejzajímavějších věcí, která se vrací do Fortnite, je Funding Station. Funding Stations jsou po celé mapě a umožňují koupi obrněného Battle Busu. Funding Station bude přes sezónu nabízet výběr mezi Combat AR a Red-Dot AR, Bubble Shield a Balloons a Boogie Bomb a Rift-To-Go. Velká změna se stala i na soše, která sice stále stojí nad ostrovem, ale postrádá její horní část těla.

Do hry se také vrací herní boss Dr. Slone, kterou hráči mohou najít ve Fortress. Na mapě jsou dále přidány velké krátery, ve kterých lze najít spoustu věcí a lze je dobře využít v souboji jako úkryt. Mnoho hráčů bylo zklamaných, když ve hře neviděli Kolombo. Pro příběh nebyli nijak důležití a hráči je mohli využít jako odrazovou dráhu nebo pro získávání nových věcí. Tvorové ze hry navíc odstranili i Kolomberry, což byla jedna z nejzajímavějších věcí, které do Fortnite přijely v poslední době a lidé je milovali.

Epic Games se vyjádřily, že kdyby se rase Kolombo něco stalo, tak by odstranily Tilted Towers, které stále stojí. Spousta hráčů si však nevšimla novinky v Log Jam Lumber Yard, kde se nacházejí hroudy sněhu a hráči, kteří vědí, co to znamená, tak vědí, že Kolombo není pryč z Fortnite. Komunita byla na Kolombo v posledních dnech tak velmi zaměřena, že dokonce to vypadá tak, že tvůrci to přidali do hry na poslední chvíli, jen aby hráči věděli, že Kolombo je OK.

Jak je na tom Battle Pass?

Máte-li rádi Fortnite crossovery nebo originální Fortnite skiny, nový battle pass má něco pro vás. Na první straně battle pass nabízí Tsuki 2.0, což je něco jako vylepšená verze Tsuki. Skin má tři možnosti úpravy a každá vypadá úplně jinak než originální skin. Gunnar je hlavní tváří druhé strany battle passu. Gunnar je již známá tvář, kterou jsme mohli vidět ve finále kapitoly 2. Skin nepatří mezi ty nejlepší, ale nabízí nasazení jeho zlaté masky, která vypadá opravdu dobře.

Čtvrtá strana battle passu v sobě ukrývá dalšího člena skupiny The Seven „the Imagine“. Je to jedna z prvních členů The Seven, která nemá klasický modrý oblek. Její helma se dá upravit stejně jako u ostatních členů. Strana pět nabízí vůdce Tango letky “Kiara K.O.” má spoustu možností jak upravit vlasy, sluneční brýle, oblečení a helmu. Také se do battle passu dostal nový segway emote.

Strana sedm obsahuje asi nejočekávanější skin sezóny „The Origin“. V jeho základním designu nosí oranžovou kombinézu. Když chcete jeho The Seven brnění, musíte si počkat na devátou stranu battle passu, kde je doprovázen anime skinem Erisa. A nakonec je zde desátá strana battle passu, která nám nabízí další kolaboraci s vydavatelstvím Marvel. Do Fortnite přijíždí oblíbený hrdina ze světu Marvel Dr. Strange. Byl přidán na oslavu jeho filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness, který vyjde 5. května 2022.

Skin vypadá neskutečně dobře hlavně v kombinaci s jeho stavěným pickaxem emotem. Skrytým skinem v novém battle passe není animovaný Spiderman Miles Morales, jak si mnoho lidí myslelo, ale je to jeho strýc Prowler. Přichází se svým klasickým komiksovým a herním designem, na který jsou lidé zvyklí. Je to určitě dobrá zpráva pro lidi, kteří chtějí ve Fortnitu vidět Milese Moralese.

Pár skvělých novinek na závěr

Jak je již známo, tak přichází Gunn-brella, ale to z této oblasti není všechno. Přichází také nová zvuková vlastnost pro obyčejné glidre. Bude možné si nastavit zvuky například jako ekvalizér a bude dokonce možné si také kompletně vypnout zvuky gliderů.

Do Fortnite by měly také přijet Jet-Packy. Napovídají tomu některé nové věci na mapě. Do hry by měly také ještě přijít Supply drony ze sezóny 9. Měly by mít podobně jako tanky The Seven zbarvení. Do Fortnite v poslední době přišlo mnoho skinů atletů a muzikantů, jako například rapper Travis Scott nebo basketbalista Lebron James. Tentokrát se k nim přidá také Content Creator Chic. Chic je streamerka a na svých streamech hraje hlavně Fortnite. Její skin vypadá super a má spoustu možností úprav.

Zaujaly vás změny v nové kapitole? Které zatím využíváte nejvíc, a které vám naopak chybí? Podělte se s námi v komentářích.

Značky

Podobné články

Minecraft brzy přístupný pouze přes Microsoft účet

Minecraft brzy přístupný pouze přes Microsoft účet

Návod na změnu velikosti fotek a obrázků pro sociální sítě

Návod na změnu velikosti fotek a obrázků pro sociální sítě

Návod, jak najít a zkrotit axolotly v Minecraftu

Návod, jak najít a zkrotit axolotly v Minecraftu

Návod na vložení videa na Instagram z PC

Návod na vložení videa na Instagram z PC

Minecraft návod - crafting a recepty na lektvary

Minecraft návod - crafting a recepty na lektvary

Total War Saga: Thrones of Britannia datum vydání a systémové nároky

Total War Saga: Thrones of Britannia datum vydání a systémové nároky

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  6 a 4 8 e e  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce